Aile özlemi çok fenaymış?

Herkese merhaba bu sene üniversiteye başladım ailem hatayda ben ankaradayım 19 eylülde geldim yani daha geleli 18 gün oldu ama ben ailemi çok özlüyorum bazen özellikle geceleri dayanamıyorum. Bazılarına bakıyorum meselq arkadaşlara aileden daha çok değer veriyolar ama ben biliyorum ki gerçek arkadaş diye bişey yok. Sizce ne zaman bu özlem geçer. Günleri sayıyorum resmen 105 gün kaldı mesela sömestra... :(

0|2
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Alışırsın zamanla insan nelere alışmıyorki;
    İlk zamanlar burukluk olur içinde hayata farklı pencerelerden bakmaya başlarsın ama varlığada yokluğada insan alışıyor.. kendi ayaklarının üzerinde durabilmen için bu şart... bu arada Ankara güzeldir diğer şehirlere göre öğrenci ve memur şehridir sonuçta bende Ankarada yaşıyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• hımmm

zor ama benden sana tavsıye... bulundugun yerın tadını cıkar ve aılenın gelmesı durumunda onlarla nerelerı gezıp nerelerde ne yıyebılırsınızın fızıbılıtesını yap ;)
    bı cafe ya da bı mekana gıttıgın zaman '' annem, ablam vb bunu cok sever o gelınce beraber yapalım onlarda gorsun '' dıye bır cabanın ıcıne gırersen, evet Ankara daha yasanır bır hale gelebılır.
    aıle ozlemının ne demek oldugunu cok cok ıyı bılırım ve bu zaman zarfında, okulunla daha cok yogunlas cunku, onlar senı okuyup meslek sahıbı olman ıcın o kadar ezıyete katlandı ve katlanıyor sende aynısını yap, dıger bır konuysa onların yerınde olamazında, onlarıda dusun ama sana bır anne olarak sunu fazzzlasıyla soyleyebılırım kı evlat hasretlıgı senın cektıgının yanında hıcbısey... o yuzden ankarayı tanı ve tadını cıkar, cunku unıversıtede yasadıgın su olumsuz gunlerın bır daha gerı gelmeyecek, sımdıden tadını cıkar ve hayatta bır gun yalnız kalırsan hayatını nasıl idame ettırecegını once kendıne sonrada aılene goster..

**bol sans <3 <3

1|1
    0|0
    • 1ay

Elinize saglık cok guzel yazmıssınız gercektn biraz da olsa moralim yerine geldi dediklerinizi uygulayqcagım çok teşekkürler gerçekten :)

• 1ay

owwwww supermıs : ))
      olmak ıstedıgım meslek (tı)
      tebrık ederım...

• 1ay

Teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Çocuk musun? 12 yaşında bebeler gibi illa ailenin dibinde mi olman lazım?

Bizim ülkenin gençliğinde var bu, eşek kadar olup da ana-babası olmadan hiçbir iş yapmamaya alıştığından 20 yaşına da gelse kendi kendine var olamayan, illa arkasında ailesinin olmasını isteyen tipler.

Yurtdışında okumaya gelip, bir buçuk ay sonra 'ben annemi özledim, yapamam burda' diye Türkiye'ye dönen tiplere şahit oldum şahsen.

Bu kadar zayıf olmayın.

1|0
    1|0
    • 1ay

Sen olayı çok yanlış anlamışsın bunun zayıflıkla bir alakası yok üniversite sonuçta çoğu kişi ben de dahil ilk defa ailesinden ayrılıyr biz bir amerika ya da avrupa değiliz aşırı özgür bir yaşam tarzına sürekli aileden ayrı kalmaya alışık değiliz. Evet çok özlüyorum ailemi ve hayır bu asla bir zayıflık değil. Ailemi özlüyorum diye hayallerimden vazgeçmiyorum okulu boşlamıyorum en azıından. Onların kıymetini çok iyi biliyorum. bir traftan ayaklarım üzerinde durmaya çalışırken bir taraftan onları özlüyorum bu ayıp değil. Sonuçta kimse ailen gibi olamaz bu hayatta sen de bunu anlasan iyi edersin.

• 1ay

Özlemek ile 'Dayanamıyorum' tribi aynı şey değil.

Ki burda bahsettiğim şey tam olarak sen değilsin.

Bunun avrupai olmakla alakası yok, azeriler falan da bu kadar aile yancısı değil ona bakarsan.

Özgürlükle de alakası yok, biraz birey olmakla alakası var.

Bu ayrılığa belli bir süre alıştığında, inan ailenle uzun süre aynı ortamda bulunmaktan sıkılacaksın bu arada. Hep öyle oluyor çünkü.

