4 Ekim Hayvanları Koruma Günü! Siz de hayvanları kollar mısınız?

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü için Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından etkinlik düzenlecek.

Siz hiç bu zamana kadar bir hayvan korudunuz mu? Sokaklardan alıp koruma altına aldınız mı?4 Ekim Hayvanları Koruma Günü siz de bir hayvan korudunuz mu?
#4ekim
#4EkimHayvanlarıKorumaGünü

6|4
66|51

En İyi Kız Görüşü

• Evet bir golden sokakta buldugumda tuvalet egitimi bile vardi. Ayy ne kadar sevimli askim cocugum esim bu hediyeye bayilacak diye aliyosunuz buyuyunce bakamiyorum deyip sokaga atiyosunuz. Yapmayinn hayvanlar hediye degildir ve size dusundugunuzden cok daha fazla baglanirlar o yuzden gidin baska hediyeler alin..

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evet biz hayvenları çok severiz. daha bu kurban kaç tane kestik, maaile kavurma yaptıydık. Ben bilumum heyvanı severim, kuzu eti severim, dana olur, tavuk buldummu 1 dakkada ete vurur yutarım, hohoho. ne bileem balık yine yerüm. bir domuz yemem haramdır, domuzu da vursunlar sürekte avcılar yani. Köpek de bizde pis kabul görür keşke belediye ekipleri hepsini vursa, zehirlese, gördümmü belediyeye şikayet ederim. ördek, kumru filan da yedim. ne biliim av heyvanları da lezzetli gibi. çinliler, canlı kafasını kesip maymun beyni yermiş, o daha nasip olmadı, seyahat edersek İnşallah.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 65

• İki tane annesi olmayan yavru kediyi eve getirdik.1 ay falan oldu.2 aylık olsunlar, aşılarını da yaptıracağız..

1|1
    0|0
  • Evet 2 kedimide sokaktan aldim. Birinin gozleri yok maalesef kurtaramadilar gözlerini :( #satınalmayınsahiplenin

1|1
    0|0
  • Kedilere dayanamıyorum ya... Bir ara baktığım sokak kedisi vardı. 4 yavrusu olmuştu. Daha da görmedim sonra.

0|1
    0|0
  • Valla sokaktaki hayvanların haklarini gozetiyorum. Savunuyorum. Cocuklara veya insanlara karşı. Onlara kötü davrananlari engellemeye çalışıyorum. Tabi insanlara bunu anlatmak cok zor. Sadece kendilerini düşünüyorlar. Ama bunu yapmaktan asla vazgecmeyecegim. 10-15 taneden fazla kediye her gun mamalaini ve sularini veririm. Hic ac birakmiyorum onlari.

1|1
    0|0
  • Evde 1 kedi, bolca balık, 2 su kaplumbağası var. Elimden geldiğince sokaktaki hayvanlara yiyecek içecek bırakırım, daha fazla bir şeye fırsatım olmadı

1|1
    0|0
  • Ben onlara kiyamam

0|1
    0|0
  • kopegim var ve hayvanlar gercekten bu dunyayi guzellestiren en guzel varliklae...

0|1
    0|0
  • Eskiden bahçemize alıp beslerdim falan ama şu an olmuyor maalesef 😂

0|1
    0|0
  • binamızın etrafında sürekli gezen sokak köpeği 8 tane yavrulamıştı. ev arkadaşımla onlar büyüyene kadar hem anneyi hem kendilerini beslemiştik. hayvanların sevgisi kadar saf bir sevgi yok

0|1
    0|0
  • Köpek, kedi, kuş, balık, hamster, ördek bir çok hayvana baktım.
    Öyle bir sevişim var ki annem bazen kızar kurban olma onlara o nasıl laf diye. İçimdeki hayvan sevgisini taşa versem taştan çiçek açar öyle bir şey yani.
    Şimdi de evimde bir papağanım var. Akşam iki olacaklar :)
    Mahallemizde de 3 tane köpeğe bakıyorum elimden geldiğince. Onlar da teşekkür amaçlı beni eve kadar bırakıyorlar :D ♥

