Çıkarcı insanlar hakkındaki fikirleriniz neler?

4|3

En İyi Erkek Görüşü

• insanin hayatinda en az (belki de en fazla) 1 tane olmasi gereken insan turudur. siz ic dunyanizda derinlikli bir gezintiye cikmisken, bunlar bir sekilde, iyi bir zamanlamayla ortaya cikarlar ve disarda sizi neyin bekledigini haber verirler. gerci bu insanlarin kendilerini "stratejik planlama uzmani" olarak gordugu dusuncesi iyice kendilerinden nefret ettirse de bunlarla en iyi bas etme yontemi kucuk akil oyunlarina aldirmamak ve aldanmamaktir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Kendilerini zeki sanan sallaklardan ibaret. Mesela benim Allaha inancım olmasa, yaptığım şerefsizliklerin karşılığını ateş olarak almayacağımı bilsem , ben onları öyle bir dolandırırım ki, ruhlarını bile çalar satılığa çıkarırdım. Ben Allahtan korkarak geri durduğum için beni saf zanneden bir avuç böcekten ibaretler.

1|0
    0|0
    • Cehennemden korkarak ibadetde çıkarcılıktır.
      Ama dediginin ne demek oldugunu anladım Allah'tam korkmasam bazı kişilerin cezasını bende veririm.

• Onu diyorum işte. Biz Allahtan çekinerek uzak dururken dolandırıcılar bizi aptal kendilerini de bizden daha zeki sanıyorlar.

• O kişilerle muhatap olmam.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • hangimizin çıkarları yok ki? hele ki kadınlar!

1|0
    0|0
  • Bu yaşamda çıkarcı olmayan, salt karşılıksız bir şeyleri yapan insan yoktur. Herkes birbirinin menfaati için ilişki kurar.

1|0
    0|0
  • Çıkarcı olmayan bir insan yaşayamaz. Sadece çıkarcılığı eleştirdiğimizde çıkarcı olmadığımızı düşünürüz zaten.

1|0
    0|0
  • aynen öyle o yüzden kötü davranıyorum bazen, bakalım kötü olunca kaçacak mı yoksa yine yanımda duracak mı diye.

1|0
    0|0
  • Dünya zaten menfaat üzerine kurulu

1|0
    0|0
  • kendisine faydası olmayan banada olmasın.. bencillik kendini çürütür. .

1|0
    0|0
  • Çıkarcı insanları hiç sevmem. Çıkar varsa en iyi dostsundur. Çıkar yoksa düşmansındır. Bukowski'nin sözü de çok doğruymuş. ..

1|0
    0|0
  • Haklılık payı yok değil 😅
    Ama çok da şeapmamak lazım

1|0
    0|0
  • UZaklaşıyorum çıkarcılardan

1|0
    0|0
  • Ne kadar doğru bur söz
    Günümüz insanıda böyle

1|0
    0|0
  • çıkarcılar benden uzak olsa keşke :)

1|0
    0|0
  • İyi ki varlar yoksa böyle içten kime söverdik 😂

1|0
    0|0
  • uzak durmak lazım

1|0
    0|0
  • Hep bana derler.. hep bana derken kefen parasini dahi bulamazlar..

1|0
    0|0
  • Dostluğun bittiği yerde menfaatler konuşur!

1|0
    0|0
  • Uzun vadede herzaman kaybederler

1|0
    0|0
  • Nefret ederim. Bir daha asla yaklaşmam.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 12

Yükleniyor...