Tekvando Dünya Şampiyonu Kübra'ya Gülben Ergen desteği! Dış görünüş, başarıyı gölgede bırakır mı?

Yapılan olimpiyatlarda ülkemizin neden çok başarılı olamadığı herkesin aklında sorudur. Başarı kazandığımız durumlarda da gururlanmamız gerekirken eleştiri yapmamız, kişiyi yerecek bir konu bulmamız başarılı olamamamızın bir diğer sebebi olabilir mi? Peru'da düzenlenen turnuvada Türkiye'yi temsil eden Kübra Dağlı, tekvandoda dünya şampiyonu olmasına rağmen başarısıyla değil, giyimiyle gündeme geldi. Gülben Ergen'in de sosyal medyada Kübra Dağlı'yı savunması ve eleştirenlere ağır cevap vermesi ayrı bir gündem konusu oldu. Sizce Kübra Dağlı'nın başarısı mı, giyimi mi ön plana çıkmalı? Başarılı insanları dış görünüşüyle eleştirmek neyin göstergesidir?

7|6
56|76

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Akılsızlığın göstergesi.
    Acaba ülkesine başarı getiren insanı giyimi yüzünden eleştiren ve başarısını küçük gören başka bir millet daha var mıdır?
    Utanmasalar üzülecek bazıları. Ha açık ha kapalı. Bu noktaya takılıp, "Dış görünüş başarıyı gölgeler" kafasındakilerin gerçekten akıl yoksunu olduklarını düşünüyorum.

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 75

• ulan kadın gitmiş türkiye yi seni beni ttemsil etmiş 1 de birinci olmuş daha ne olsun bee helal olsun

7|2
    0|0
  • Aslinda dogruyu soylemek gerekirse bu gibi isler dindar kizlarin yapacagi isler degildir. Musluman dindar bir kiz oyle erkeklerin gorecegi yerlerde tekme atmak bilmem bacagini kaldirmak falan filan yapamaz. ama bu demek degilki bu gibi sporlari yapmak icin acilip sacilmak lazim. Islamda yaptiginiz kadar sevab alir yapmadiginiz kadar mesul olursunuz.

6|0
    4|0
  • gülben ergen sırf çıkarı oluyor ve faydalanayım diye böyle yapıyor yoksa hayatta işi olmaz kapalı bir kızla

3|3
    0|0
  • Sizcesi giymmi başarımı diye sormaya gerek bile yok. Zaten başarılı olmuş. Rabbim hem başarılı olmayı vermiş, hemde güzelliği nasip etmiş. Bacımızı tebrik ediyorum. Allah sayılarını arttırsın inşallah.

7|0
    0|0
  • Sana mı kaldı Gülben? Bu ülkenin devleti var. Devlet sahip çıkamıyorsa vay halimize. Hala dış görünüşü kafaya takıp tartışanlar varsa beyin özürlüdür. Kimse 4 dörtlük değil... Daha başarılı sporcularımız varken O kişilerin de bu kızımız gibi ön plana getirmemiş ve konuşulmamış olması da ayrı bir konu. Herkes işine geleni yapıyor zaten. Oh ne güzel memleket. O yüzden yargılamayı bırakalım artık birbirimizi...

1|1
    0|0
  • Eğer çırılçıplak çıksaydı bu pozu verseydi o zaman herkes överdi. Türbana uzanan diller çürüsün.

3|4
    0|0
  • Helal olsun tebrikler kardeşime ☺️

1|2
    0|0
  • Zaten ülke olarak en büyük sorun hep bir kesim diğer kesimi dışlıyor aşağılama derdinde bırakın türbanlı olsun. Ona inanıyor inandığı gibi yaşıyor. Eleştirenlerde kendi kızları yiğenleri başarılı olup onun yerine turnuvaya katılsalardı onlar alsaydı bu işin başka boyutu. Ülkemizde zaten bir taraf başarılı olunca bir takım yerler başka tarafa çekiyor yazık

3|0
    0|0
  • objektif olursak başı açık olsa bu kadar gündeme gelmezdi o şampiyon, bu durumda kafalarda oluşan soru işaretleri var ;)

3|0
    1|0
    • 1ay

Bu soru işaretleri midir o insana kapalı olduğu için hakaret ettiren? Veya başka türlü sorayım, başarısıyla ilgili bazı soru işaretleri var diye bir bayanın dış görünümüne hakaret etme hakkımız var mıdır?

• 1ay

Ilk eleştiriniz yarım kapalı olmasına değil, gündem oluşunaydı, ona binaen yazdım bu cümleyi.

