Sorum basit mi yoksa zor mu?

Ateist arkadaşlarla 2 sorudur bazı şeyleri paylaşıyoruz. Biliyorum hemen hemen aynı sözleri sarf ediyorum ama gerçekten sormak istedim. İnançsızlığın insana vaadettiği şeyler: Ölünce atom altı parçalara ayrılıp yok olacağız. Bu durumda iyilik yapmanın ne anlamı var. Çal çırp zina yap hayatını yaşa. Yaptığım hiç bir kötülüğün hesabı sorulmayacaksa enayi gibi neden fakir bir hayat yaşayayım. Uyuşturucu satıp günümü gün edeyim.
İnancın bana sunduğu şeyler: Yaptığım hiç bir iyilik ya da hiç bir kötülük havada kalmayacak. Adolf hitlerin yaptığı katliamlar yanına kar kalırken benim yaptığım iyilikler havaya uçmayacak. Tam bir adaletle herkes hak ettiğini alacak. Eğer ben aileme saygılı davranırsam, uyuşturucu satarak gençleri zehirlemek yerine alın terimle çalışıp kazanırsam , iyi olan herşey meğledip kötü olandan uzak durursam, hem bu dünyada hem de öldükten sonra kat ve kat faydasını göreceğim.
Şu halde arkadaşlar, bana daima iyiliği öğütleyip kötülüğü yasaklayan bir inanca inanmamın , yalan bile olsa kötü olan tarafı ne olabilir ki? Nasıl bir zihniyet yalan bile olsa bir sürü iyi şeyle dolu olan bir öğretiyi reddetmem için her yıl lobiler kurup milyarlarca dolar harcar. Olmayan bir Allahı yalanlamak için dünya çapında yürütülen bu işler neyin nesi? İnanan biri olarak benim daima tutunacak bir dalım var. Bu yüzden en kötü şartlar da bile kötüye tenezzül etmem. Oysa inanmayan biri zor durumda kaldığında , içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için tüm ahlaki değerleri çiğneyebilir ve kendi canını kurtarmak için cinayet dahi işleyebilir. Ne de olsa onlara göre kur an yalan. Dolayısıyla bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir ayeti de yalan. Lafın kısası inanmamak inanmaktan daha mı tatlı geliyor ki inancı reddediyorsunuz?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• merhaba arkadasim kendi katinda mantikli bir paylasim yapmisin velakin dusunce tarzin yanlis, biz insanlar dusunen hayvanlariz bir cezasi olmazsa bir seye cesaret edemeyiz gunah ise islemeyiz hapis ise calmayiz yani bu kurallar ahlaki bozuk insanlar icin gecerli zaten icin de temiz duygular besleyen bir insan kotuluk yapmaz kendi turunden birine zarar vermez ama kotu biri ister imam olsun her sekilde pislige bulsir ben ateistim hergun milyonlarca iyilik yapiyorum arkadasim musluman kapali sayisiz gunah isliyor hersey AHLAKtan geliyor...

0|0
    0|0
    • 1ay

Benim anlatmak istediğimden uzak kalmışsın. Diyorsun ki iyi olan şeyleri yapmak için illa müslüman mı olmak lazım. Elbette hayır. İllaki şart değil. Ancak mevzu şu ki; sen dünyanın en çok sadaka dağıtıp en çok aç doyuranı olsan bile ben sana güvenemem. Tuzun kuruyken amennah her türlü iyiliği yaparsın. Fakat Allaha, emir ve yasaklarına inanmayan biri olarak zor durumda kaldığında hangi manevi değere binayen beni harcamayacaksın. Kendi hayatınla benim hayatım arasında kaldığında ''Ölümden sonrası yok , ne yaşarsam kardır, ben öleceğime o ölsün'' demeyeceğini bana hangi somut delille ispat edebilirsin. Kusura bakma. Şartlar iyiyken sana sonuna kadar güvenirim. Şartlar son noktayı bulduğunda sen sadece kendi hayatına hizmet edersin.

• 1ay

ARKADASim su an senin idrak edemedigin sey bu ; ilaki iyi biri olmak icin musluman olmak gerekmiyor guvenmem diyorsun ya ; seni inan en inancli biride iki dk da harcar ne kadar allah korkusu olursa olsun bu kesinlikle dinle alakasi yok ben ateistim benim bir allahim olmasa da vicdanim var

• 1ay

Vijdan herkes de vardır. Ve 5 çeşidi var. Biri en ufak şeylerden bile pişman olup acaba yanlış mı yaptım birinin kalbini mi kırdım diye üzülen vijdandır ki bu en iyi vijdan. Bir diğeri yaptığı hiç bir kötülükten zerre kadar pişman olmaz ve her seferinde kendini haklı bulur. Bu da en kötü vijdan. Senin ki eminim aralarda bir yerdedir. Evet dediklerimi bir müslüman ya da hristiyan da yapabilir. Ama her halükarda onlara bir güvenmem sana on güvenmem.

Erkekler Ne Diyor 1

• saygı duymak gerek bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...