Psikolog olmayı iyi ve kötü değerlendirir misiniz?

Farklı görüşler çıkacak mı merak ediyorum. Hayalimdeki meslek bu...

Güncellemeler:
2ay güncelll

0|0
20|8

En İyi Erkek Görüşü

• Psikolog iyidir candir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ben saçma bir meslek olarak görüyorum. yanlış anlaşılmasın, emek olan bir şeye saygım sonsuzdur her daim. fakat insan içinde bulunduğu durumu kendi düzeltebilmeli, bakış açısı kazanmak için para ödememeli. psikolog olmak esnaf bir manav olmak gibidir.

istediğin sebze veya meyvenin iyisini kötüsünü sen seçebiliyosun, veya manavdan istiyorsun o sana tartıp verebiliyor ve ona göre para verip alabiliyorsun. psikolojini düzeltebilmek de böyle bir şey. kendin, içinde bulunduğun durumu iyi veya kötü düzeltebilir, hayatına devam edebilirsin. ya da olmadı bir psikoloğa gidersin, dünyanın parasını harcarsın sana iyi veya kötü seçenekler, bakış açıları sunar hayatına gene ona göre devam edersin..

0|0
    0|0
    • 2ay

her psikolog sadece para kazanma duygusuyla hareket etmez. Bazen kendi yolunu bulamıyorsun depresyona girdiğinde mesela, doğruların ne olduğunu biliyorsun ama bir işe yaramıyor. Bunu yaşadığım için söylüyorum. Öyle anların oluyorki en sağlam insanın bile kafasını karıştırıyor düşüncelerin.

• 1ay

bunları yaşadığım için yazmıştım ben de :)

• Psikoloğum en güzel yönü bakış açısı kazandırmak kotu yönü ise etrafında herkes senden çözüm bekliyor sihirli değnek var sanki bizde

1|0
    0|0
    • 2ay

yaşınız 27 sanırım öyle görünüyor kaç yıllık psikologsunuz

• 2ay

size özelden mesaj atabilirmiyim bazı merak ettiğim şeyler var ama istemezsenizde anlarım sorun değil
      yorumunuz içinde teşekkür ederim

• 2ay

Sorabilirsin tabi

• bende olmak istiyordum, ama şu an için değil. çünkü felsefedeyim

0|0
    0|0
  • Insanlar ile urgasmak zordur aciktan 2. Unv olarak psikoloji okuyorum

0|0
    0|1
  • para karşılıında senle konuşan adamdan hayır mı gelir

0|0
    0|0
    • 2ay

para karşılığı doktora muayene oluyorsun, para karşılığı öğretmen ders anlatıyor para karşılığı sorularını çözüyor o zaman hiç bir meslek dalıyla görüşme hepsi para alıyor

• 2ay

zaten para alan hiç kişiden hayır ğörmedik ki... bende onu diyorum para karşılıgında iş yapandan hayır ğelmez

• Bir şey sorabilir miyim?
    Hani evlilikte eşlerin yaptıklar iş önemli. Sen psikologsun ve kocanın öğretmen olmasını ister miydin? Bunu sorun eder miydin?

0|0
    0|0
    • 2ay

öğretmen olmak kötü bir şey değilki :) işini düzgün yapıyorsa, karakteri iyiyse ne sorun olucak sadece öğretmen diye bir sorun yaşamam çoğu insan yaşamaz diye düşünüyorum

• ıyı meslek ol bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Kötü değerlendireceğim. O kadar sorun, dert, sıkıntı dinleyip de isterse dünyanın en yüksek maaşını alayım; kabul etmezdim. Çok kötü ya... Ben olmuşum dert, bir de ekstra yük binecek.

0|0
    0|0
  • Insanlarin sorunlari ile ilgilenmek ve cozum bulmak bunlar guzel seyler ama nice hastalar var yani bigun bir hastan sana kucuk kizlari arzuluyorum dedigi zamn nasl bir tepki gosterebilceksin soguk kanliligini koruya bilcekmisin bazi seylerin ustesinden gelebileceğini meslegini laiki ile yapa bilecegini dusunuyorsan dene derim guzel bir meslek

0|0
    0|0
  • Yüksek ücretler karşısında verdikleri hizmet rezalet. Ciddi psikolojik bir sorunun olsa ancak ün yapmış doktorlar 400 500 lira seans ücretiyle yardımcı olabiliyolar. Onun dışındakiler boşuna okuyor haram paralar alıp insan yolluyolar. Psikoloji bölümüne kesinlikle yetenek sınavıyla falan alınmalı. İnsan anlama kapasitesi olmayan amacı iyileştirmek olmayan insanlar okumasın.

0|0
    0|0
  • psikolog olim derken psikopat cikma riskin var eger agir seyler yasamadiysan hayatinda yani herkesin harci degil yükü agirdir bence

0|0
    0|0
  • Maasi iyidir heleki taninmis olursan ama o kadar insanin derdini dinlemek pff. en yakin arkadasim derdini anlattimi bir yerden sonra enerjimin cekildigini hissediyorum. zor is cok..

