Sizce bir kızın normal konuşma tarzında ingilizce kelimeler kullanması saçma mı?

yani ne düşünürsünüz ya da sizin için bir önemi olmur mu yani saçma mı anlamında falan

0|0
10|14

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Eskiden inşaat dili vardı. Efendim diye bağıramazsın, nefesin yetmez ha diye bağırsın. Böyle ufak tefek kendi öz kısaltmalarımız vardı ama Türkçe'ydi.

Sonra plaza dili çıktı. Türkçe karşılığı olan terimleri İngilizce kullanınca kapıdaki güvenlikçiden farkı oldu, elit a. mk elit.

Derken hepimiz yabancı dizilerine başladık, adamlar yapıyor, sözüm yok bende izliyorum çünkü. Adama nasılsın diyorum good, fine diyor. Kıyak geçiyorsun thanks diyor. Sesleniyorsun Almanca'dan dönme İngilizce'yle yeap diyor ya kürekle ağzına vurasım geliyor.

0|0
    0|0
  • İnsanlar ne söylediğine bakmaz, nasıl söylediğine bakar.

0|0
    0|0
    • 1ay

iyi dedin

• 1ay

Bu sebepten ötürü her ne söylersen söyle; ifade şeklin, beden dilin, diksiyonun, hitap şeklin bakımından değerlendirilirsin.

• Saçma.

0|0
    0|0
  • sacma

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet saçma

0|0
    0|0
  • saçma

0|0
    0|0
  • ya evet I know ya filan yapanlara ben gıcık oluyorum.

0|0
    0|0
  • Evet abes kaçıyor

0|0
    0|0
  • erkeğinki de saçma

0|0
    0|0
  • Deli oluyorum

0|0
    0|0
  • türkçesi aklıma gelmeyen kelimelerde ing kullanıyorum bende

0|0
    0|0
  • Sen öyle misin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• kullandığı kelimenin türkçe karşılığı tam yoksa ve o kelimeyi kullanması gerekiyorsa kullanabilir
    kız yurt dışında yaşamıştır arada dili karıştırıyordur bu da olabilir
    ama böyle bir sebep yokken türkçe konuşmada araya yabancı dil-ingilizce vs katıyorsa hoş karşılamıyorum. Kötü bir şeyde demem ama saçma bulurum. O kişiyle pek konuşmak istemem çünkü karşındaki türkçe konuşuyor, ülkede resmi dil türkçe ne anlamı var ingilizce kelimeler kullanmaya
    hava atıyım derken rezil olan birisi gözüyle bakarım

0|0
    0|0
  • itici... O ne öyle?

0|0
    0|0
  • saçma

0|0
    0|0
  • Kullanmak istersen kullanirsin dilimize sahip cikalim zirvaligi cekenleri bosver dilden once vatana sahip cikalim

0|0
    0|0
  • Yoo normal buluyorum.

0|0
    0|0
  • Bilerek yapıyorsa saçma bulurum fakat türkçesi yetmediģi için araya karışıyorsa sevimli bile olur

0|0
    0|0
  • İngiliççe biliyor çabaları 😂

0|0
    0|0
  • İtici

0|0
    0|0
  • Yess yanii

0|0
    0|0
  • Ya ingilizce konuşucak ya da türkçe. Havalı olmak için yanımda edebiyat yapmaya kalkarsa çakarım ağzına görür.

0|0
    0|0
Yükleniyor...