Küçük kardeşimle başa çıkamıyoruz ne yapmalıyız?

Arkadaşlar kardeşim 11 yaşında genelde hiç söz dinlemez hep bilgisayar tv telefon abur cubur bide arabalara ilgisi var evde tek babamı dinler onunla güzellikle konuşuyoruz bağırıyo sağ sola saldırıyo ağlıyor kendi kendine triplere giriyor okula hiç gitmek istemiyor okul üstünü giyerken bile 2 saat pazarlık yapıyor bir şekil vakit geçsinde evde kalayım hesabı yapıyor çok asi ben artık konuşmaktan bıktım bu çoçuğa dövsem fayda etmiyor konuşsam fayda etmiyor ne yapacağımı şaşırdım tek konuştuğu şey araba sürekli arabayla ilgili resimler oyunlar sahibinden felan arabalara bakıyor fiyatlarına artık görünce dövesim geliyor arabayı düşündüğü kadar derslerini düşünse profesör olmuştu ne yapmalım sizce?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Geç olgunlaşacak belli

0|0
    0|0
    • 1ay

banada öyle geliyor

• 1ay

Aslında çeşitli spor alanlarına yönlendirin disiplin kazanır. Eğer gitmezse sabredin büyüyene kadar.

En İyi Erkek Görüşü

• Çocuk gelişimi çok önemlidir kardeş. Aman diyim.. Yaptığınız en ufak birşey ilerde kelebek etksine döner.. Araba gibi bir zaafı varsa bunu kullanın.. Kötü anlamda değil. Güzelce anlatın bıkmadan yılmadan ergenliğe giriş döneminde bunlar genel de olabilecek şeyler. Mesela o yanınızdayken sahibindene girin bir araba bulun onun sevdiği fiyatını göstererek eğer okuyup güzel bir iş sahibi olursan bu arabayı sana alabiliriz diyin. Araba yarış oyunu alıp derslerini yaptığı takdirde hediye verin. Bazen yanınızda olmadan bir araba buldum bak nasıl diye sorun. Bir cumartesi derslerine çalışırsan yarın araba pazarına gideriz diyin. Derslerini yaptığını fark edeceksiniz. Bu çok meşakkatli bir yoldur. Sabırla aynı şeyi 5000 defa tekrarlayacaksınız gerektiğinde. Ama dediğim gibi ödül yöntemini kullanın faydasını görürsünüz.

0|0
    0|0
    • 1ay

ya bu çoçuk direk ödüle yürümeye çalışıyor ben karışınca ailem kızıyor çok baskı yapıyormuşum sözde onlarda yeteri kadar ilgilenemiyorlar çalışıyorlar anne babada çoçukta kendi kafasına göre davranıyor

• 1ay

silsemde evde olmadığım zaman açıp yükler ya aslında kafası çalışıyor ama işine gelmiyor bir ara geceleri bilgisayarı açtığını fark ettim akşam kabloları söküyordum bide sigortaları bile indirmiştim ama baktım sabah çoçuk bilgisayarda hepsini takmış sandalyeleri üst üste koymuş şalterleride açmış yani ne yapsam boşa gidiyor

• 1ay

Şifre koy. Onu da kırarsa artık o çocuğu tutma bırak istediği gibi yapsın.. İlerde büyük adam olur anlattığına göre. Bu tavırlar da geçer zamanla.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Her istedigini yaparsaniz asosyal teknoloji manyagi olur oyun hastasi olur kaldirin pc yi alin elinden telefonu en fazla bir hafta bunaltir yanlis yapiyosunuz cocuga ben boyle durumlara uzuluyorum tr de cocuklar yanlis yetistiriliyo her istedigini yapmak gelecegi icin zararli cocuga bilincli olunmasi gerekiyor

0|0
    0|0
    • 1ay

Bencede öyle olması lazım ama ailem ben karışınca kızıyor baskı yapıyorsun çoçuğa diye ama kendileride yeteri kadar ilgilenemiyorlar çalışıyorlar bide kardeşim hemen özür diliyor ailemi yumuşatıyo bir şekil şirinlik yapıyo tekrar taktırıyo bilgisayarı sonra aynı hatayı yine yapıyo

• 1ay

Oyle surer gider gelecekte zombi gibi yasar boyle gider

• dayak lazim ona

0|0
    0|0
Yükleniyor...