• 1ay

@ciğerkûşem AYNEN O GÖRÜŞÜMDE NE BAŞARISINDAN BAHSETTİM NE DE KAPALILIĞINA LAF ETTİM SADECE GÜNDEM OLUŞUNA LAFIM OLDU Kİ LAFIMINDA HERHANGİ BİR ART YA DA TAM TERSİ BİR NİYETİ DE YOK FARKETTİYSENİZ SADECE OLAN DURUMU AÇIKLADIM BİR GERÇEKTEN BAHSETTİM

• Ulan bütün islam düsmanlari kinlerini kusmuslar ulan ya gotu basi acik olsaydi bir kiside olsun eleştirmezdi basi kapali diye zorunuza gidiyor dimi ya ateist picleri ulan basi kapaliysa kapali sana mi hesap verecek neyin davasini yasiyosunuz kapali diye spor yapamiyacak mi

4|1
    0|1
  • Yahu yeter artık Kız orda bizi temsil ediyor Türbanlı ya da açık olması neyi değiştirir? Bizim spor anlayışımız bile bu işte Daha ne diyim.

2|2
    0|0
    • 1ay

Aynn oyle gereksiz cookkk haklisin

• 1ay

@gulllreceli Hepsi biter birgün inşallah

• 1ay

Insallah

• Matematik dersinde tarih bilgisi ölçmek gibi bir şey olmuş.
    Kız spor dalında ama din konusuyla ilgili eleştiri alıyor. Burada asıl konu spordaki başarısı. Gerisi fasa fiso

0|1
    0|0
  • Bu ülkedeki şu pislikler temizlenmedikçe bu ülkeden hiçbir şey olmaz

scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/.../...96103317_n.jpg

3|0
    0|0
  • Açıkçası başarısı cidden taktir edilecek bir şey onun ney giydiğinin gram hiç bir önemi olmamalı cidden tebrik ederim kendisini umarım bu saçma sapan milletin dediklerine bakmaz emin adımlarda ilerler helal olsun.

2|1
    0|0
  • takip ettiğim bir kişi.
    başarılı da buluyorum oldukça da renkli bir insan.
    türkiye nin bir yerlere gelememesinin sebeplerinden birisinin de bu olduğunu düşünüyorum. başkasının yaptığına dil uzatmak...
    onlara giren çıkan var sanki..

2|0
    0|0
  • :D ya ne komik ülkeyiz. bakın 1. olan kız bu değil.. elif aybüke diye biri..
    ama artık kapalı olmak prim yaptığı için bu kızımız adı geçiyor. harika bir ülke. gülben ergen çıkıp olimpiyatlarda neden 41. olduğumuzu sorsun.

www.turkiyetaekwondofed.gov.tr/haber.asp?ID=1458
    www.worldtaekwondofederation.net/.../

0|0
    0|0
    • 1ay

pardon bu kızda 2li grup yarışmasında birinciliği almış.
      ama tekli grupta elif aybüke birinciliği almış.
      ki burda elifin rolü daha büyük..

• Valla komik ama, 'Bu mu tesettür, Kuran'da birinci olsun' gibi yorumlar daha fazla.

Şahsen beni ilgilendirmiyor Peru'da aldığı şampiyonluk, tekvando ile ilgilenmiyorum çünkü.

0|0
    2|1
  • 0|0
    0|0
  • Yürekten tebrik ederim kardeşimi Bu aziz vatanı dışarıda gururla temsil ettiği için tekrar tebrik ederim. Bu zamanın nene hatunları olacak kadınları bunlar işte... geleceğin Türkiyesi için gurur verici gelişmeler...

1|1
    0|0
  • Ölümün olduğu yerde ne din ne dil ne ırk ne de mezhep önemlidir. Önemli olan acı ya ortak olmaktır.
    Başarıda bundan ibaret, Başarının olduğu yerde de Din Dil Irk Mezhep önemlidir. Bize düşen tebrik etmek...

2|0
    0|0
  • Niye Emirhan'ın madalyası konuşulmuyor? Neden neredeyse katıldığı her turnuvada madalya kazanan servet tazegül bu kadar gündeme gelmiyor? Neden Rio da sayılı 3-5 madalyamızdan birisini alan Nur tatar dan kşmse bahsetmedi? Bunlarda tekvandocu değil mi? Daha 15 nde altın madalya almış Ayşe begüm onbaşı yı kimse konusmadı? Ki tekvandoda bugüne kadar onlarca madalyamız oldu jimnastikte ilk madalyamız 15 yaşında bşr kızdan geldi. Neden kimse ona bu kadar destek olmadı?

0|1
    1|0
  • Ben; gündemden nemalanan bir ünlü gördüm sorunuzda, bir de genç bir Türk kızının başarısı.

