:( Yardım edin abi, yalvarırım ya. Ne yapayım ben?

Bugün derste yalnızlığı işledik. Hoca sınıfa sordu aranızda yalnız biri var mı, hiç arkadaşı olmayan, derdini daha kimseye paylaşmamış vs. Utandım lan yerin dibine girdim resmen.

Abi hadi sevgiliyi geçtim bir insanın dostu da mı olmaz? Bu kadar iğrenç miyim lan ben? 😔
Dertlerim büyüdü içimde kanser yaptı, dönüpte kimselere dökemedim. Doldum ağzıma kadar, boğazlarıma kadar doldum.

Ne yaptım ki ben insanlara, neden hep böyle oldu. Neden lisede zorbalar beni ezmeye çalışırdı, Tamam dönüp yumruk atmasını hep bildik ama neden bu kadar aşağılık muamelesi gördüm ben. 😔 Doldum abi, ben anti depresan kullanacak adam mıydım lan? 20 yaşında koca adam ağlar mı? 12 yaşımda dertten sigaraya başladım lan. Kendini dine ver aynı, kurslara yazıl aynı. Niye dışlanıyorum olm ben ya? :(

Abim bile s*ktr ederdi benim arkadaşlarımın yanında. Dönüp gülerlerdi olm ben ne yaptım ya?
Cidden bu kadar iğrenç bir varlık olunabilir mi mk?

Güncellemeler:
1ay Herşey için sağolun. Ben artık Pes ediyorum. Vazgeçiyorum. Benim gibi insanlar varsa çevrenizde yardım edin onlara.

1|3
13|10

En İyi Kız Görüşü

• Önce kendinden nefret etmeyi bırak. Arkadaşlık emek ister. Madem kendiliğinden kabullenmiyorlar seni kabullenmeleri için çaba göster. Olmuyorsa bir yerde yanlışlık vardır. Ya doğru insanlar yok etrafında ya da sende yanlış bir şeyler var. Kendinde yanlış bir şey olmadığından eminsen arkadaş bulursun.

0|1
    0|0
    • 1ay

"Allah iyi edeceği kuluna yalnızlığı sevdirirmiş."
      Benim ki sadece bir çırpınma sessiz çığlık. Kimsenin suçu değil kader böyle imiş. Ne kadar adım atsanda ilerlemiyorsun. Çünkü seni oraya mahkum eden biri var. :(
      Ama nasıl canımın yandığını bile bile neden beni böyle bırakıyor anlamıyorum

• 1ay

20 sene sevilmedim. Koca 20 sene dışlanarak ancak başı dik yaşadım. Ciğerlerim dayanmıyor artık. Hurdaya ayrılmış araba gibiyim, yokuşa sürünce tıkanıyorum artık, tereddüt ediyorum. Giderek kapanıyorum içime.
      Kendimi sevmek daha neyi değiştirir ki?

• 1ay

Bence sen sosyal olmayı beceremiyorsun ve bu yüzden iyice kabuğuna çekilmişsin. Çünkü yıllarca aynı psikolojiyle büyümüşsün bir anda olmaz mümkün değil zaten. İnsanlarla arkadaşlık etmek istiyorsan biraz daha özgüvenli olacaksın ve insanlarla iletişim kurmayı seveceksin. Biri gelip seni sevmez, biri durduk yere sana değer vermez. Sen kendini tanıtacaksın iyi ifade edeceksin ki senle arkadaş olsunlar.

En İyi Erkek Görüşü

• abi baştan sona okudum. dönüp kendime baktığımda bende aynılarını görüyorum 3 aşağı 5 yukarı. sana yardım etmek isterdim ama bende kendimi kurtarabilmiş değilim ve dediğin gibi normal 1 tane bile arkadaşım yok. psikologla/ pskiyatrla görüşmelerine devam et. umarım faydalı olur

0|1
    0|0
    • 1ay

Bir b*ka yaramıyor kardeşim. Hiç bir b*ka

Kızlar Ne Diyor 12

• Kendine bu şekilde davranırsan insanarda sana böyle davranır kendine değer ver ve insanları umursama değmezler tipsiz misin spor kursuna basla saclarini degistir zor degil bunlar önce kendine inan... sen kendini kabullenmessen kimse seni kabullenmez unutma

0|1
    0|0
    • 1ay

Tipim var yakışıklıyım Allah'a şükür.
      Bugüne kadar kendime inandım, kırılma noktasındayım şu an. Ya hala inanacağım ya da kalkmamak üzere yere yuvarlanacağım. Ama ayakta durdukça canım daha çok yanıyor

• 1ay

Ben bugün vazgeçtim.

