Tek amacı karşı cins olmayan, başarılı, hayatta hedefleri olan yok mu sitede?

Varsa bana yardım edebilir mi yol ayırımında zorlu bir süreçteyim seçimler yapmam gerek bana yol gösterecek olan var mı?

Eğer varsa!!

şu an üniversite 4. sınıfta olan, istemediği bölümü okumak zorunda kalan, annesi babası ayrı babasından maddi destek görmediği için çalışmak para kazanmak zorunda olan bu kardeşinize yardım eder misiniz?

Başka bölümler düşünüyor bu zaman kaybı onun için olacaksa tek bir şeyde en iyi olmak istiyor ama bölümde olmuyor (hemşirelik) insanlarla iç içe olmak, onlara temas etmek ona çok zor geliyor Bu kardeşiniz çıkmazda ailesi hep ezildi değer görmedi kendi yüksek yerlere gelmek istiyor ama olduğu yer ona uygun değil mutlu etmiyor ilerlemesi için istek vermiyor ne yapmalı bir abi/abla olarak akıl istiyorum sizden nolur yardımcı olun..

0|1
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Daha yaşın kaçki, eğer yürekten istiyorsan bir şeye yeniden başlayabilirsin. Ben başlangıçta eğitim fakültesine başladım, iki yıl sonra okulu bıraktım. Hemde nasıl biliyormusun, direkt olarak kaydımı aldım. Yani dondurma falan yok, geri dönme lüksüm yok. İşe girdim, kendim tekrardan sınava hazırlanmaya başladım. Hem işte çalıştım hemde ders çalıştım. Mühendislik kazandım. Gİttim yine zorluklar gördüm, yılmadım. Okulumda uzadı hatta,26-27 yaşında üniversiteyi bitirdim. Ama hayattan çok şey öğrendim. Zaten her şeyin farkında olan, yaşıma göre hep olgun birisiydim, yaşadıklarımla dahada olgunlaştım. Diyeceğim şu sende zorluklar görmüşsün, belkide en zoru aile birliğin olmadan. Bak ben erkek başıma, maddi imkanlarım olmamasına rağmen bir üniversite bitirecek kadar zamandan fazlasını boşa harcamış gibi görünsemde sonuçta yaptım geri kalmadım. Sende kalma içinden gelmiyorsa, hiç bir şey için geç kalmazsın. Sen okulunu bitir, hiç değilse bu sana iş imkanı sağlasın ve seneye hangi bölüme girersen gir ve oku. Toplumumuzda en çok önem verilmesi gereken konu aslında kızların okuması, bunu çok isteyenlerden ve kızların okumasından gurur duyan birisiyim. İçinde ukte olarak kalmasın bir şey, yaşanmayan yarım kalandır, hayatında hep olmasını istediğini yarım bırakma..

0|0
    0|0
    • 2ay

Tam yüreğimin istediği cevap bu biliyor musun çok teşekkür ederim..

Ama istediğim bölüm mimarlık bu da zor bir bölüm çizim maket uğraş vs çalışırken nöbet falan var zaten bana hiç vakit kalmayacak ki part gibi bir lüksüm de yok hani :/

O yönden düşündürüyor birde okul biter bitmez işe girmek zorundayım özele birde çalışma saatleri çokken ben nasıl okuyabilirim vakit olsa dert değil ama vakit kalmayacak

• 2ay

Gerçekten bir abi gibi fikir verdiğin için teşekkür ederim tekrardan ben sanırım bu meslekte ilerleyecebilecek güçte değilim bırak akademiyi o yüzden hayalimi okumam şart çok teşekkür ederim belki bir gün olur burda olursan yazarım sana iyi geceler :)

• 2ay

Her şey gönlüne göre olsun, başarılar diliyorum sana. Yılma sakın. Sen artık hayatta çoğu şeyi gören bir kızsın, kendi kararlarını verebilirsin. Yolun açık olsun :)

En İyi Kız Görüşü

• Son sinifa gelmissin oku calismaya basla istersen tekrar okursun istedigin yeri

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• yardımcı olayım tabiki buyur

0|0
    0|0
    • 2ay

Soru da yazdım aklım çok karışık özetle istemediğim bir bölümdeyim hiç mutlu değilim ama ailevi durumlar kötü çalışmak zorundayım fakat ben başarmak istiyorum güzel yerlere gelmek istiyorum mecbur kaldığım bu bölümle bu olmuyor başka dallara atlamak istiyorum ama bu seferde zaman kaybı olacak şöyle bir söz var ya her konu hakkında bir şey bil
      bir konu hakkında her şey bil diye ben bir alanda çok iyi olmak istiyorum ama onu bulana kadar hayatımı geçirmek de istemiyorum

• 2ay

aynen öyle yap geç olmadan birşeyler yap derim ben.

• 2ay

Onu bende diyorum da ne yapacağım sorun o

• Yüksek Lisans yap laboratuvar ya da genetik alanında çalış mesela. :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Kendi bölümümü hiç sevmiyorum ama birde yükseğini yapmak ne bileyim yapsam bile mutlu olmayacağım net

Hem başarı hem mutluluk ikisini de istiyorum çok mu zor

• 2ay

Yukarıda yazdım. Çok da alakasız bir bölüme değil. :)

• 2ay

Olma imkanım var mı cidden ya ama bizde hep psikiyatri hemşireği çocuk hemşireliği kadın doğum hemşireliği vs yüksek lisansları var

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...