1|1
    0|0
  • Birsuru hayvan besledim çoğu kediydi gerek bahçede gerek depoda gerek evde çok ilgilendim... Simdi minnoşum ayakucumda uyuyor kocaman olmuş... Sokağa atilacagini öğrenince eve almıştım 1 aylık minicik korkmuş şapşal bir şeydi :) çaktırma şimdi biraz deli :D

0|1
    0|0
  • her zaman sokak hayvanlarına bakmaya çalışırım. bugün marketlerden mama aldım. bugün indirim son gündü. yaralı kuş ne bulursam alıp iyileştirmeye çalışırım

2|1
    0|0
  • tabiki korurum

0|1
    0|0
  • Kedilerimi sokaktan buldum. Biri sakat. Fakat ikisi de çok mutlu mesut yaşıyorlar eminim.

0|1
    0|0
  • Fazlasıyla hayvanseverim korumacıyım

1|1
    0|0
  • hemde çokkk delı gıbı hayvanseverım her turlusunu severım bakımınıda yaparım

1|1
    0|0
  • Bocek olduren insanlar hayvanseverim demesin mumkunse

0|1
    0|0
  • hayvanları sevmeyen insanlardan nefret ederim hayvanlaır çok seviyorum

2|1
    0|0
  • ay onları koruma günü müüüüü tatlışlar yaa

0|1
    0|0
  • Evimdeki yamyamlardan bir beni korusun bugün ozaman :D

0|1
    0|0
  • Evet küçükken yaptım

0|1
    0|0
  • Çocuğum olsa bu kadar sevemem 😍

1|1
    0|0
  • Bugün çöp konteynırının üstünde ufacık bir yavru kedi gördüm. Alayım kucağıma seveyim dedim, tısladı gitti. Ben korurum severim de onlar beni sevmez...

0|1
    0|0
  • Evet ama sokaktan alıp sokağa geri bırakmaya karşıyım eğer bakmayacaksak sokağa 2 kap su yemek bırakalım eve almayalım diyorum..

0|1
    0|0
  • Yüreği olan yanımda herhangi bir hayvana zarar versin ;)

2|1
    0|0
  • Elimden geldiğince koruyup kollamaya çalışıyorum. Çoğunlukla çok çaresiz durumdakileri eve getirip yuvalandırmaya çalışıyorum.

0|1
    0|0
  • Koruma sevdam yüzünden bir hafta gözetim altına alındığını bilirim 😂

0|1
    0|0
  • Tabi ki korurum hatta evimde bir minnoşum bile var sokaktan almıştım bende yerim onu öperim 😘😘 savunmasız bir hayvanı sokaktan kurtarıp kendine arkadaş yapmak kadar güzel bişey yok bu dünyada 💕💕

0|2
    0|0
  • ülke cahil aptallarla dolu askerine deger vermemiş kediye köpegemi deger vericek. bizim ülke afganistandan bile geride artık sen düşün hergün şehit gözyaşı haberlerde bir tane güzel gelişme yok yazık bu ülkeye..

0|1
    0|0
  • ya arkadaşlar bir yavru kedi sahiplenmek istiyorum her türlü herşeyini üslenerek kalıcı bir yuvası olucak bildiğiniz böyle bir yavru var mı?

1|1
    1|0
    • 2ay

Barınak diye bir olay var..

• 2ay

Ee? Ha barınaktan annesiz bir yavru kedi sahiplenmişsin, ha instagramdaki ilandan. "Bakın ben yavru kedi sahiplenicemm. d" diyemediğin için böyle gereksiz bir soru sormuşsun gibi duruyor. Zira barınaktaki çoğu hayvanın şartları, internette ilanını gördüğün hayvanlardan iyi değil. Ortalama bir vicdana sahip olan insan da ilanını verdiği hayvana yuva bulunamaması durumunda hayvanı sokağa değil de barınağa bırakmayı tercih eder. Yani ikisi arasında bir fark yok. Fazla gereksiz bir soruydu tatlım..

