Sorum basit mi yoksa zor mu?

Ateist arkadaşlarla 2 sorudur bazı şeyleri paylaşıyoruz. Biliyorum hemen hemen aynı sözleri sarf ediyorum ama gerçekten sormak istedim. İnançsızlığın insana vaadettiği şeyler: Ölünce atom altı parçalara ayrılıp yok olacağız. Bu durumda iyilik yapmanın ne anlamı var. Çal çırp zina yap hayatını yaşa. Yaptığım hiç bir kötülüğün hesabı sorulmayacaksa enayi gibi neden fakir bir hayat yaşayayım. Uyuşturucu satıp günümü gün edeyim.
İnancın bana sunduğu şeyler: Yaptığım hiç bir iyilik ya da hiç bir kötülük havada kalmayacak. Adolf hitlerin yaptığı katliamlar yanına kar kalırken benim yaptığım iyilikler havaya uçmayacak. Tam bir adaletle herkes hak ettiğini alacak. Eğer ben aileme saygılı davranırsam, uyuşturucu satarak gençleri zehirlemek yerine alın terimle çalışıp kazanırsam , iyi olan herşey meğledip kötü olandan uzak durursam, hem bu dünyada hem de öldükten sonra kat ve kat faydasını göreceğim.
Şu halde arkadaşlar, bana daima iyiliği öğütleyip kötülüğü yasaklayan bir inanca inanmamın , yalan bile olsa kötü olan tarafı ne olabilir ki? Nasıl bir zihniyet yalan bile olsa bir sürü iyi şeyle dolu olan bir öğretiyi reddetmem için her yıl lobiler kurup milyarlarca dolar harcar. Olmayan bir Allahı yalanlamak için dünya çapında yürütülen bu işler neyin nesi? İnanan biri olarak benim daima tutunacak bir dalım var. Bu yüzden en kötü şartlar da bile kötüye tenezzül etmem. Oysa inanmayan biri zor durumda kaldığında , içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için tüm ahlaki değerleri çiğneyebilir ve kendi canını kurtarmak için cinayet dahi işleyebilir. Ne de olsa onlara göre kur an yalan. Dolayısıyla bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir ayeti de yalan. Lafın kısası inanmamak inanmaktan daha mı tatlı geliyor ki inancı reddediyorsunuz?


0|0
11

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...