Cinsiyetçi futbolcuya "kadın" futbol takımı ile antrenmana çıkma cezası bizde de uygulanmalı mı?

Kadın yardımcı hakeme cinsiyetçi söylemlerde bulunan Sparta Praglı futbolcular Tomas Koubek ve Lukas Vachaya, kulüp tarafından böyle bir ceza verildi.
Koubek, kadın hakem hakkında "Bence kadınlar fırında yararlıdır ve erkek futbolunda resmi görev almamalılar." diye konuşmuştu.

Sizce bu karar, dünyada cinsiyetçilik konusunda yükselen bir bilinç olduğunu göstermiyor mu? Oysa Türkiye'de kadın hakem bile göremiyorum neredeyse...

Bizde bu bilinç neden yok ya da neden geç oluşmaya başladı?

5|2
42|64

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın hakeme gerek yok şimdi regl zamanıan denk gelecek ''Vermiyorum Ian penaltı'' diyecek valla çekilmez

2|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İyi olmuş. Kadın neyse erkekte aynıdır veya kadın erkek eşittir demiyorum. Diyemem çünkü eşit değiliz siz hiç ayakta işeyen kadın gördünüz mü? Veya regl olan erkek?😄 hak ve özgürlükleri yapabilecekleri eşittir kadın ve erkeğin. Benim bir ablam vardı marangozluk yapıyodu babasından görmüş o yaşına kadar hep o mesleği istemiş sonunda olmuştu. Kadın erkeğin mesleğini yapamaz gibi bişey yanlış hele bir futbolcu diyorsa bunu büyük saygısızlık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 63

• Kadınlara laf eden, aşağılayan birinin kadınlarla antrenmana çıkması ceza olarak görülüyor. Bu nasıl mantık. Kadınlarla antrenman yapmak aşağılayıcı bir ceza mı? "Sen git karılarla antreman yap" der gibi. Bence kulüp yönetimi kaş yapayım derken göz çıkarmış. Bunun yerine belli bir süreyle kadro dışı bırakma veya para cezası verilebilirdi.

1|0
    0|0
  • Çünkü bizde kadınlar hastaneye götürüldüğünde kadın doktor baksın ama kadınlar okumasın derler. Böyle saçma sapan bir zihniyetle nereye gidebiliriz ki?

0|0
    0|0
  • Sormak istediğim soru şu;

Kadınlarla antremana çıkmak neden "ceza olarak" nitelendiriliyor...

1|3
    0|0
  • Bizde kadın hakem var ama can güvenliği yok 3ligde olan bir takıma köşe hakemi olan bayan hakeme rakip taraftarların atmadığı cisim etmediği küfür kalmadı. Bide şimdi gelmiş diyosunki bizim ülkede neden bayan hakem yok. Bayan hakem olsa 3ligde bir hakemin başına bunlar geliyosa süper ligde ne olur tahmin edemiyorum. Tff bayan hakem koymamakta haklımı diye varsın gerisini siz düşünün

0|0
    0|0
  • Dünyada zaten cinsiyetçilik var. Bu kadar saçma bir karar görmedim. Futbol erkek-kız karışık mı oynanıyor dünyada?

0|0
    0|0
  • Bu ceza mı ödül mü

0|0
    0|0
  • Çok güzel ceza. :D

0|0
    0|0
  • Kadınlar yapısı gereği bazı meslekleri yapamaz , kadın duygusaldır adam haklı
    Ağır ceza mahkemelerinde de kadın hakim olmamalı bence

0|2
    1|0
  • Seni ya da başka bir bayanı tutan yok. Tff nin hakemlik kurslarında "kadınlar başvuramaz" diye bir şart goremedim. Bundan 2-3 yıl öncesine kadar vardı kadın yan hakem. Yanılmıyorsam kondisyon sorunu nedeniyle kendisi bıraktı. Ayrıca erkek basketbol maçlarına verilen bayan hakemimizde var pek başarılı olduğunu söyleyemesemde :)

0|0
    0|0
  • Futbolcu haklı. O kadının evinde ütü bulaşık çamaşır yapması gerekirdi.

0|0
    3|1
  • Sizde Heryere girmeye çalışmayın be. Bize özgü birşey bırakmadınız mk.

0|2
    1|0
  • Türkiye de kadın hakem mevcut ama aman aman bir başarıları olmadığı için hakem klasmanında yükselmiş değiller

0|0
    0|0
  • bizden 50 yıl ilerdeler..
    mükemmel bir çözüm..

1|0
    0|0
  • Oldukca medeni bir ceza. Bizde olsa "hay agzin bal yesin" diye saksaklayanlar bile olur.

0|0
    0|0
  • Cinsiyetçi bir ceza olmuş bence. kadın hakeme hakeret etti diye ceza olarak bunu veriyorlar. kadınlarla vakit geçirmek ceza olarak verilmiş. bu ney la.

0|1
    0|0
  • Futbolcular haklı bence.

0|0
    0|0
  • Güzel karar

0|0
    0|0
  • Bencede kadınlardan hakem olmaz.

1|0
    0|0
  • saçma bir ceza

0|0
    0|0
  • Ödül gibi olmuş:)

1|0
    0|0
  • Uygulanmalı

0|0
    0|0
  • allah aşkına türkiye doğru düzgün hakem yok ki kadınları da sokalım tam olsun. zaten azgın abaza taraftar toplulukları var tüm dünyanın duymadığı haberleri ortaya sunalım :/

0|1
    1|0
  • Bu ödül olmuş.

0|0
    0|0
  • Bunun neresi ceza bir sürü sapla antremana çıkmaktansa hergün kızlarla antremana çıkmak isterim😂keşke bana verseler böyle ceza

0|0
    0|0
  • Bu bir odul aslında 😁😁

1|0
    0|0
  • Bence bu uygulama başka bir yaptırımı yoksa bizde cinsiyetçi söylemleri arttırır :D

1|0
    0|0
  • Emin ol oduldur ona bu..

0|0
    0|0
  • Gidin siz hakem olun o zaman madem kadın hakem göremiyosunuz.

0|1
    0|0
  • Saçma ya sonuçta kadın futbolu da var. Yani şimdi erkek futbolunda futbolcu hızlı koşacak o yetisemicek yorulacak yani gücü yetmeyecek abartmaya gerek yok.

0|0
    0|0
  • yav kadinin ne isi var orda asiriliginda asiriligi artik.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 41

• Biz her şeyi geriden takip ediyorduk. Halbuki kadın hakları konusunda ilk düzenleme yapan ülkelerden birisiydik. Şimdi ne olduysa böyle?

0|0
    0|0
  • İyi de ceza adı altında kadın futbolcularla antrenmana çıkmaları zaten başlı başına cinsiyetçilik değil mi?

0|0
    0|0
  • Bu bizde uygulansa bizim erkeklerimiz ceza almak için uğraş verir.

1|1
    0|0
  • İyi olmuş 😂 😂

0|0
    0|0
  • Helal olsun kulube gercekten onurlu davranis.

0|0
    0|0
  • Biz de hakem kadın olursa, sövemezler. İçlerinde patlar adamların, boş ver iyi böyle.

0|0
    1|0
  • ağda cezası versinler :D

1|0
    0|0
  • Uygulansin

0|0
    0|0
  • Uygulanmali.

0|0
    0|0
  • Ahhsjdjs iyi olmus

0|0
    0|0
  • çok da iyi olmuş ama bu ceza Türkiye de işlemez. balık baştan kokar hesabı üst düzeydekiler kadını ikinci sınıf vatandaş olarak görüp elinin hamuru ile kadın işine karışma derken futbol federasyonu mu buna karşı çıkacak? bizde kadın yıllarca evinde oturan çocuk bakan eşine hürmette kusur etmeyen bir figür çizdiği için değiştirmek biraz zor bu algıyı.

0|0
    0|0
  • Gayet mantıklı ceza olmuş anlamıyorum ne varda cinsiyet ayrımı yapıyolar bu kadar.

0|0
    0|0
  • Evet olabilir herkes haddini bilsin iyi olur.

0|0
    0|0
  • Süpermiş

0|0
    0|0
  • Bosver. Bizim ulkedekiler futbolla ilgilenmez. O yuzden pek ilgi yoktur.

0|0
    0|0
  • Kadınlara kurban olun be :D

0|0
    0|0
  • Süper olmuş 😄

0|0
    0|0
  • Güzel olur

0|0
    0|0
  • pembe bir renktir daha özel bişe yapılsaydı daha iyi olurdu misal etek giysin

0|0
    0|0
  • Biz de ödül sayılır bu

0|1
    0|0
  • Sen görmüyorsundur türkiyede de var ama görev berilmiyor böyle

0|0
    0|0
  • Tam olarak bir ceza olduğunu dusunmuyorum

0|0
    0|0
  • Nedense öyle bir algı gelişiyor evet

0|0
    0|0
  • kadın futbol takımıyla antrenmana çıkma cezası, yine kadını aşağılıyor gibi.

0|1
    0|0
  • kesinlikle

0|0
    0|0
  • Bizde hakemlige kimse ilgi duymuyordum ki ondan goremiyorsun

0|0
    0|0
  • Yerinde bir karar

0|0
    0|0
  • Her alanda uygulanmalı.