İklim ve çevresel faktörler insanın dış görünüşünü değiştirir değil mi?

Örneğin Orta Asya Türkleri, genetik olarak Türkiye Türklerine çok yakın ama tip olarak onlara çok benzemiyorlar. Ya da Almanya Türkleri bir Türkten çok Almana çok daha fazla benziyor dış görünüş olarak. Yani, iklim ve beslenme alışkanlıkları insanın dış görünüşünü de değiştirir. Sizin yorumlarınız nedir bu konuda?

0|0
15|15

En İyi Kız Görüşü

• En basitinde siyahlere bak. İklim sıcak ve ona göre şekillenmişler. Ten koyu saç koyu.
    Ya da ceza dersinde hocanın verdiği örneği söyleyeyim. Sıcak iklimin olduğu bölgelerde insanlar ergenliğe erken girerler. Bu yüzden cinsel suçlarda artış daha fazladır. Örneğin Arap yarımadası. Soğuk bölgelerde , örneğin Finlandiya, insanlar soğuktan dolay ergenliğe daha geç girerler ve büyüme ergenliğe kadar devam ettiği için daha uzun boylu olurlar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dış görünüş dediğimiz şey her birinin de görev sahibi olduğu organların dışarıya yansımasıdır. Ve dolayısıyla yaşamak için her birinin ayrı görevi olduğu organlar ortama ve şartlara göre çalışıp şekillenerek hayatta kalmaya çalışır. Tabi ki de değiştirir diyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Bence değiştirir. Mesela Mehmet Öz, Türk olmasına rağmen ben hiç benzetemiyorum. Var daha böyle bir sürü örnek

0|1
    0|0
  • evet etkiler. Örneğin fransızların genelde kumral oluşu oraya güneş ışınlarının vurma şekli ile alakalı imiş bunu bir belgeselde duymuştum. veya asyanın çekik gözlü olma nedeni de bilimselliğe bağlayabiliriz ama şu an üşeniyorum çünkü uzun. afrikalıların mısırlıların filan esmer-zenci olması gene güneş ışınları ile alakalı oalbilir.

0|0
    0|0
  • Olabilir evet

0|1
    0|0
  • bende öyle düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Değiştirir.

0|1
    0|0
  • Etkisi vardir.

0|0
    0|0
  • Degistirir

0|1
    0|0
  • Tabiki
    İnsanların karakterine bileyansır

0|1
    0|0
  • değiştiriyor

0|1
    0|0
  • değiştirir tabi.

0|1
    0|0
  • İzmir de yasayanla sanliurfa da yasayan bir olur mu?

0|1
    0|0
  • sana katılıyorum

0|1
    0|0
  • Adaptasyon diye bir şey var. Tabiki çevre koşulları iklim dış görünüşte etkili

0|1
    0|0
  • alman türkü ne be

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• degıstırır bence de etkılıyor

0|1
    0|0
  • İklim ve beslenme şekilleri, yapılan meslekler vs. bu gibi etkenler insanın dış görünüşünü olduğu kadar karakterini de değiştirir. Evrim bu şekilde işliyor.

0|1
    0|0
  • yaşadıgın ortam mevsimler
    bu konuda aşırı derece etki yapıyor

0|1
    0|0
  • bencede etkisi var

0|1
    0|0
  • Değiştiriyo tabi köydeyken (Trabzon) çok yakışıklıyım İstanbul da o kadar da yakışıklı değilim bende bilmiyorum ne alaka😂

0|1
    0|0
  • Evet, değiştirir

0|1
    0|0
  • değiştirir

0|1
    0|0
  • Değiştirir

0|1
    0|0
  • İnsanın değişimi üzerinde etkin rol oynayan iki şey vardır gen+çevre

0|1
    0|0
  • Sen nemli odaya ekmeği koy yarın gel bakayım nasil olmuş...
    İnsan neden değişmesin.

0|1
    0|0
  • Bir ispanyolu ya da hintliyi isveçe yerkeştirince sarışın mavi gözlü olmuyor ama

0|0
    0|0
    • 2ay

Ama olsun yine de etki eder.

• 2ay

Evet oda doğru

• 2ay

Kuzey Afrikalıların çoğu beyaz ya da melez.

• ben bu ülkeden gidiyorum o zaman :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Nereye 😊

• 2ay

türklerin en güzellerinin olduğu yere güzelleşip geri dönerim bir kaç yıla :D

• almanyadaki keko da aynı.. tek fark altındaki audisi bmw si :D

0|0
    0|0
  • evet değiştirir

0|1
    0|0
Yükleniyor...