1|0
    0|0
  • Dış görünüşünde ne var başlık yerine başörtüsü sadece salaklaştı millet harbiden kız şampiyon olmuş

2|1
    0|0
  • kapalı veya açık olması hiç bir insanı ilgilendirmez tamammi herkesin giyimi kendisinedir o yüzden herkes kendinden sorumluysa şimdi çenenizi kapatında başarısı ile gurur duyun

1|1
    0|0
  • Yine başladı çeyrek zekalı bazı kapalıların mağdur edebiyatı? Aktroller misiniz yoksa yine siz? Bu ülkede herkes mağdur ama bir siz hariç.

0|2
    5|1
  • Kübra dağlı onurumuzdur! Aksini iddia eden vatan haini dir.

3|0
    0|1
  • başarılı oldugu için kutlamak gerekmezmi
    ama biz illa eleştirecek birşey bluoruz

0|0
    0|0
  • " Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
    Acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne ! "

- Mehmet Akif Ersoy

0|1
    0|0
  • Ne giyip giymediğinin bir önemi yok, burada önemli olan onun başarısı.

1|1
    0|0
  • Söz konusu vatansa gerisi teferruattır, kaldı ki bu teferruatta çok güzel, bize helal olsun demek düşer. İnsanları giyim tarzı ile (bence at gözlüğü bu) değil, yaptıkları ile eliştirin..

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    45

Kızlar Ne Diyor 55

• Tabii ki başarısına odaklanmalıyız. Ama insanların giyimi bile bir tabu olarak gördüğü bir ülkede yaşıyoruz. Örneğin muhafazakar çevrelerde şort bir tabuyken, muhafazakar olmayan çevrelerde kapalı olmak bir tabu. Giyimi siyasetle de bağdaştırmak gibi bir davranışımız da var, çok yanlış bir tutum olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Geçmişte kişinin giyimi ait olduğu sınıfı, siyasi düşünceyi yansıtıyor olabilir ancak artık 2016 yılında yaşıyoruz. Düşüncelerimizi belirtebileceğimiz pek çok mecra varken insanların giyime göre ne düşündüğümüzü anlayacaklarını sanmaları çok aptalca.

1|1
    0|0
  • haberlere az bakıyorum ve denk gelmedim helal olsun kıza işte bizimkilerin kafası o kadar çalışıyor
    yıllarca başı kapalı diye okula almadılar, sürekli engel koydular bıraksalardı şimdi çok ilerde olacaktık
    kız madalyasını almış zaten isteyen istediği kadar eleştirsin

2|0
    0|0
  • Kiz zaten yarismaya giyim veya guzellik icin katilmadi. Kacinci yuzyildayiz tabiki basarisi on planda olacak.

3|0
    0|0
    • 1ay

Bende ateistim ama bazı ateist sayfalarda kıza araform falan demişler. Ateistler bile diyebiliyor ki kapanacaksa hakkıyla kapansın. Ulan size ne demek istiyorum. Kimin hakkı var bir kızı kendi kafasına göre giydirmeye.

• 1ay

@Lgbtikoruma Aynen katiliyorum sana.

• Şu kızla uğraşmayı kesseler çok iyi olur kız ülkemize başarı getirmiş millet daha dini karıştırıyor size ne be 😂 😂

0|3
    1|1
  • o değil de cidden herhangi bir alanda başarı elde eden vatandaşlarımızı bir şekilde eleştiriyo olmamız tespiti gerçekten çok yerinde. Buna sadece baş örtüsü konusu için söylemiyorum çünkü muhafazakar kesim de aynı acımasızlıkla başka vatandaşlarımızı çok rahat eleştiriyor. ve sanırım bu kronikleşmiş hastalığımızdan hiçbir kesim hiçbir zaman vazgeçmeyecek.

2|0
    0|0
  • Tamam kız dünya şampiyonu oldu ben de tebrik ederim kendisini. Yüzü gözü güzel kız ama hemen bunu reklam yaptılar neymiş manken olsunmuş Neymiş kapalı olmak başarılı olmaya engel değilmiş. Kim bunları dedi ki zaten.21. yy dayız ve hala insanların beyni ne şekilde çalışıyor. ulan tüm dinleri reddeden benim ben bile bu haberi gördüğümde helal olsun dedim sadece aklıma kapalı da olmuş da yüzü çok güzlemiş de gibi şeyler gelmedi. milletin içi fesat.

1|0
    0|0
  • Tam gülben'in sevdiği durumlar. Güya mzxlumun yanında. Yalaka da bir numara o kadın !!! Daha geçen sene başı kapalı bir bayanın tweet'ini screenshot edip instagram koyup milletin o kapalı bayanı linç etmesine sebepti. Yarın kapalılara karşı bir resim paylaşsa şaşmayın zira bu kadın tutarsız yaptıkları ve dedikleri hep farklı farklı şeyler

2|0
    0|0
  • Yahu şu elinde tuttuğu madalya önemli olmalı. Başını açsın, kapasın bize ne! İnsanları böyle yargılamayın artık, kaçıncı yüzyıldayız!

