Etnik olarak en karışık kıta Avrupa mıdır?

Bulgarlar, Yunanlar, Ruslar, Almanlar, Finler genelde sarışın. İspanyollar, İtalyanlar, Portekizliler esmer. Fransızlar genelde siyahi ya da melez. Sanki Avrupa etnik olarak bayağı bir karışık. Sizce?

0|1
5|27

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır ben karışık olarak görmüyorum.
    Kavimleri farklı olsa da, ortak noktaları Hristiyanlik değerleri. Ve de € elbette. Burada buluşup birlikte yaşıyorlar. Geçmişte yediklerin pokun da etkisi var tabi. Artık kavga edip savaşmak istemiyoruz, sakin sakin yaşayıp yaslanmak istiyoruz diyorlar. Ortodoks, anglikan, katolik ya da Protestan... Mezhepleri farkli ama ortaçağda kaldi mezhep savaşları; Hristiyanlar için. Ayrıca burada 3-5 gün önce katolik papanin Ortodoks Ermenistan'ı ziyaretini de ekleyelim. Yani ortak noktalarda buluşup saflari sıklastirmanin derdindeler. Neden? Çünkü 3. dünya savaşı kapida. Bir olup İslami yok etmenin pesindeler, Yahudilerle birlikte...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Fransızlar siyahi değil yalnız göçmenler öyle. Fransızlar genelde tip olarak ingilizlere benziyor. Avrupada blok blok tipler farklılık gösteriyor. Mesela yunanlar ispanyollar ve italyanlar birbirlerine benzer. Yunanlar sarışın değildir ayrıca , türklerle aşırı benzerlikleri vardır. Orta avrupa çek cumhuriyeti, polonya, slovakya gibi ülkelerdeki insanlar birbirine benzer daha açık tenlilerdir. Hırvatistan karadağ sırbistan gibi slav ülkelerdekiler de birbirine benzer. Macarlar bir tek karma olabilir cünkü belirli bir tipe sahip değiller.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Tartışmasız jameika.

0|0
    0|0
  • Çok fazla baskıcı ve istilacı olduklarından kaynaklanıyor. Mesela Fransa'da siyahiler çok fazla ama yerlileri siyahi değiller normalde. İşgal ettikleri topraklardaki insanları sömürgeleri altına en çok alanlar Avrupa ülkeleri olduğu için zulümlerinden kaçanlar da sığınacak en yakın yerler olarak yine işgalcilerin ülkelerini görmüşler. Bu nedenle de buralarda etnik köken daha fazla görülür.

0|0
    0|0
  • Kıta olarak Avrupa, ülke olarak Türkiye, il olarak İstanbul. Gel gör buraların halini..

0|0
    0|0
  • Türkiye

0|1
    0|0
  • Fransızların soyu nereden geldiği bile belli değil ::DDD fransada şu an %8-9 civarı öz fransız var.

0|0
    0|0
  • Amerika daha etnik olabilir

0|0
    0|0
  • Fransızlar siyahilere karşı diye bir makale okumuştum yani ırkçılıkla alakalı devamında şöyle yazıyordu ama milli takımın %70, %80 oranla siyahi futbolculardan olduğu.

0|0
    0|0
  • Bana soracak olursan belki de en az ırk Avrupa'da yaşıyordur. Çünkü diğer tüm kıtalarda ilkel ırklar var ama Avrupa'da eskimolar haricinde ilkel bir ırk yok...

0|0
    0|0
    • 2ay

Biraz araştırma yaptım ve şunu gördüm: Amerika'da 1013 dil, Afrika'da 2058 dil, Avrupa'da 230 dil, Asya'da 2197 dil, Okyanusya'da da 1.311 dil konuşuluyor...

• Olabilir

0|0
    0|0
  • Siyahi olanlar Fransız değil , onlar Cezayir kırması :D Eskiden köle olarak getirldikleri Fransada özgürleşmiş Afrika yerlileri :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Olsun onlar arık Fransız vatandaşı ve Gransada onlardan çok var.

• 2ay

Tabiki çok var, ama mesela Zidane'da Cezayirlidir , o da Fransız :)
      Bu Fransada zaten etnik köken olarak has yerli bulunmamakta :)

• dedelerimiz viyanalara kadar dayandı

0|0
    0|0
  • Evet Avrupa bence

0|0
    0|0
  • hayır anadolu dünyanın en karışığı

0|0
    0|0
  • Amerikadır bence olur olmaz herkesi alıyorlar 😉

0|0
    0|0
  • amerika

0|0
    0|0
  • Avrupalıların hepsi akraba. Dillerine bak aynısı

0|0
    0|0
    • 2ay

O zaman neden bazıları bazı bazıları kızıl bazılar siyah bazıları melez?

• 1ay

Neden öyle?

• 1ay

Ayyy ömrümü tükettin ha. Ne bilim ben?

• Bence sürekli farklı etnik gruplardan göç alarak artmış ırklar. Taa kavimler göçünden beri son olarak sanayi devrimi buna neden

0|0
    0|0
  • Kavimler göçünden sonra birbirleriyle çiftleştiler.

0|0
    0|0
  • Avuç avuç ayrılıp ülke kurmuşlar. Aslında hepsi aynı sayılır

0|0
    0|0
  • amerikadır

0|0
    0|0
  • Avrupada osmanlinin hakimiyetinde kalmistr

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Avrupa pohu yemeye devam et

0|0
    0|0
  • Evet çok dibdibeler

0|0
    0|0
  • asya da karısık

0|0
    0|0
  • en karışık yer anadoludur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Amerika'da çok karışık ne oldukları belli değil hepsinin kökü ayrı

0|0
    0|0
  • savaşlar , göçler.. karmakarışık. saf bir millet , kıta kaldı mı bilmem

0|0
    0|0
  • Amerika daha karisik

0|0
    0|0
  • avrupanin çoğu akrabadir en karisik amerika ve avustralya

0|0
    0|0
    • 2ay

O zaman neden bazılar siyah bazıları kızıl bazıları beyaz?

• 2ay

genetik cesitlilik iste nasil turklerdede var mesela kazaklat ozbekler azeriler tipler benzemiyor bazilarinda ama akrabayiz

Yükleniyor...