İşi düşünce arayan dosta sahip olma konusunda ne kadar iddialisiniz? Neden sürekli menfaat bekler insanlar?

Ben fazlasıyla iddialıyım, acayip çok kankam var işi düşünce çıldırırcasına arayan falan. Sizde durum ne, ne düşünüyorsunuz?

4|0
22|6

En İyi Kız Görüşü

• Kankalarimla hep konusurum. Oylesine konusmak icin ararlar hep. Yani menfaat icin aramazlar. Ama kuzenlerim tam bir menfaatçi. Halalarim oyle degil. Ama teyzelerim arada ariyor mesela diyorum hayirdir yani. Gecen gece yarisinda aradi işi dusmus. Gerci onlarin ki 40 yilda bir. Ama kuzenlerimde asil skinti. Kuzenlerim cok menfaatci. Normal zamanda konusmak icin yazmazlar. Isleri dusunce. Alacagini alir benden işini gorur sonra baska işi dusene kadar aramaz. Birde insani salak yerine koymuyorlar mi sinir oluyorum. Sanki soyledikleri sey benim yapmam gerekn birseymis gibi benim gorevimmis gibi yikiyorlar. Kabul etmiyorum birde trip yiyorum kotu adam oluyoruz.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Cafer Es-Sadık (ra) şöyle demiştir:
    “Beş kişiyle arkadaşlık etme:
    Bunlardan birincisi; yalancı kimsedir. Çünkü yalancı kimse, seni aldatır ve gerçekleri yanlış anlamana sebep olur.
    İkincisi; ahmak kimsedir. Çünkü ahmak kimse, fayda vermek isterken sana zarar verir.
    Üçüncüsü; cimri kimsedir. Çünkü cimri kimse, kendisine muhtaç olduğun zaman seni terk eder.
    Dördüncüsü; korkak kimsedir. Çünkü korkak kimse, bir tehlike gördüğü zaman seni bırakıp kaçar.
    Beşincisi; fasık kimsedir. Çünkü fasık kimse, nefsi isteyince sana kötülük etmekten sakınmaz.”

m.sorusorcevapbul.com/.../arkadas-seciminin-ahlak-uzerindeki-etkisi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Dostlarım işi düşünce aramaz, gerçekten konuşmak için arar ama başlıktaki gibi akrabalım bolca var ve nefret ediyorum.

0|0
    0|0
  • telefonu açmıyorum genelde

0|0
    0|0
  • İnsanlar çıkarcı. Bu yüzden insanlarla aram pek iyi değil, sevdiğim insanlar da çıkarcı olmayanlar zaten, hal hatır sormak için de ararlar.

0|0
    0|0
  • Maalesef çok var...

0|1
    0|0
  • İşleri düşünce arayanları güzel bir dil ile konuşuyorum işlerini son defa yapıyorum iletişimi kesiyorum

1|0
    0|0
  • Bazılarını işi düştü diye kaydedesim var telefona

0|0
    0|0
  • Gecti ozamanlarim cok sukur.. isi dusunce arayan mallara selam olsn

0|0
    0|0
  • Yol veririm öylelerine

0|0
    0|0
  • Gibereseciler :D

0|0
    0|0
  • Ohhooo.. Fark atarım...

0|0
    0|0
  • O tür insanlarla muhabbeti uzatmıyorum

0|0
    0|0
  • Ben kadar iddiali olamazsin emin ol

0|0
    0|0
  • Rehberimde en fazla 100 kişi falan var arkadaş olarak ve içlerinden sadece 2. hal hatır sormak için arar sen düşün artıj

0|0
    0|0
  • Var Öyle birileri ama bilirler hadlerini artık

0|0
    0|0
  • Ben çok iddialiyim ya 😀 işi biter ve gider. Neden acaba?

0|0
    0|0
  • Bir kağıt mendil gibi buruşturulup atılacak kadar da değildik bee

0|0
    0|0
  • Hayat şartları naparsın

0|0
    0|0
  • Hayatımda işleri yok öyle insanların 😂

0|0
    0|0
  • İşte bu yüzden yalnızım

0|0
    0|0
  • Yok öyle arkadaşlarım

0|0
    0|0
  • o bile yok la

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Hepsi boyleler

0|0
    0|0
  • Ben de iddialıyım bu konuda malesef

0|0
    0|0
  • çünkü bro bizler madenciyiz aslında , ararız elmas buluruz. ararız kömür buluruz, aradaki fark bu

0|0
    0|0
  • benım bu konuda ıddıam yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...