Kapalı birinin açılmasıni nasıl karsilarsiniz?

Ailemin istegi üzerine kapandim ancak artık yapamiyorum. Kendi isteğimle yaşamak istiyorum. Ama ailem çok katı. Açılmak istediğimi nasıl söylemeliyim nasıl bir tavirla bilmiyorum. Yoksa aniden acildim mi demeliyim. Siz olsanız yapardınız?

0|1
12|37

En İyi Erkek Görüşü

• Kararın kesin ise kimse karışamaz sana ve karıştırmamalısın da. Günümüzde de küçücük çocukları kapandırıyorlar. Kendilerinin seçmelerine izin vermek için büyümelerini beklemiyorlar. Küçüklükten aşılıyorlar bilinci değişse de bilinçaltında o korkuları kalıyor. Dini boyutuna girersem zaten yerden yere vururum bu yalan işleri.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• sizin icin degil allah icin kapanirim kapanirsam dersin, ve kapanmak istemiyorum siz karismayin, benim ve dinim arasinda bir mesele dersin.. kendi istegim degilde aile zoruyla kapanirsam mantikli ve dine uygunmu olur dersin. yanlis sebeple kapanmis olurum falan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Kendi kararı derim bir şey demem, baş örtüsü kullanmıyacam demen yeterli uzun süreli bir inatlaşma yaşayabilirsiniz ama inatçıysan çok sıkıntı olmaz.

0|0
    0|0
  • Yani kendi kararı bisey denmez ki. Bir arkadasim da öyle açıldı başta bir acayip geldi bize ama alıştı herkes

0|0
    0|0
  • ben inanarak ve en önemlisi bilinçli yaşamak istiyorum de...
    benim için bir sorun teşkil etmiyor, senin kararın..

0|0
    0|0
  • Zorla kapanma olmaz. Zaten zorla kapananlar genelde hakkını vermiyor. Kapanıp sonrasında açılanlar hakkında da bir şey düşünmem. En fazla ''Kapanmıştı açıldı'' derim.

0|0
    0|0
  • Bak yaşın 25 artık kendi kararını kendin vermen lazım
    Dinsel yönden bir şey yapmak istemiyorsan yapamazsınki zaten
    Ailene dinde zorlama olmaz diyebilirisn
    hayat senin haytın kimse karışamazz

0|0
    0|0
  • ailen içinmi kapandın
    ailenin onayını almak istiyorsun

0|0
    0|0
  • Asla karışmam ve yorum yapmam en doğal hakkı hayatı ile kararları kendi vermeli ve kimsenin söyledikleri ile hareket etmemeli.

0|0
    0|0
  • Olumlu karşılarım

0|0
    0|0
  • oncelikle tesetturlu olmasi beni nasil ilgilendirmiyorsa, bu durumdan vazgecmesi de bir o kadar ilgilendirmiyor.

ailene nasil soyleyecegine gelecek olursak, soylemene gerek yok. bu resmi bisey degil. takmamaya baslaman yeterli bence, izin ister gibi soylersen yine sert bir tepkiyle karsilasirsin gibi geliyor. senin tercihin yine de

0|0
    0|0
  • Evlenip kocanın yanında tabi seni özgür kılacak biri olmalı , ancak o zaman mümkün gibi

0|0
    0|0
  • Herkes kendi günahından ve yaptıkların'dan sorumlu reşit isen karar senin değil isen aile'nin sözü geçer.

0|0
    0|0
  • Hiç bir şekilde bunu yumuşatarak söylemezsin en fazla güzelce anlatırsın bu benimle inancımla ilgili hazır hissetmiyorum diye umarım anlarlar

0|0
    0|0
  • çok üzüldüm senin adına. aile baskıları en kötüsü. ben yerinde olsam ailemi gerekirse karşıma alır çatışırdım. bu senin hayatın onların değil

0|0
    0|0
  • Aferin doğru yolu bulmuş derim

0|0
    0|0
  • Tercih meselesi.

0|0
    0|0
  • normal

0|0
    0|0
  • içinden gelsin sorumlu sensin bir yerde

0|0
    0|0
  • Ben kapanma karşıtıyım

1|0
    1|0
  • Beni alakadar etmez

0|0
    0|0
  • Aniden söylersen cok kötü bir tepki alırsın bir sekilde alıstirman lazim

0|0
    0|0
  • Allah seni boyle daha cok seviyordur yapma be acilma boyle kal

0|0
    0|0
  • Ayakta alkislarim, doğruyu buldu diye,

1|0
    0|0
  • Çok zorluyorsa evlen, kocan açsın seni.

