İslam diniyle ilgili bilgisi olan soruya gelebilir mi?

Merhabalar kardeşler ateist kardeşinizim , Kuran ı Türkçe okuyorum inceliyorum birkaç sorum olacak.

1-) Kuran tamamen Allah'ın sözlerimi yani onun konuşması mı tamamen yazıya dökülmüş?

2-) İnsanların yaratılma amacı nedir?

3-) Allah herşeyi yaratmadan önce bilebilir mi?

Güncellemeler:
2ay Allah hikaye kitabı anlatır gibi La fontaine hikayeleri gibi konuşmuş hep. Kitabı inceliyorum daha neler çıkacak kim bilir. Yazık insanlar üzülüyor ağlıyor bunları okurken halbuki Üstün düzeyde olan sözde Allah gitmiş balık onu yedi , sonra dediki şöyle böyle. Üst düzeydeki bir varlık bunları yazması çok trajikomik. Hergün bunları dua diye okuyorsunuz konu kilit...

0|0
2|22

En İyi Kız Görüşü

• bir şeyi merak ettim. Ateist olmaya nasıl karar verdiniz? Lakin, yukarıdaki soruların cevabını bilmiyor oluşunuz, aslında inkar edip inanmamakta olduğunuz konuya, Ateist olmaya yetecek kadar hakim olmadığınızı gösteriyor.

Ateist olmak bir tercih. Saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Ancak, varlığı ispat edilemeyen bir değerin yokluğu da ispat edilemeyeceğinden İnançlı iken ateist olmayı cesaret timsali olarak görüyorum.

0|1
    0|0
    • 2ay

Ateist olmamın nedeni , Herşeyi bilen bir varlık evreni yaratamaz , hiçbişey bilen bir varlıkta evreni yaratamaz. Neden sonuç üst üste biner. Yani herşeyi biliyorsun tam yaratacakken aa biliyorum dersin sonucu gidişatını herşeyini. Neden sonuç sürekli üst üste biner.

• 2ay

öyle bakıyorum derken anlayamadinmi

• 1ay

Evet, Allah'ın, yarattığı kullarının tabiatını bildiğinden, cennete veya cehenneme gideceğini de bildiği söyleniyor. Bu konu çok garip.

En İyi Erkek Görüşü

• Çocukluğumdan beri din dersleri aldım, imam hatip okudum ve dini derinlemesine sorguladım. Ve şunu anladım.

1) Kuran bir çöl bedevisinin cinsel hayatını düzenlemek için uydurulmuş masal kitabıdır.

2) İnsanlar yaratılmadı, enerji sayesinde tesadüfler sonucu oluştu. İslam'ın tanrısı nasıl bir kişiye ihtiyaç duymadan var oluyorsa, insanlarında var olmak için başkasına ihtiyacı yoktur.

3) İslam'ın hayali tanrısı her şeyi önceden bildiği halde, işnsanları sınava sokar. "Mantık Error."
    İnsanı yaratmadan önce cehenneme gideceğini bilir, buna rağmen insanı yaratır. "Where is the Merhamet?"

0|2
    0|3

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 21

• Evet Allahın sözlerinden ibaret başka hiç bir kimse tek kelime katmaya cüret dahi edemez. Hadi etti diyelim başına olmadık belalar gelir. Allah insanları neden yarattı sorusuna kulluk etmek için Onu bilmemiz ve Ona şükretmemiz için yarattı gibi cevaplar verilebilir. Ama sen en temel nedeni soruyorsan, bu sorunun muhattabı biz olamayız. İnşallah cennete gidersin ve bizzat sorarsın ''Allahım neden ben'' diye. Ve evet Allah önceden bilir. Nasıl olduğunu düşündüğünden eminim. Ancak şöyle düşün, biz insanız. Beynimiz de düşünme kapasitemiz de sınırlı. Başı ve sonu olmayan bir varlığın sonsuz eylemlerini nasıl yaptığını düşünmek beynimizi yakmaktan başka bir işe yaramaz. Bu yüzden sonsuzluğu düşünmeyiz. Onun yerine sonsuz işareti kullanıp onu öyleyece kabul ederiz. Mesela sen beynine +sonsuz doğal sayıların hepsini sığdırabilir misin? Yoksa kısaca + ve yan yatmış sekiz işaretini mi kullanırsın?

0|0
    0|0
  • 1-) Kuran Allah'ın kelamıdır kardeşim.