2|0
    0|0
  • Başarısı ön plana çıkmalı. Giyimi kimseyi ilgilendiremez. Madalya aldı laf ediliyor. Almasaydı bu sefer de o örtüyle alamazdı tabi diyerek laf edilirdi. Bizim insanımızı memnun etmek imkansız.

2|0
    0|0
  • Gulben ergende herhlade seks kasetinden sonra dogru yolu buldu bravo...
    Nefret ediyorum su kadindan

0|2
    4|1
  • Türkiye'de sadece kadın olmak bile ağır eleştirilere hatta saldırılara maruz kalmaya yetiyor.

2|0
    0|0
  • Tebrikler

1|0
    0|0
  • Sizin gibiler yüzünden herkes herkesi eleştiriyor. Haddinizi bilin.. Isteyen saçını pembeye boyar isteyen rahibe olur size ne be. Isteyen de tesetturunu kendi istediği kadar yapar. Dedikoducu karılar gibi herseyi ayipliyorsunuz. yetti be. Tek tip insan yaratamazsiniz pis yobazlar. Ve zorba ateistler. Insanları kendiyle basbasa birakmiyorsunuz ki bir şeyin felsefesini yapsın. Muhasebesini yapsın.

2|1
    0|0
  • Başarılı insanları dış görünüşleriyle eleştirmek karakter yoksunluğudur. Ben zaten yapamıyorum ama seni eleştirmek için bir şeyler aradım sadece giyimini buldum demek. Gereksiz yani.

0|1
    0|0
  • Basarisi da simdi ben palyaco kostumu ile ringe cikarsam ve kazanirsam sonra da "Felanca'nin basarisi mi konusulmali giyimi mi?" diye soru sorulursa komik olur cok. Sahsen ben o ortamda oyle bir musabakaya bas ortusu ile cikmasini bir cehalet gostergesi olarak buluyorum. Kurani dogru anlamak cok onemli. Bu olmayinca da bu tur sacma ve de icinden cikilamaz olaylarla karsilasiliyor.

1|0
    0|2
  • Yıl olmuş 2016 kadınları açık kapalı olarak ayıranlar var. Her kesime saygı duyulmalı.

1|2
    0|0
  • Kesinlikle başarısı daha ön planda artık insanları ötekileştirmeyi bırakmalı bu toplum SAYGI diye bir kavram var kız ülkemizi temsil ediyor birinci olmuş tebrik ederim onu neyin eleştirisini yapıyorlar anlamıyorum çamur atıyorlar herşeye birşeyle de gurur duyun eyyy eleştiri yapan gerilerrrr boyleleri ya çok yobaz oluyor ya da dini kötü görenler acik ve net

0|1
    0|0
  • Tabikide başarısı ile ön plana çıkmalı kim ne giyerek giysin ki zaten giyiminde kötü eleştiriyi hakeden bir durum yok.

1|1
    0|0
  • o Kadın konuşmasın bence hiç

0|0
    0|0
  • Tabiki basarisi. Bu soru bile degil ne var kizda anlamadim gayet guzel de ayrica zaten guzellik giyin yarismasi degil

0|0
    0|0
  • Önemli olan bizi temsil etmesi ve böyle büyük bir şeyi başarması yani her ne olursa olsun dış görünüşü bizi ilgilendirmiyor önemli olan elde etmiş olduğu başarılardır

1|0
    0|0
  • başarıya türban engel değildir ve başarısının devamı da olur inşallah

1|0
    0|0
  • Kim nasıl istiyorsa giyinsin. Ne o kapalı diye açıklardan üstündür, ne açıklar kapalıdan üstündür. Herkes eşit. O yüzden kapalı diye ayrıca haber olması mantıksız.

2|0
    0|0
  • Başarısıyla gündemde olmalı. Dini inancı ve dış gorunusuyle değil.

0|0
    0|0
  • Cahilliğin göstergesidir tabiki

0|0
    0|0
  • Tabiki başarısıyla gündeme gelmeli ancak insanlara bunu anlat anlatabilirsen...

0|0
    0|0
  • Anlamadigim kizin dis görünüsünde ne var?

1|1
    1|0
  • Her ikisini de yapiyor olmasi yadsinamaz bir başarı!

0|0
    0|0
  • Tamamen kıskançlık

0|0
    0|0
  • hangi mal elestirmis ya? bundan rahatsiz olan agir hastadir

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    25
Yükleniyor...