Hukukçu? RÜZGAR çetin davası. Ne zamandan beri ölenin ailesinin şikayeti var mı yok mu bakılıp ceza veriliyo katillere?

Rüzgar çetin kaza yaptı biri vefat etti peki ölüm. Durumunda davada ölenin ailesinin eşinin annesinin şikayeti neden soruluyor hatta hatta neden durumu cezayı belirliyorlar adam öldü öldü karısı şikayetçi olsa nolur olmasa nolur ben ilk defa duydum bunu?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Taksirle Öldürme

MADDE 85 – (1) Taksirle bir insanın ölümüne neden olan kişi, (Değişik ibare: 5328 – 31.3.2005 / m.3) “iki yıldan” altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Fiil, birden fazla insanın ölümüne ya da bir veya birden fazla kişinin ölümü ile birlikte bir veya birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmuş ise, kişi (Değişik ibare: 5328 – 31.3.2005 / m.3) “iki yıldan” onbeş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    3) Kişinin öngördüğü neticeyi istememesine karşın, neticenin meydana gelmesi hâlinde bilinçli taksir vardır; bu hâlde taksirli suça ilişkin ceza üçte birden yarısına kadar artırılır.
    BİLGİ KİRLİLİĞİNE GEREK YOK... HÜKÜMLER BUNLAR

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• empati yaptım dün akşam ve bu sabah, ölen öldüğüyle kaldı evet, ama 1.5 milyon tl gibi bir rakamdan söz ediliyor , bu para çocuklarına eşine kalacak kasko ve trafik sigortasında da para alacak. ömrü boyunca yeter bu aileye.
    geri getirmeyecek , huzur vermeyecek ama çocuklarına iyi bir gelecek sağlayacak.
    hukuk evet bu dünyada yok ama diğer dünyada elbet hesabı sorulacak.

0|0
    0|0
  • Adalet mülkün temeli değildir paranın ve gücün temelidir. Bence hukuk fakülteleri kapatılsın zira adalet terazisini tutan elin gözlerinin bağlı olması adaletin ırzına geçmek için değil herkese adil şekilde davranmaktır.

0|1
    0|0
  • Merak etmeyin, belki şehidimin ailesi onurunu tekrar kazanamayacak ama gündeme gelen bu olay neticesinde tekrar tutuklama kararı çıkacaktır.
    Tıpkı izmirde imama saldırıp serbest kalanlar için tekrar yakalama kararı çıktığı gibi.

Bu ülkede azda olsa bazı eylemler amacına ulaşıyor.

0|0
    0|0
  • Kamu davası peşini bırakmaz diye biliyorum ben ama @-Dila-

0|0
    0|0
    • 1ay

Eğer o davayla ilgilenenler gerçekten adil ve mertseler bu işin peşini bırakmazlar ki rüzgar çetin gibi birininde arkası sağlam olduğu için iş biraz uzar ve soran arkadaş her zaman şikayet olup olmadığı sorulur ne kadar mantıksız olsa da

• 1ay

@-Dila- teşekkürler görüş için ☺️

• 1ay

Rica ederim ne demek 😃😃

• Özelini acar misin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...