2-) İnsanların yaratılış amacı , insan yoksa ve kul yoksa
    ve onu tanrı olarak bilen bir varlık yoksa tanrı olamaz hiç bir varlık. Buna kafa yormanı öneririm. İkinci olarakta Allah'ın güzel bir özelliğinden örnek verebilirim. Allah en merhametli olandır. Peki bu merhameti , rahmeti , adaleti ve bu gibi çok güzel şeyleri barındırıran bir güç , bu kadar güzel şeyleri hiçbir şey yaratmasaydı nasıl kullanabilirdi? Var olan bunca güzel kavramları kullanabilmesi ne kadar güzel değil mi?

3-) Evet Allah herşeyi bilendir.

0|1
    0|1
  • İlk emir okuyu sabırla gerçekleştirmen temennisiyle dikkat etmen gereken bir konuya da parmak basarak geçmek isterim. Dünyada tüm dinlerin ortadan kaldırılıp tek bir dünya dini ortaya çıkarmaya çalışıyorlar eğer görürsek 3. dünya savaşı sonunda dinleri çöpe atıp Transhumanist ve Singularitik insanlar elde etmeye çalışıyorlar ve bu konuda eski din kitaplarında yapıldığı gibi Kuran da da sonradan gelen güncellemeler diye tabir ettiğim Hadis lere Ekleme manipüle yapılması olası özellikle israiliyat yani kabalistler bu konularda çok çakaldırlar.
    Hakikate kendi bilinç süzgecinden geçerek ulaşman yolunda başarılar dilerim.

0|0
    0|0
  • insan niçin yaratılmış?
    Bu soruyu güneş kendisine soramadığı gibi, bir başka yıldız da güneşe sorabilmiş değil. Yine bu soruyu bir arı bir başka arıya, yahut bir koyun berikine sormaktan aciz. Demek oluyor ki, bu sorunun cevabını arayan insanoğlu, kendi varlığını istediği sahada kullanma konusunda serbest bırakılmış; bir arayış içinde ve bu konuda bir imtihana tabi tutulmuş.

Bu imtihanı kazanmanın tek yolu, sorunun cevabını bizi yaratandan öğrenmemizdir. Bu noktaya varan insanlar gerçeğin kapısını çalmış olurlar.

İnsan, bu kâinatı dolduran İlahi mucizelerin tefekkür ve hayreti icap ettirdiklerini bilecektir ki, tespih ve tekbir vazifesini ifa etsin.

İnsan, başka insanlara merhamet etmesi gerektiğinin şuuruna erecektir ki, zekât ve sadaka verme yolunu tutsun.

sorularlaislamiyet. com/insan-nicin-yaratilmistir-allahin-bizim-ibadetimize-ne-ihtiyaci-vardir

0|0
    0|0
  • Cevap verirdim de üşendim..

#Vesselam

1|1
    0|0
  • 1 : kuran tamamen Allahın sozudur. yazıya dokulmuştur
    2: ınsanlar yeryuzune ımtıhan olsunlar yeryuzunu inşa etsinler ıyı kotuyu ayırt etmek ıcın. pekı allah bılmıyormuydu onceden soracan. evet bılıyordu. ama kullar bunu yaşayıp gorsunkı bana yargısız ınfaz yapma demesınler dıye yarattı ve yaşattı
    3 :evet her şeyı bılen o dur oncesı sonrası :soru nun cevabı 2 soruda saklı

1|0
    0|0
  • Kuran-ı Kerimde yazanlar Allah ın emir ve yasaklarıdır daha iyi nasıl yaşayabilmemiz için yasaklar koymuştur cennetine girmek içinde bazı şeyleri farz kılmıştır namaz oruç gibi islam dininde asla dayatma zorlama yoktur sonunun nasıl olacağını az çok belki bilirsin ya da bilemezsin Allah herşeyi bilir insanlara şah damarlarından bile daha yakın

0|0
    0|0
    • 2ay

Kuran da yazılanlar kimin sözleridir?

• 2ay

@Edakoksal lavuk işte

• 2ay

yani ölünce inanirsin ama çok geç kalmış olursun

• Bence bu soruları bir alime ya da bu konu hakkında yüksek düzeyde din eğitimi almış kişilere sormalısın. Onlar sana gerekli detayı verir ve açıklamayı yaparlar.

0|0
    0|0
  • Kardeşim böyle bişey yapman gercekten cok güzel bazı insanlar gibi arastırmadan konusmuyorsun elimden geldıgınce yardımcı olmak isterim bizim inancımıza göre Kuran tamamen Allah'ın (c. c) kelimleridir görevli melek tarafından peygamberimize iletilmiştir. 2. sorunun cevabı www.islamkultur.com/sorularla-cevabi-290.html burda guzel bir yazı var okuyabilirsin 3. sorun ise bizim inancımıza göre Allah (c. c) herşeyi görür bilir yoktan var eder yaratmadan önce de sonra da

0|0
    0|0
    • 2ay

Kehf suresi 61 i inceliyorum ve birde yunus peygamberi bir balık yutmuş.

