Üniversite ve Kekemelik?

Üniversiteye başladım ve tıp okuyorum ama kendimi bildim bileli kekemeyim sınıfta yurt arkadaşlarım dışında arkadaşım yok kimseyle sohbetim yok kendimi çok yalnız hissediyorum herkes sohbet ederken ben oturuyorum. Ayrıca dersleri nasıl geçeceğim hiçbir fikrim yok. Bu kadar sosyal bir çağda kekemelik denen illet çok sorun oluyor her yapacağım şey sorun oluyor o kadar bıktım ki bu hayattan sadece içimi dökmek için yazdım artık doldum çünkü.

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• şöyle düşün örnek veriyorum fırından ekmek alıcaksın ve ekmek alabilirmiyim derken kekeliyorsun. ama sen orada kekeliyiceksin sadece o an kendini kötü hissedicek sonrada unutucaksın. Yani demek istediğiö herşey unutyluyor bu yüzden istediğini yapmaktan çekinme

0|0
    0|0
    • 1ay

Ama insanlara karşı bu çok zor bir şey atıyorum normal sohbet edeceğim ama kelimeye başlarken tıkanıyorum mal gibi kalıyorum o an ölmek istiyorum haliyle konuşamıyorum bu yüzden de denemiyorum bile.

En İyi Erkek Görüşü

• Kekemelik insanın hayatını etkilediği aşikar ancak dolu bir insan olursan bilgi ve kültür yönünden kekemele olmana rağmen insanlar seni dinlemek için sıraya girer.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bunun icin tedavi egitimleri var gittin mi onlara

0|0
    0|0
    • 1ay

15 günde son tarzı yerlere gitmedim ama psikolog, psikiyatrist, konuşma terapisti gibi kişilere gittim psikolojik bir sorun olduğu için kesin bir tedavisi yok kişiye bağlı bir sorun yeniden kekeleme oluyor bir zamandan sonra.

• bence sorun değil tıpı kazanmıs bir insan olarak bununda üstesinden gelirsin inanıyorum

0|0
    0|0
  • Çok zor zuzikto

0|0
    0|0
  • tedaviye başlayabilirsin herşeyin bir çözümü var
    sohbet edememen özgüveninle alakalı bir durum sen kendine güven elbette konuşma tarzına değil kişiliğine karakterine bakacak birileri olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Atlatırsın umudunu kaybetme sen hayatına kaldığın yerden devam et

0|0
    0|0
Yükleniyor...