Bugün, bu ay ya da bu yıl ne fark ettiniz kendinizde?

Ve belki de ben, biraz geç mi fark etmişim bazı şeyleri?

En basitinden başlarsam.

Göksel gibi bir şarkıcıya ne kadar az değer verdiğimi fark ettim.

Sarı gibi tatlı bir rengi diğer renklerden dışladığımı fark ettim. 😊

O uzaktan sevdiğim kedinin bile bir çok insandan daha masum olduğunu fark ettim.

İnsanlara ön yargıyla yaklaşınca ne kadar doğru yaptığımı ve daha az canımın sıkıldığını fark ettim.

Değer verilmeyecek insanları boşvermeyi öğrendiğimde aslında kendimi ne kadar çok üzdüğümü fark ettim.

Bitmez denilen dertlerin bile bir gün bittiğini öğrendim.

İnsanların insanları aslında ne kadar az dinlediğini fark ettim dinlemekten kastım kendi cümlelerinin değerli görüp de karşıdaki insanın görüşlerini söylediklerini önemsememek gibi.

Eğer inanırsam istediğim herşeyi başarabileceğimi fark ettim, inanarak ve çalışarak.

Güzelliğin çok da önemli olmayıp önemli olanın kalp güzelliği olduğunu tekrar tekrar fark ettim.

Herkes tarafından sevilen insanların ne kadar yapmacık olduğunu bir kez daha fark ettim.

Ailemin sevgisinden başka hiç kimsenin sevgisine ihtiyacım olmadığını tekrar fark ettim.

İnsanlara ihtiyacım olmadığında mutlu olduğumu fark ettim.

Biraz dikkatli bakarsak iki yüzlü insanları görebileceğimizi fark ettim.

Hak eden insana hak ettiği muameleyi yapmanın gerektiğini öğrendim. Nasıl ki damarımıza basılınca çıldırırız öyle düşünün.

Diğer insanlar gibi olmadığımda mutlu olduğumu fark ettim. (Örnek olarak giyim tarzı herkesin giydiği ayakkabı, saç kesimi veya rengi, resimlerde verilen pozlar gibi düşünelim)

Empati yapmanın ne kadar önemli olduğunu fark ettim.

Çocuklar ve yaşlılarla biraz olsun vakit geçirince ne kadar mutlu olduğumu fark ettim.

Neden mutlu olamıyorum diye sordum kendime. Ve aslında hayatımda kendim gibi küçük şeylerden mutlu olan birinin olması gerektiğini fark ettim.
.

0|1
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Tek tek okudum, süper. Çok şey katmışsın kendine, çokta güzel ifade etmişsin. Hayatta gerçekten anlaşılması gereken çoğu şeyin farkına varmışsın. Artık olmuşsun denirya hani, tam olmuş :) Hayata hep güzel bakabilmen ve farklılıkları görebilmen dileğiyle..

1|0
    0|0
    • 1ay

Okuduğunuz için teşekkürler. Kesinlikle. 😊 Belki geç bile bazı şeyler için ama en azından farkındayım artık. Tekrardan çok teşekkür ederim..

• 1ay

Göksel dinledim biraz öncede, bu yazın aklıma geldi, tekrardan okudum :)

• 1ay

Haha 😊 Yazıyı yazdığım gün içinde bir çok şey fark ettim. Fark ettiğim her şeyi tek tek yazdım, birleştirince de böyle bir şey çıktı ortaya. 😊

En İyi Kız Görüşü

• Sanırım hiç olmadığım kadar ciddi olduğumu ilk defa bu sene fark ediyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...