Görücü usulü evlilik?

ne kadar doğru? Bana saçma sapan sevgililik-flört evliliklerinden daha mantıklı geliyor... O şekilde evlenip, mutlu olan tanıdıklarınız var mı?

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Saçmalığın daniskası, tanımadığın, bilmediğin birine ticari mal gibi değiş tokuş edilerek 'veriliyorsun'.

Eskiden bu anlayış tutardı, çünkü esikden evlilik kişilerin kendisinden daha fazla önemsenen bir kavramdı. Şimdi öyle birşey yok, insanlar hayatlarını yaşamaya çalışıyorlar.

Hİçbir şekilde anlam veremiyorum halen daha bu tür evliliklere yanaşanlara.

2|0
    0|0
    • 1ay

Benim için değil, bende sevgilik evliliğini çözemiyorum... sevgilikten sonra evlilik o kadar saçma ki... Ben biriyle evlenmeden hem bedenen, hemde ruhen her şeyi yaşıyorsam , o zaman niye evleniyim? Evlilik dini olarak bunları helal yoldan yapmamız için var.. Evlenenlerin, "aşk aşk" diye can atanların hepsi mahkemede, boşanıyorlar...

• 1ay

Ama evlilik dinin sünnet kıldığı ve din sayesinde ortaya çıkmış bir durumdur... Madem günahı umursanmıyor, neden o iki imzayı atıyorlar... Sonra boşanınca aylarca uğraşmak zorunda kalıyor... Aynı evde dost haytı yaşasınlar, ne gerek var o kadar masrafa? Ve evethem ruhen, he bedenen hayatım boyunca yanımda olacak bir arkadaşa ihtiyacım varEvlilik anneliktir, arkadaşlıktır, günahtan kaçmaktır, dostluktur, çok güzel bir yaşam tarzıdır... Akşam eşinle, çocukalarınla oturup yemek yediğinde göreceğin en güzel manzaradır.. Evlilik sevgiden ziyade, saygıyla yürür...

• 1ay

Evliliğin din sayesinde ortaya çıkması falan abartıdır.

Evlilik soy ve çocuk kavramları sayesinde ortaya çıkmış bir olaydır, insanlık semavi dinlerden çok daha eski. Ne sünnetle ortaya çıkması?

Onunla bununla seks yapmanın o kadar da anormal sayılmadığı pagan toplumlarında bile evlilik vardı ona bakarsan.

Şahsen birileri olmadan hayatını sürdüremiyorsan bu senin bileceğin iş bu tip şeyler şahsen bana o kadar da makul gelmiyor.

Ayrıca tanımladığın evlilik sonrası yaşam tarzı insanın beynini uyuşturacak derecede sıkıcı.

Bir insanın hayatta çocuk yapıp beraber yemek yemekten daha öte şeyler istememesi bana akıl almaz derecede sığ geliyor.

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle daha sağlıklı hem ailelerin onayı var zaten hemen evlenilmez bir tanıma süreci olur anlasırsana evlilik düşünürsün.
    Şimdi günümüzde herkes önce sevgili olup yıllar sonra nişan düğün falan yapıyor ama o sevgililik sürecinde coğu sey heyecanını kaybeder bence yani ilk kez evlenince sarılıyosun misal daha özel daha güzel

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• her ne kadar aşk istesem de böyle sevgiler pek fazla uzun sürmüyor eğer sağlıklı bir ilişki istiyorsan görücü usulü düşünebilirsin

1|0
    0|0
  • Birini en az 3 yıl tanımadan, anlamadan ve herşeyini bilmeden evlenilmez diye düşünüyorum. İstediği kadar düzgün ve güzel olsun ama kafasının içindekileri bilmeden bütün hayatımı ona adayamam ki.

1|0
    0|0
  • Annem babam görücü usulü ile evlendiler ve 25 yıldır evliler. Bugün ki evlenip 2 yıl sonra boşananlara bakınca bana da daha iyi gibi geliyo.

1|0
    0|0
  • daha sagiklidir

1|0
    0|0
  • Daha iyi bence

1|0
    0|0
  • Saygıyla başlayan evlilikler sevgiyle başlayanlardan daha uzun sürüyor

1|0
    0|0
  • Var anne babam :)

1|0
    0|0
  • bence en doğru şeydir.

1|0
    0|0
  • bende görücü usülü evlilik istiyorum :)

1|0
    0|0
  • Var cokca bende evlenırsem onu tercıh ederım

1|0
    0|0
  • Var hepsi de halinden mutlu

1|0
    0|0
  • anam babam

1|0
    0|0
  • En uzun süren evlilik türüdür

1|0
    0|0
  • bazen gönlüne göre denk gelince kalıcı evlilikler olavbiliyor. bu açıdan çok iyi.

1|0
    0|0
  • Saçma. Hani olabilecek en saçma evlilik şekli. Resmen birisine diyon bana kız/erkek bul. Gidip buluyo evleniyosun. Hani en beyinsiz insanların yapacağı türden bir şey. Görücü usulü evlenen insana moron olduğunu söylerim.

1|0
    0|0
    • 1ay

Avrupaya olan özentimiz yüzünden sapıttık... Biriyle evlenmeden el ele tutuşup, öpüp ve hatta birlikte oluyorsam, niye evleniyim? Evlenenlerde zaten boşanıyor, çünkü kutsal olan evlilik değerini yitiriyor...

• 1ay

İnanan biri nasıl düşünüyo umurumda değil açıkçası. Ben işin içine inancı katmadan diyorum ki görücü usulu evlenmek saçmalıktır. Din kisvesi altında evliliği kirletiyosunuz.

• 1ay

👏🏻👏🏻👏🏻

• bizzat ben gorucu usulu evlendim ve cok da mutluyum:)

2|0
    0|0
  • Evet var

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben gorucu usulune mantıklı bakmıyorum sevmeden olmaz belkı evlencen huyu suyu kotu bı ınsan olucak be gerek bar

1|0
    0|0
    • 1ay

bacım zaten 30 yasında kadını ne yapsın millet sen görücüsünü sevgiliciğini bırak bence yaşın geçmiş :D

• Mantık evliliği gibi birşey... Mantıksız olduğunu söylemek saçma olur.

1|0
    0|0
  • Görücü üslü evlenenlerdenim 🙂

Ha arkadasin tanistirmis ha sizi seven iki aile büyükleri.

Ve 3 gün icinde evlenilmiyor sonucta

1|0
    0|0
    • 1ay

mutlumusun?

• 1ay

Olmasam yapmayin etmeyin derdim.
      Ben esime evlenmeden önce asik oldum.

Sonuc olarak evliliğı sorumluklari ve yasanilanlar kolay degil.

• son zamanlarda görücü usulü ile evlenen insanlar daha mutlu farkındamısınız?

1|0
    0|0
  • Varr

1|0
    0|0
  • görücü usulü evlenip mutlu olan çok çift var bence mantıklı

1|0
    0|0
  • Dogru bulmuyorum bir insani tanimadan evlenmek bana mantikli gelmiyor

1|0
    0|0
  • Ben gorucu usuluevleniorum mutluyum Allaha sukur

1|0
    0|0
  • Orta çağ'da yaşayan tanıdığım yok.

1|0
    0|0
    • 1ay

her birinden, birer çocuk yapmadıkları için sayıları az... Tanımaman normal...

• Taniyip severek birlikte güzel vakit gecirerek evlenmek varken görücü usulü sacma geliyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...