Karşı cins ile konuşmaktan çekiniyorum nasıl düzeltirim bu durumu?

Soru biraz genele kaçmadan ben karşı cins ile konuşursam ne olur bilmiyorum ama bir yapım var suskun bir yapı çocukluğumdan beri böyle süre gelmiştir. Karşı cins ile konuşamamak kötü bir durum. Ben konuşmayıda geçtim tanışmak bildiğiniz tanışmak nedir ki ya naber nasılsın tanışalım mı? gibi kelimler ile olabilecekken ben bunu yapamıyorum özgüven problemim var bu konuda. Diğer insanlar güzelce ilişki kurarken bense sadece burada sessiz bir gencim. Mesela kafelere gitmiyorum genel olarak okul spor salonu olarak geçer günlerim kendime başka şeylere vermekten korkuyor gibiyim. belkide çekiniyorum bilemiyorum ama özgüvensizliğim bu konuda belirsizliğim hat safhada bunu için ne yapılır onu bile bilmiyorum. Konuyu dağıttım sanırım neyse genel olarak baktığımızda insanlar ile iletişimimde bir problem var orası kesin. Ama biri bana yazsa ya da konuşmak istese seve seve kabul ederim. Bu basit olduğumu düşündürebilir size belki ama değil benim hiç bir dostum yok varsa yoksa 10 kadar erkek dostum vardır (!) . ben karşı cinstende arkadaşlarım olmasını istiyorum. Neyse belkide kısaca özgüven problemim var ön yargı ya da çekingelerim var bunları nasıl yok edeceğim

Güncellemeler:
2ay Kimsenin ilgisini çekmicek bir paylaşım yaptım sanırım neyse sağlık olsun
2ay Yok mu akıl vericek biri

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• burda ne desek boş bunun ilacı kendinsin

0|0
    0|0
    • 2ay

herhangi bir psikolog yardımcı olamazmı bu konuda sence

• 2ay

bende senin gibiyim hatta tıpatıp aynıyım üni4 okuyorum 1.. sınıf hariç sadece sınavlara gittim bunun nedeni konuşamamak çekinmek şu an sınıftan konuştuğum 1 kız bile yok dediğim gibi bu iş sende biter gerisi yalan psikolog senle konuşur öğüt verir ancak bunu arkadaşınla da yapabilrsin yalnızken biraz düşün kendine sorular sor onlarda insan sonuçta dediğim gibi sana senden başkası yardım edemez. san birşe diyeyim mi git konuş kimle konuşacaksan bunu yapamazsan bir gün pişman olacaksın

• 2ay

hocam kendime binlerce yüzlerce soru soruyprum ortaokul hayatımdan beri artık sorgular oldum bir şeyi yaptığımda bunu ben yaptım mı gerçekten diye düşünür oldum

Yükleniyor...