Kapat

Metropol şehirlerde yaşayan kızlar neden memleketlerini reddediyolar?

İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Ankara gibi şehirlerde yaşayan kızların önemli bir kısmı neden memleketlerini reddetmektedirler? Aslen buralı olanlar ve reddetmeyenler olayın dışındadır.

Güncellemeler:
Herkes soruya
Görüşleriniz için teşekkürler

1|0
26|10

En İyi Kız Görüşü

• Ben Pariste yasiyorum ve asla inkar etmem ben has ve has Bayburtluyum. Turkiyede bunu fark ettim. Kuzenlerim Izmirde yasiyo hepside has ve has Bayburtlu ama Izmirliyim diyorlar. Burda dogdum diyorlar. Bende diyorum ki eeeee ben Pariste dogdum, Parislimiyim yani?

3|1
    0|0
    • Bak sen bile anlamışsın durumu ayrıca bu yüzden bu kültürler yok oluyor

• Kesinlikle !! Tabi ve benimde cok kizdigim bir durum. Surekli kendi ornegimi veriyorum sonra diyecek soz bulamiyorlar. Hayir gitmeyebilirsin memleketine ama bana nerelisin sorduklarinda mesela aslimi soylemek gelir aklima. Banane benim dogdugum yerden.

• Tskler

En İyi Erkek Görüşü

• koy gıbı goruyorlar

0|1
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 25

• Cok sacma bir davranis.

0|1
    0|0
  • bir kiz arkadasim vardi kiz malatya sivas karisimi anadolu cocugu bildigin ama sonradan parayi bulmuslar heralde fatihin iyi bir yerinde oturuyolardi hayir tanimasam bisi demem de yeni tanistigi butun insanlara istanbulluyum eski istanbulluyuz gocmeniz vs. Seyler soyluyor 😂😂😂tamamen amacsiz anlayacagin

0|1
    0|0
  • Izmirde yasiyorum dogdugumdan beri izmirdeyim. Ama asla izmirdeyim diye hir havam olmadi. Karsliyim derim her zaman hicbir zaman da reddetmem

0|1
    0|0
  • Eziklenmekten korkuyorlar ne olucak... Bir Bitlisliyim demekle bir İstanbulluyum demek bir değil onlar için çünkü. Maksat havası bozulmasın.

0|1
    0|0
  • Aslında doğru diyorsun. Ben de Sinopluyum ama İstanbul'da yaşıyorum, dedelerimin dedeleri bile doğma büyüme İstanbul'lu olduğu için ilk önce doğma büyüme İstanbul'luyum diyorum sonra aslen Sinop'luyum diyorum.

0|1
    0|0
    • En azından doğma büyüme olduğunu söylüyosun bazıları asilzade zannediyor kendini

• Reddetmem ben gayet de sivaslıyım

0|1
    0|0
  • Varmıymış öyleleri. Tokatlıyım niye utanayım veya reddedeyim. İmkanım olsada orada yaşasam.

0|1
    0|0
    • Bravo sana devlet olarak istanbuldan anadoluya nüfus çekmemiz lazım

• Yoo bnde hep metropollerde yasadm ama memketim candir

0|1
    0|0
  • İstanbul'da doğdum büyüdüm ama hem Sivas hem Erzincanlıyım diyorum. Annem Sivas babam Erzincanlı onun için. Bazen diyorum İstanbulluyum burada doğdum diye ama aslen nereli olduğumu söylerim normalde

0|1
    0|0
  • Yo, aslen Erzurum ama doğma büyüme İst. hiçte red etmedi edende daha görmedim.

0|1
    0|0
  • Eziklik hissediyordur beğenmiyordur kokmuş kokanalar.

0|1
    0|0
  • Memleketini görmemiş etmemiş olanlar için gayet normal.

0|0
    0|0
  • Cidden ankaralıyım

0|1
    0|0
  • nerden geldiğini unutan, iki yere de ait olamaz. kendisi de sallantıdadır, karakteri gibi.

0|1
    0|0
  • Dedem bıle İstanbul'da doğmuş büyümüş ama ben yınede trabzonluyum dıyorum :D

0|1
    0|0
  • Babam nereliyse orayı söyleyip geçiyorum.

0|0
    0|0
  • Koyden geldim koye gomulucem.

0|0
    0|0
  • Erkeklerde de var bu.

0|1
    0|0
  • Köyümüz yok dedelerim İstanbul'da nereliyim ben

0|0
    0|0
  • Kimlignin bir parcasi iste; kendini nereli hissetigni sorguluyorsun. Ben hollandada dogdum, kendimi birazcik hollandali hissediyorum ama aslen kayseriliyim, nevsehirliyim. Turkum iste.. o yuzden onlarada hak veriyorum

0|0
    0|0
  • Memleketleri ile bir bağlantıları olmadığı için? Doğum büyümediği, kültürünü benimsemediği yeri neden sahiplensinler ki?

0|0
    0|0
    • O kültürü almalarına rağmen saklıyolar

• Almak ve benimsemek farklı. Kimse kökeni oraya dayanıyor diye bir şehrin kültürünü sevmek zorunda değil.

• Ama oralı olduğunu gizlemek ya da yalan söylemek zorunda değil

• O sekilde insanlar var mi bilemem ama insan nerden geldigini unutursa nereye gideceğini sasirir

0|0
    0|0
  • Bana ne yav

0|0
    0|0
  • Hiç karşılaşmadım öyle insanlarla

0|0
    0|0
  • Antalyaliyim ve canim memleketimi reddetmiyorum seviyorum

0|1
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben aynı kızlarlar neden konuşurken dudaklarını kenara doğru büzerek konuşur onu daha çok merak ediyorum. Veya avrupa yakası dizisindeki Selin gibi neden ''Oha felan oldum yaaaanııııııı'' gibi saçma sapan sözlerle şekilden şekile girerler.

0|1
    0|0
  • Görmemişlik zihniyeti ツ ego ve insanlar içinde saygınlık kazanma yarışı bir nevi maske takmak isterler

1|1
    0|0
  • ASLINI İNKAR EDEN KIZ ERKEK FARKETMEZ SOYSUZDUR.

0|1
    0|0
  • Henüz yeterince olgunlasmadiklarindan olabilir.

0|1
    0|0
  • "Kabuğundan çıkmış kabuğunu beğenmiyor." diyoruz biz onlara :D

1|1
    0|0
  • Kişiliğini aldığı şehir neresiyle oralı diyorlar evet. Çünkü gidip doğru düzgün görmediği bir yeri memleketi demesi oranın insanındaki pek çok insanlıktan nasibini almamış sanal bebeler haline gelmiş kadın bari bu konuda dürüst olsun dimi :)

0|0
    0|0
  • BEN HER zaman memleketımden ovunmuşumdur :D

0|1
    0|0
  • Kültürünü yakın hissetmedikleri için

0|0
    0|0
  • Doğup büyüdüğü yerin kültürünü aldığı için orası hoş geliyodur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...