• 1ay

Tamam işte böyle söylersen düşünceni gayet medeni bir şekilde anlaşmış oluruz. Bebeler gibi ve çocuk musun tabirleri hiçhoş değil.

• Hatay'dan sonra Ankara sarmaz tabi başta. İlla ocakta gideceksin diye bir şey yok, vizelerden sonra bir hafta gider gelirsin. Başlarda olur öyle ama sonra alışırsın inan, bu seferde tatil bitsin Ankaraya gideyim dersin merak etme. Biraz rahat olmaya çalış, Ankara'da okumak güzeldir, hadi hayırlı olsun okulun :)

1|0
    0|0
  • Çok daraldığın zaman bahçeli 7. cadde de kamil koç bilet ofisinin yanında Daphne Antakya dürüm evi var. Oraya gidip mehmet ustadan güzel bir şiş yiyeceksin kendine geleceksin :)

1|0
    0|0
    • 1ay

Ya çok teşekkür ederim :)) öğrendiğim iyi oldu

• 1ay

sıkıntı yok. memleketlin var yemek yerken söylersin antakyalı olduğunu zaten sohbete gelir masana. :) oraya gelenlerin çoğu antakyalı. orjinal bir mekandır. resimler falan.. :)

• 1ay

Ya cok iyi olur aslında bir ara gitmem gerek

• tatilden önce bir git hataya ben Ankaradayım hatay güzel yer gördüm gezdim. ben cebecideyim canın sıkılınca gel hanım istediğin yemeği filan yapar. biz öğrencileri severiz tüm yaşantımız öğrencilerle geçti gazi ünı evin yanındaidi beni ara

1|0
    0|0
  • daha 18 yaşında yolun başında toy bir gençsin. Zamanla alışırsın.

1|0
    0|0
  • Cok koyuyor yaa Ada'ma

1|0
    0|0
  • Oha daha çokmuş 😂 Bende angaralıyım canın sıkılırsa bir mesaj kadar yakınım 😎👍

1|0
    0|0
  • birde üstüne Ankara soğuklari oldumu hatayı ararsin

1|0
    0|0
  • Arkadaşlara fazla önem vermekten değil o ailemi zaten görücem bari burda sıkılmıyım kafası ki evde paranoya yapmakdan iyidir

0|0
    0|0
  • Yaşın ile alakalidir daha tam olgunlaşmamışsın demekki ya da ailenden ilk defa ayrılıyorsundur ama alisirsin bu hayatta insanin alisamayacagi birsey yoktur emin ol.

0|0
    0|0
  • arkadaş edinince özlem geçer
    her gün telefonda konuş

0|0
    0|0
  • 105 gün ne yaa arada git 3 ay hiç gitmeyecek misin

0|0
    0|0
    • 1ay

Uzak işte. bir de tatil durumuna baktım en fazla 3 gün oluyor. Tabi değişebilir bilmiyorum. Burdqn hataya 8-9 saat. bir de dönüşü artı masrafı var. ailemi de zor duruma sokmak istemiyorum :/

• 1ay

Git sen git 1-2 kere git ayda ya da 1.5 ayda bir hafta sonları git mutlaka gerekirse bir kaç gün girmezsin derslere ama zamanla da ortamına da çok alışacaksın

• buldun bir angaaralı kaynat bakalım bende askerde öyle olmuştum sayılı gün çabuk gelir geçer dediğin gibi gerçek arkadaş yok ama inşallah bulursun

0|0
    0|0
  • Senin şansın var yine benim ailem Fransa da ben İstanbul'dayım 😉

0|0
    0|0
  • Gecer kanka takma alismaya bak 4 yilliksa 4 yil kalicaksin uzulme ye degmez bosver yipratma kendini

0|0
    0|0
  • zamanla alışıcaksın

0|0
    0|0
  • Gurbet acı vatandir

0|0
    0|0
  • zamanla alısırsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir kere bu aileden aileye değişir aile gibi arkadaşlar var ama sana denk gelmemiş demek ki. herkesin ailesi seninki gibi iyi olmayabilir bunu unutma ve kendini bununa telkin et anneni, babanı arayıp konuş özlemini gider zamanla alışırsın

1|0
    0|0
  • bu günler, özlemeye alıştığınızda geçer.. Yani zamanla.. Yaşamayla..

aynı şeyleri yaşadım.. biliyorum zor durumlar..

ama bir gün geçeceğini bildiğin zaman, bu sana umut olabilir ;) neden o süreyi kısaltmayasın :D

;)

0|0
    0|0
  • ben bir haftada alıştım. mecburuz alışmaya

0|0
    0|0
  • ahahah biraz zaman geçsin dönmek istemeyeceksin :D olur başlarda öyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...