0|0
    0|1
  • zor bir durum aile zoruyla oldumu kötü oluyor muhakkak.. üzüldüm açılmak istemene... nasip diyelim

0|0
    0|0
  • canım senı kasıntın var

0|0
    0|0
  • bilmem

0|0
    0|0
  • kesinlikle nasıl onların kuralları varsa seninde kuralların olabileceğini göster.. herkes özgürdür..

0|0
    0|0
  • Özgürsn

0|0
    0|0
  • Ailem değil de rabbim ne diyor ona bakalım

0|0
    0|0
  • Günahıda sevabıda senin bizi ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 11

• Aniden açıldım demen tepkilerini çeker önce annenle konuş bunu zorla kapandım ve bunun dini anlamda hiçbir yeri yok ben açılmak istiyorum ama birazda korkuyorum tarzında çekinik söylemlerde bulunursan biraz daha anlayışla karşılayabilirler.

0|1
    0|0
    • 1ay

dini anlamda hiçbir yeri yok maaşallah çok iyi fetva vermişsiniz 20 yaşında fetva makamına gelmişsiniz bu şekilde söyleyerek kuranı kerime muhalif oluyorsunuz Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle, dışarı çıkarken üstlerine cilbablarını alsınlar. Bu, onların tanınmasını ve bundan dolayı incitilmemelerini sağlar. Allah, Gafûrdur, Rahîmdir." (Ahzab, 33/59). "

• 1ay

allaha sığının şeytana aldanmayın onun pıs pıs tan fazla yetkisi yok nefsiniz ruhunuza galebe çalmasın izin vermeyin allah yardımcınız olsun

• 1ay

az önce yazıcaktım bir anda aklımdan çıktı şimdi geldiği için yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın dinimizde zorlama yoktur kısmını sanırım yanlış anlamışsınız dinde zorlama yoktur yani islam dinini seçmek konusunda karar kişiye bırakılmıştır isteyen inanır isteyen inanmaz yoksa mevcut olan islam dininin hükümlerini değiştirme esnetme ekleme çıkarma yetkisi olarak görülmemelidir şeytan boş durmuyor inandığı gibi yaşamayan yaşadığı gibi inanmaya başlar (HZ ÖMER)

• Bizim sınıfta bir kız yaptı. Çok dedikodusu yapıldı ama, kızı sevmememe rağmen bulunduğum ortamda dedikodusunun yapılmamasını sağlamaya çalıştım.
    Şu aile zoru, koca baskısıyla kapananları hiç anlamıyorum. Sen tutup Allah ile kulun arasına girebilme cesaretini nasıl buluyorsun?
    Rahat eden kapanır rahat eden de açılır. Canım, saçın açık diye hemen sana " verecekmiş" gözüyle bakanları aldırış eme. Biz de açığız ve çok şükür çoğu kapalıdan daha namusluyuz...

0|0
    0|0
    • 1ay

Aynen bende öyle düşünüyorum Allah istediği için kapanmali insan baskıyla sadece din değil hiçbirşey olmaz

• 1ay

Tabi okurum. Tavsiyen için çok sağol.

• 1ay

Rica ederim ne demek 😇

• Bence ailene, onlara saygı duyduğunu belli ederek güzel bir dille düşüncelerini anlatmalısın.

0|0
    0|0
  • İstemedikten sonra kapanmanın bir hükmü yok zaten... Açıl gitsin.

0|0
    0|0
  • Hoş bulmuyorum

0|0
    0|0
  • Allah la senin aranda banane

0|0
    0|0
  • Olmaz öyle şey, birkere kapanan açılamaz

0|0
    2|0
    • 1ay

Kural yani...

• 1ay

Canım benim ben hiç istemedim ailem istedi. aradan zaman geçti. Allah için olmayinca bir değeri yok sadece gorunusum farklı oluyo. dusuncelerim aynı kalıyor. o yüzden daha fazla yapamiyorum.

• 1ay

Sende bir nevi haklısın. Sen bilirsin canm, kapanmak güzel brsey kendi isteğinle olursa. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bir gün kendi isteğimizle kapamayı nasip etsin.

• Ağlarïm😂😂

0|0
    0|0
  • Benim kararım diye güçlü bir şekilde durmalısınız ailenızın karşısında ya da duygu sömürüsü))

0|0
    0|0
  • okuyorsan eğitimini tamamla maddi anlamda kendini kurtar sonrasına öyle bak katı ailelerde sorun oluyor ama tavsiyem ölecez hepimiz hazır kapanmışsın niye açılıyorsun, şurda normal sıcakta dayanamıyoruz ölünce nasıl dayanacaksın bunuda düşünmek lazım

0|0
    0|0
  • Kendi kararıdır saygı duyarım

0|0
    0|0
Yükleniyor...