İnsan oglu neden namaz kılmak da zorlanıyorlar?

İnsanlar neden oruc tutmayan birini gorunce aaa oruç tutmuyor diyip namaz kılmayınca kendi tercihi normal diyolar sizce?

0|1
5|23

En İyi Erkek Görüşü

• namazda secde ediyoruz secde allaha en yakın olduğumuz andır en yakın olduğumuz ibadette namaz oluyor doğal olarak namaz daha önemli diye düşünüyorum..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• O kadar meşguluz ki 20dk günde en fazla 1 saat ayıracak vaktimiz yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• İnan bunu ben de çok merak ediyorum. Benim de hep dikkatimi çekmiştir bu durum

1|0
    0|0
    • 1ay

Deilmi ama sonucda ikiside farz ibadet

• 1ay

Benim de

• 1ay

Tabiki senin de 🙈

• gerçeğinden uzaklaşıp ritüelleşme çabasındalar çünkü

1|0
    0|0
  • Bilmem

1|0
    0|0
  • Nefis şeytan iste

1|0
    0|0
  • Çünkü günde 5 kere ezbere hareketleri anlamını bilmediğiniz kelimelerle yapınca ben kilmamakda karar kılıyorum 😊

0|0
    0|0
  • Öyle programlanmış onlari büyükleri

0|0
    0|0
  • Aslinda ikisi de yaradanla kul arasinda seyler. Toplum baskisi ile yapilan seyden iyi sonuc cikmaz hic. Belki iyilige yonlendirmek icin tavsiyelerde bulunulabilir ama aaa bak kilmiyor, tutmuyor demek dogru seyler degil.

Ayrica namaz biraz nefse zor gelen birsey. Seytanin turlu turlu oyunlari var yani namazdan uzaklastirmak icin.

0|0
    0|0
  • Namaz... Huzurun anahtarı. Başka söze de gerek yok!

0|0
    0|0
  • kültür ve alışkanlık. millet alkol alır ama domuz eti yemez onun gibi.

1|0
    0|0
  • Ben Deist'im ve bunların gerçek olduğuna dair hiç bir kanıt yok Hristiyanlığa göre cehenemde sonsuz azap çekiçeksiniz yok yakınken tövbe etmeniz gerek o dine göre

0|0
    0|0
    • 1ay

çok skyrim oynama ordada tanrılar çok. G0tüne soktularmı kazığı görürsün işte o zaman pişman olmak yok ama :) ;)

• 1ay

Çok konuşma he he hadi abicim

• 1ay

@Kochh734 Lan zeki bir cevap bile verememişsin engelliyeceğim k. b :)

• 5 vakite mayıs 26 da başladım elhamdülillah. Ne mutlu kılabilene

0|0
    0|0
  • Dengesizler oruc 1 ay diyip tutuyorlar ama namaza geldimi kilmiyorlar

0|0
    0|0
  • Nefis işte birde tembellik

0|0
    0|0
  • Namaz sürekli olduğu için

0|0
    0|0
  • oruç senede bir ay namaz hergün beş defa olduğundandır.

0|0
    0|0
  • merhaba mesaj atabilirmisin

0|0
    0|0
  • Hepsi yalan inanmayın hiçbir şeye

0|0
    0|0
  • asker aşkın ne zaman geliyor

0|0
    0|0
  • Aslında hepsi kişinin kendi tercihidir. O Ramazan da oruç tutmuyor diyenlerin çoğuda zaten namaz kılmayan sadece bu ayda müslüman olduğunu hatırlayan ve oruç tutmak kendilerine zor gelen kişiler. Onların ki ben zorlanıyorum ama tutuyorum başkası da tutmak zorunda şeklinde bir mantık.

0|0
    0|0
  • Kolay bir şey olsaydı, herkes kılardi...

0|0
    0|0
  • namaz hergün kilinabilir , oruc senede bir olunca dikkat cekiyo demekki

0|0
    0|0
  • Namazı orucu Allah kime mülk zenginlik huzur mutluluk verdiyse o kılsın bana bir şey vermedi ki namaz kılayım.

0|0
    0|0
    • 1ay

Bu ibadetler zengin fakir herkes icindir zenginlik fakirlikde insanlar icin bir imtihandır yok olan hamd etsin var olan sukretsin diye verilir var olan allah yoluna harcasın yok olan allahın yolunda dursun dlyedir

• 1ay

Kaybol diyom olum kaybol yuzsuz musun lan sen yuzsuz musun. Daha ne demeye durupcevap veriyon sen bana okadar laf yedin essek derisi cekmisisn yuzune arsız sın sen senin sulalene bile kufur etsem konusursun sen seviyemi bozmuycam sana daha cevap bile vermiycem benkopek gibi ürüüü ürü dur sen kendi kendine

• 1ay

Am-k ne kadar edepsiz terbiyesiz k-aşarlanmış bir insansın sen ya. Yazık çok yazık.

Kızlar Ne Diyor 4

• Kimseyi ibadeti sebebiyle yargılamam
    Yapsa da yapmasa da kendine

Aslında dediğin doğru
    Mesela oruç tutmak daha zor, yazın sıcağında 16-17 saat açlığa susuzluğa dayanıyoruz

Günde 5 vakit namaza hepi topu 40 dakika ayıramıyoruz.

Allah affetsin 🙏

0|0
    0|0
  • Namaz kılöak daha zahmetli ondanmı acaba 5 rekat eğil kalk

0|0
    0|0
  • Allaha bu şekilde şükrediyorsun çünkü

0|0
    0|0
  • Allah için biraz ac bile kalmıyor oluyo

0|0
    0|0