0|0
    0|0
  • Mükemmel

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kolay bir meslek değil. Bence işin en kötü tarafı hastanın kim olduğunu bilmiyorsun. Tacizci mi, uyuşturucu bağımlısı mı, hırsız mı.. Ne çıkarsa şansına. Ama güzel bir meslek olduğu kesin, insanlara yardım etmek muazzam bir duygu, herşeye değer. Anlatsın. com'dan ayrıntılı bilgi alabilirsin mezunlardan falan

0|0
    0|0
  • Zor bence

0|0
    0|0
  • Psikolok olmak büyük bir beceri bir kere sabirli olmalısın once kendin dik. durup yardim. isteyene odaklanmalisin falan

0|0
    0|0
  • Piskoloji okuyorum bende vallahi insaninda piskolojisi bozuluyor resmen hep milletin anlatiklari aklinda :)

0|0
    0|0
  • özellikle ilerisi için çok ihtiyaç duyulan bir meslek parası da güzel ama kişiliğin de uygun olmalı mesela bir süre sonra senin de psikolojin bozulabilir, soğuk kanlı olmalısın.

0|0
    0|0
  • Sevdiğim bir meslek fakat ben yapamazdım sanırım, sorunlarla başa çıkıyorsun sonuç olarak

0|0
    0|0
  • kötü bir yanını görmedim şimdiye kadar tanıdığım tüm psikologlar çok samimi içten neşeli

0|0
    0|0
  • Bende Allah in izniyle olmak istiyorum güzel meslek bence

0|0
    0|0
  • İyi para kazanırsın valla ülkecek psikolojimiz bozuk çünkü

0|0
    0|0
  • Dert dinleye dinleye benim de psikolojim bozulur bana göre değil

0|0
    0|0
  • İyiii

0|0
    0|0
  • Aslında işlerini isterlerse psikiyatristlerin yapacabileceği, hatta çok daha iyi yapacağı meslek.

0|0
    0|0
    • 2ay

her psikiyatrist iyi değildir her psikologun iyi olmadığı gibi ve maalesef psikiyatristler genelde sorun odaklı ve ilaç çözümlü bakıyorlar. Yani duygulara değilde direk hasta ilaç vereyim kafasında olanlar baya var.

• 2ay

herkesi aynı kefeye koymuyorum yani hepsi iyidir veya hepsi kötüdür demiyorum. Ama eğitim almak psikolojide yeterli değil. Ameliyat etmiyorsun ki sen ruh biliminden bahsediyoruz. Eğitim tek başına yeterli değil. Psikiyartiyi sadece parası için seçenlerde var. Eğitim yeterli gelmiyor bu meslekte
      doktorluk basit değil evet ama tıp okuyanlar bile itiraf ediyor zaten psikoloji üzerine çalışmayı az yaptıklarını, çoğu kişinin sadece bilimsel yaklaştığını ben sana kafamdan uydurup yazmıyorum bunları
      psikolojiyle ilgileniyorsan eğitim tek başına yeterli değil.6 yıllık tıp eğitiminde psikolojiyi toplasam yarım dönem almıyorlar ders olarak. Tus sınavından sonraki dönemdede çoğunlukla ilaçsal çalışmalar yapıyorlar. Yani sorunu belirle ve ilaç yaz bu kadar. Çoğu psikiyatristin hastaya ilaç yazmak için süresi 15 dakikayı aşmıyor neden sence... hadi büyük hastalar hemen belli eder gerisine nasıl 15 dakikada teşhis koyuyorlar sanıyorsun?

• 2ay

psikiyatristlerin hepsi düzgün tedavi uygulayamıyor bu bilimsel olarakta kanıtlı zaten. Psikiyatristler bile birbirini eleştiriyor bu yüzden

• Ahh son zamanlarda herkesin hayali. Tabi sizde haklısınız. Etrafta o kadar çok manyak var ki... en haklı meslek

0|0
    0|0
    • 2ay

12 yaşında karar verdim o zaman tuhaf karşılanıyordu bu istediğim sonra bir baktım herkesin ağzında ://

• Bende psykolog olmak istiyorum bende harika bir meslek, cunku ilerdede cok yardimci olucak. Mesela iliski icinde sevgilini ya da esini daha iyi anlayabiliceksin neden böyle davrandigini ya da nasil bir sorunu cözebilicegini kizmak yerine belki daha cok sanirli biri olucaksin. Benimde hayalim bu ve ben hic negativ birseyi görmuyorum sadece belki insanlarin problemleridnen yorulucaksin ve belki uzuntu birseyde dusunuceksin ama Benim bildigim karariyla Seninde kucuk bir "psykologun" olucak Yani mesela sen bir insanin problemi duyunca kendin bu kisiye gidip icini dökebiliceksin ve tum sorunlari sadece is yerinde koyucaksin eve gidince Baska bir hayat olucak. Bunu nasil yapicagini zaten ilerdeki zaman ögrenirsin genel olarak bakarsan Yani iyi birsey.

1|0
    0|0
Yükleniyor...