• 1ay

Benim elimden bişey gelmez ama unutma ki yanlızlık Allaha mahsustur ne yaparsan yap vazgeçersen vazgeç sana biçilen kadari yaşayacaksın ya savaşacaksın ya pes edeceksin sen pes ediyorsun kendinden vazgeçiyorsun kim için sana değer vermeyen insanlar için emin ol değmezler yazık etme kendine...

• Neden arkadaşım yok diye hiç düşündünmü belkide sorun sendedir

0|1
    0|0
    • 1ay

Sorun bende olsun kabulum ama ben kötü biri değilim ki.
      Değer veririm ben, yardım ederim, gider destek olurum ama sonu aynı

• 1ay

Bilmiyorum ama üzülme bence çünkü dediğin gibiyse elbet bir gün hayat sanada güler

• Bu tarz şeyleri düşünerek kendini hırpalama, belli ki her şey üst üste gelmiş. Üstüne alınma eminim ki senden kaynaklanmıyordur, arkadaş bulmak zaten çok zor bu devirde, kimse kimseye güvenemiyor

0|1
    0|0
    • 1ay

Daha ne kadar gelecek?

• 1ay

Aynı şeyi seninle de yaşamak istemiyorum. Gidişleriniz nasıl koyuyor bilseniz keşke.

• 1ay

Ben de yaşadım. Ama isteyerek gitmediği halde nasıl koyduğunu çok iyi biliyorum. Her gün yaşıyorum o duyguyu

• Durduk yere kimse dışlanmaz sorunun nedir sence?

0|1
    0|0
    • 1ay

Bilmiyorum. Bir eksiğim olduğunu sanmıyorum. Sadece zedelenmiş bina gibiyim, bakır tellerim çalınıyor ve her gün yıkım işlemleri için geliyorlar.

• Niye arkadaş olamıyosun ki şeyden olabilir bak samimi davranmaya çalışıyosundur ama olamıyosundur sen kendini samimi sanıyosundur ama diğer insanlara göre garipsindir

0|1
    0|0
  • Ya şoyle konusma bunlari boyle dusunmek. seni daha cok uzer bu zamana kadar boyle olmasi bundan sonrada boyle olacagi anlamina gelmez

0|1
    0|0
    • 1ay

20 sene değişmedi ki. 20 sene daha değişmeyecek. Duvarlarla konuşmak çok acı :(
      Hele Erkek olupta böyle yıkılmak daha da koyuyor.

• 1ay

Hayat acınası olana yardım etmez. Hayat zavallıları sadece temizler. Bu yaşamın döngüsüdür.

• 1ay

bu karamsarlıkla ınan negatıf seylerı cekersın hep

• dertlerini kimseye dökme zaten bir zaman sonra umursamaz oluyorsun :D

0|1
    0|0
  • Hayir boyle dusunme kimseyi takma sen sensin baskasina ihtiyacin var mi hayatina bak

0|1
    0|0
    • 1ay

Yok zaten boşver artık önemi yok

• 1ay

Kendine gel bence 20 yasindasin sen bunlari dert etme ya sacmalama deger ver biraz kendine

• 0|0
    0|0
  • Kendi hasta sananlar hasta kişilerin eseridir. Unutma bunu. Hastaj değilsin tek başında mutlu olur insan. Yeter ki mutlu olmayı bil öğren

0|1
    0|0
    • 1ay

"Evet çocuklar sağlık insanın ruhsal, sosyal ve fiziksel olarak tam bir iyilik hali içinde olmasıdır. Sosyal izolasyon eksikliği sağlığı etkiler. Aranızda yalnız olan var mı? Derdini paylaşacak birini bulamayan?"
      Burda olmak istemezdin.

• harbi ne cektik be kardes cok dolmussn

0|1
    0|0
    • 1ay

Yalnız bir odaya çekildim gözlerimi boşaltıyorum. Bir çözümü yok biliyorum ama hala umut besliyor insan. Sanki hokus pokus olacak ve herşey değişecekmiş gibi. Sorunlu gibiyim artık. Sorunlu

• 1ay

İşe yaramıyor.

• 1ay

ah kardesm hakkiyla yap ki huzuru tadasn

• ooo kıyamam ya

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Yardımcı olayım kardeşime ;

Bak sen insanları ciddiye alıyorsun. Onları görünce kasma, rahat ol. Zaten hepsinin de senden bir farkı yok belki senin yanında bulunan bir çoğundan da her konuda daha başarılısın.

Senin özgüvenin yok. Bunun içinbir kaç şey söyleyeceğim ve bunları hepsini bir arada uygula;

1-Bol bol kitap oku. Kitap kelime hazneni ve düşünme yeteneğini geliştirir.
    2-Spora başla. Hangisi olursa olsun farketmez yeter ki spor olsun.
    3-Gerekirse pisikiyatriye git bir tanıdığım var asosyal doktor ilaç vermiş ve sana tavsiyem bir görün muhakkak yardımcı olacaktır.