• 2ay

aynen kardeşim başka kafana takılan bişey var sa sor bilmiyorsak bile ilahiyat okumus hafıs arkadaslar var

• Evet Kuran Allahın bize bizzat verdiği mesajlar
    İnsanın yaratilma amacı kumin daha cok ibadet yapacağı
    Evet evrende olacak her şeyi Allah ezelden beri biliyor
    Bunların ustune söyleyeceğin sözlerin vardır saygılı bjr şekilde soylersen cevap veririm

0|0
    0|0
  • 1) ufak tefek bir takım dersler aldım, tamamen Allah'ın sözleri lakin ben arapça bilmiyorum ve türkçeye çevrildiğinde çok anlam kaybettiğini söylüyor herkes yani farklı meallerde birbirine yakın farklı kelimeler kullanıldığını görebilirsin.
    2) ben bilmiyorum , bilinmiyoda olabilir
    3) evet kesinlikle bilir bu sabit bilgi

0|0
    0|0
  • bu 3 soruya cevap olarak bir kitap yazdıgını (senin) düşünelim ben bu kitabı alırken naparım kimmiş bu yazan yazarken hangi kaynakları kullanmış diye bakarım.

burada alacagın cevaplar sadece bence... dan ibaret olacak

0|1
    0|0
    • 2ay

Müslüman olan insanların benden daha iyi bilmesi gerekir bu konuları kardeşim o yüzden.

• 2ay

bazı şeylere bakmak - anlamak için süphesiz bilgiye ihtiyac vardır.
      www.haberevet.com/.../...tip-cizimleri--724456.jpg

• 2ay

Allah doğrudan yazdığı şeyi neden inciğine cıncığana kadar anlamlarını değiştiriyorsunuz? Balık yutmuş '' diye bir kere söylenmiş , tutup bende tefsirlerim 780 sayfa al yazayım küçük örnek ''Balığın yutmasında anlatılan aslında deniz ürünlerinin insan biyolojisinin veya fizyolojisinin gereksinim duyduğu en önemli besin değerlerini almasının önemi belirtilmiştir ''

• Bu sorulara kendi bilgimce cevap verebilirim ama gerçekten bilgilenmek istiyosan ilahiyat profesörüne danışmalısın

0|0
    0|0
    • 2ay

Müslüman olarak bilmeye gereksinim duymuyor musun?

• 2ay

Tamam kardeş. Müdahale etmiyor izliyor teşekkürler. Herşeyi biliyor izliyor.

• 2ay

Dinlediğin için sağol diğer ateistler direk engelliyor

• 1-Kur'an-ı kerim tamamiyle Allah kelamıdır.
    2-Allah a kulluk etmek
    3-Allah gören ve işitendir. Lokman suresi 28. ayet ve hacc suresi 75 . Ayetleri oku

0|0
    0|0
  • Bu kafayla çok anlarsn ! zaten kur'anın tamamı balık onu yedi çekirge sıçradı... dan ibaret ! 600 sayfa kitabı özetini çok iyi çıkarmşsn ''Balık onu yedi'' git başka kumda oyna burda anlayacğın bişe yok belli

0|0
    0|0
  • Bu sorularinin cevaplari var tabiki ama burda alacagin cevaplar seni yaniltir. Daha dogru kaynaktan bilgi almalisin

0|0
    0|0
  • bana mesaj at seninle detaylı konuşalım..

0|0
    0|0
    • 2ay

Kuranda yazılanlar kimin sözleridir?

• 2ay

Peki en gerçeği hangisi? Yani gerçek allahın konuşması?

• 2ay

Allah yaklaşık 150,000 yıllık insanlık tarihinde 120,000 peygamberle insanlara uyarılarını göndfermiştir ama her zaman insanlara yorum payı kalplerine göre davranma ve kendi karakterlerini kişiliklerini işin içine katma şansı vermiştir tüm yorumlar doğrudur. tüm yorumlar yanlıştır.

• heyecanla cevaplari bekliyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

kitap halife tarafindan yazdirilmis ve kaynaklari yine o halife tarafindan yok edilmistir...

• ateist mısın

0|0
    0|0
  • kuran allahın sözleridir. yaratılma amaçları Allahı tanımak, ona ibadet etmek. evet bilebilir

0|0
    0|0
  • Bu soruların cevabı, okuduğunu iddia ettiğin kitapta var. Okumaya devam et sen.

0|0
    0|0
Yükleniyor...