• 2ay

Barinaktanda alabilirsin ordaki hayvanalrda zor durumda. Yani sahiplende nerden olursa olsun evsiz kimsesiz yavrulara evini acman cok guzel bir sey

• Kızlar Devam
    35

Erkekler Ne Diyor 50

• ben şu anda köyde yaklaşık olarak 15 tane köyün kedisini besliyorum. Kışın genelde eve alıyorum gelenleri. Şu anda da bir tane kedi kızım 3 yavru yaptı oturma odamda bakıyorum onları. dışarda zarar görmesinler diye. ayrıca kapıya her akşam yemek bırakıyorum. bir tane kirpi gelip yiyor gidiyor. saygılar

0|1
    0|0
  • evet korumasamda hergün çöplerden atık ürün toplarken ben çöpü karıştırıken yanıma gelen kedi veya köpeklere çöpün içindeki kemikleri flan bulup önlerine bırakıyrum bazen sırf duada ediyrum allahım nolur şu hayvancağız için kemik bulayım çıksın bari bu çöpten diye sadce onlar için bile karıştııryrum dibine kadar çöpleri

0|1
    0|0
  • Benim ev darica hayvanat bahcesi gibi oremcek cesitleri, minicik timsah ve yilan bile besledim asiri tatli oluyorlar 😄resmen oyun oynuyorlar yemin ederim benle onlar buyumeye baslayinca yurt disina dogal ortamlarina gonderdim suanda kedi kopek balik kus besliyorum hic biri birbirine zarar vermez.

0|1
    0|0
  • Köpeğim var, seviyorum

0|1
    0|0
  • Annemden aldığım terbiye ve insanlık gereği elbette korurum.

0|1
    0|0
  • Etkinlikte döner dağıtılırsa hiç şaşman :D

0|1
    0|0
  • Ben su ve ekmek koyuyorum dışarıya kılın hele zor oluyor hayvancağızlwr için 😎

0|1
    0|0
  • Kollarin beslerim. Kopegim vardi ama yollar ayrildi. Simdi apartman bodrumuna kedi yavrulamis 3 tane apartman cisten kakadan pireden gecilmiyo onlari pek korudugum soylenemez.

0|1
    0|0
  • Kedi kopek kovalayan cocuklari korkuturum eve hic almadim belki bahceli bir evimiz olsa alirdim almasam bile yemek su koyardim nasiplensinler genelde de coplerde gezen kedi ve kopekleri urkutmemeye calisirim sonucta nasibini ariyo hayvan

0|1
    0|0
  • haksızlık olan her yerde haksızı savunurum elimden geldiğince hayvanlara yapılan kötü muameleleri de savunurum sonuçta onlarında bir canı ve yaşama hakları var

0|1
    0|0
  • Çayımın içine düşen iki tane sinek için kurtarma operasyonu yapacak kadar..

0|1
    0|0
  • En ondeki asiri tatli yaa.

0|1
    0|0
  • Kollarım

0|1
    0|0
  • Kollarım

1|1
    0|0
  • Bir kedimi sokaktan sahiplendim, bir de ölmek üzere olan bebek bir köpeği sahiplenip tedavilerini yaptırdım.
    Onun dışında aracımda sürekli kedi ve köpek maması bulunur, sokakta görüp besleyemediğim zaman vicdan azabı çekerim çünkü.

0|1
    0|0
  • Kedicikler ile başım belada

0|1
    0|0
  • Yavru sokak köpeğini evde istemeyen ce babam ayrı ev tutup beraber yaşamaya başladık 4 sene oldu sim di 2 yavrusu daha oldu:)

0|1
    0|0
  • Fazlasıyla.

0|1
    0|0
  • o beyazcığın aynısından bendede var 6 yaşına giricek o haldeyken çoçukların elinden almıştım

0|1
    0|0
  • Tabiki candır onlar

0|1
    0|0
  • Severim ama koruyucak imkanım yok

0|1
    0|0
  • EVET CAN DIR SONUÇTA.

0|1
    0|0
  • Hayvanları koruyup, severim her zaman.

0|0
    0|0
  • 1 aylık annesinin terkettigi bir iran kedisi aldım 2 seneyi geciyor... mutluyuz :)

0|1
    0|0
  • Hayvanlarıda kolluyorum hayvanlaşmış insanlrıda koruyorum!

0|1
    0|0
  • Ülkenin %50 sini koruyoruz zaten

0|1
    0|0
  • sakat ya da hasta hayvanları eve getirip baktığım oldu.

0|1
    0|0
  • kendim evcil hayvanım ben

0|1
    0|0
  • onları sevmeyen anlamayan inanları anlayamaz

0|1
    0|0
  • kendimi koruyorum kardeş

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam