Sabah namazını kılıyomuyuz ve önemi biliniyomu?

Sabah namazı ve yatsı namazı mümin ile münafığı birbirinden ayırır. Yani münafıklar insanların içinde olduklarında ara namazlarını kılarlar. Evlerinde ise kimse olmadığı için sabah ve yatsı namazlarını kılmazlar. Çünkü onların namazları Allah C. C için değil kulların tepkisinden çekindikleri veya iyi insan imajı oluşturabilmek içindir.

Sabah namazı ve ardından yapılan zikir ve dualar gün içindeki kötü hasletlere karşı koruyucudur.
İmsak ve seher vakitleri rızıkların dağıtıldığı vakitlerdir. Sabah namazı vaktinde yatanlar bu nasipten pek azına ulaşabilirler.

Bir esnaf veya işletme sahibi sabah namazını kıldıktan sonra gider, dükkanını açarsa o iş yerinden bolluk bereket fışkırır.

Sabah namazını kılan bir insan diğer namazlarını kılmak için azami dikkat gösterir. Çünkü en zor kılınan namazı kılmayı başarmıştır.

Sabah namazlarını terk etmeyenlerin ömürleri uzun ve bereketli olur.

Sabah namazını kılanlar Allah'ın koruması altındadır.

Namazın özü zikirdir, zikir ise ruha ve bedene şifadır.
Sabah namazını kılarak güne başlayan sabah sporu ile başlamış gibi zindelik ve sıhhat bulur.
Sabah namazı kılınan eve akşama kadar şeytan ve kırıkları giremez.

1|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Eskiden buna benzer sorular soruyordum sonra Fatih Sultan Mehmedin bir sözünü gördüm : " İnsanlara Allahın soruacağı sorular sormayın , Nasılsınız iyi misiniz bir eksiğiniz bir sıkıntınız var mı diye sorun" Diyordu. Bilgilendireyim dedim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...