0|1
    0|0
    • 1ay

Özgüvenim, tipim var. Abi dışlanıyorum nedensizce. Az sonra biriyle tanışabilirim. Ama aynı sonla bitiyor. Ben bu kadar aşağılık acınası olmak zorunda mıyım?

• Hiçbir zaman geriye dönülmez.
    Acıların yorumunu yapmak anlamsızdır.
    Hiçbir büyü olanları değiştiremez,
    suç kimsenin değildir.
    Aldığın yaralar ne denli derin olursa olsun,
    yüreğinde sakladığın keyifli anları, küçük mutlulukları unutma.
    Kendine zaman tanı, Nasıl olsa bu da geçer, gider Yitirmek bizi tüketir.
    Ama yüreğine acıları gömmeyi öğrenmelisin.
    Yasam seni yenileyecektir.
    inan bana.
    Geçmişi ardında bırakmanın ve her şeye yeniden başlamanın
    sağladığı Mutluluğu yasamanı isterim.
    Bütün başarısızlıkları, kederleri, kötü yazgıları senden uzak tutabilsem keşke:
    ama o zaman yasamın kendisinden uzak düşerdin.
    Mutluluk kadar kalp acıları,
    yürek sancılarıdır bizi canlı kılan ve yeniden yasama bağlayan.
    Mutluluğu sakınarak sürdür; ödünç alınmıştır çünkü...

Saygılar

0|0
    0|0
  • 20 yaşında koca adam ağlar mı demişsin. Bal gibi de ağlar. Köpekler gibi hem de. Ama gönlünü ferah tut. Bu hayattaki değerini, başkalarının sana biçtiği değere göre belirleme. Sen kendini sev, gerisi zaten gelir.

0|1
    0|0
    • 1ay

Yok usta artık sevmeyeceğim. Pes ettim ben.

• 1ay

Etrafında insanlar sohbet ederken sen b*ktan kulaklığı kulağına tıkayıp önüne baktığın zaman anlarsın. Eve yurda falan dönünce yatağına girer mal mal ağlarsan o zaman aynı hayatı yaşayabiliriz demektir.
      Kolun kopsa kolum koptu lan çok acıyor diyebileceğin birileri varsa hiç yarışmayalım.

• 1ay

Umarım iyileşirsin güzel kardeşim. Bazen zihinlerimiz de hasta olur, biraz zaman tanımak lazım. Kal sağlıcakla.

• Kardeşim burası tilkiler ve sırtlanlar dünyası burda onlara ayak uydurmazsan hiç bir zaman sevilmezsin çok az arkadaşın olur. kardeşim ve arkadaşım olursan dalga geçmeyi seversen. kızlarlara ve insanlara acı çektirirsen o zaman sevilirsin

0|1
    0|0
  • arkadaş bana hemen ulaş yardım etmek isterim

0|1
    0|0
  • blog yaz o zaman

0|1
    0|0
  • Kendini imha et dostum, o durumlara 1 kere düştükten sonra iflah olmazsın artık. Yanlış anlama, art niyetle söylemiyorum. Ben de gençliğimin tamamını senin gibi geçirdim.

0|1
    0|0
    • 1ay

Ben de kendimi imha etmeyi düşünüyorum, ama işin kötü yanı öbür taraf inancım var. Yani kendimi imha etsem de yok olmuş olamayacağım. Benim istediğim yok olmaktı. Hatta diyelim yok oldum, yine de bir ara var olup sonradan yok olmuş olacağım. Önemli olan hiç var olmamış olabilmekti. Diyelim kendimi bir şekilde hiç var olmamış yaptım, önemli olan sonradan hiç var olmamış olmak değil, en başından beri hiç var olmamış olmaktı. Bunlar da ne yazık ki mümkün değil.

• 1ay

Hergün yeni bir başlangıç be usta. Tekrar deneyeceğiz. Her attığım adımda aynı şey olsada Ancak Liderler denemek için gerekli cesareti kendinde bulur.
      Bu hayata kaybetmek için başladık

• 12 yaşında sigaraya başlaman herşeyi özetliyor benim penceremden bakıldığında.

0|1
    0|0
    • 1ay

Allah insana taşıyamayacağı yük vermezmiş. Ne güçlüymüşüz be usta..

• 1ay

Beni yanlış anlama, ama yanlışların var daha duymadıklarımdan da.
      12 yaşında bir insan sigaraya nasıl başlar? Daha nelerin var kimbilir, çok büyük sıkıntı çekip, ağzına hiçbir kötü alışkanlık sürmeyenler de var :)
      Sen sebat et, ama böyle yapma.

• bence bu kdr deger verme

0|1
    0|0
    • 1ay

Abi yalnızken değer verecek birşey kalmıyor zaten.

Yükleniyor...