Şizoid olduğumu düşünüyorum sizce hastamıyım?

selam arkadaşlar ben açıkcası çekingen yapılıyım ve donuk ve umursamaz görünüm çizerim dışarıdan, fazla samimiyet hep zarar getirdiği için uzak dururum çevreden, ancak bugün durumumu gözden geçirdim ve psikolojik bir sorunum olduğunu anladım ve şizoide yakın belirtiler gösteriyorum.çok korktum ve paylaşmak istedim, hiç arkadaşım yok ve bundan üzüntü duymuyorum, duygularım körleşti ve hep yalnız kalıcam hissiyatına kapılıyorum,21 yaşındayım adalet okuyorum ve hedefim hukuka geçip, savcı olabilmek yani boş biri değilim, ancak kişisel olarak etkisiz elemanım, sizce abartıyormuyum, yani hiç kız arkadaşım olmadı, olsada 2,3 gün sürdü bir anlam ifade etmedi, yaşım genç bunun bilincindeyim fakat umutsuzluğa kapıldım ve rahatlamak için yazdım, karmaşık yazmış olabilirim kusura bakmayın.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Okuma su kitapalri surda cogu kisi sizoidi bilmez belliki okumussun bende okuya okuya bir ara kendime sizofren tanisi koydum

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kardes sende cekingenlik, ozguvensizlik vardir buyuk ihtimal. Ozguvensizlik sizoid kisilik boz. baslangici boyutunda da olabilir, bu ozguvensizlik bendede vardi kucuklukten beri, cogu konuda islerime engel oldu. Bicok psikiyatriye gittim, bircok ortama girdim yenememistim. En son gittigim psikiyatri cekingenligin sebebinin sizoid k. b. olup olmadigini tespit etmek icin duygularin ne yogunlukta hissedildigi veya belkide hic hissedilmedigine bakilmasi gerektigini soyledi. Tabi bunu tespit edebilmek icin bana sordugu soruyu sanada sorcam simdi. Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak bir anlikta olsa ' bu kisiyi seviyorum' diye dusundugun oldu mu? Yanliz platonik veya sevgiliye 'hoslaniyorum' dusuncesini sormuyor.'Sevdigini dusundugun'yani hoslantidan yogun bir duygu, aşka yakin olan duygu hic oldu mu ya da hic olmadi mi? Bunu cok iyi duşun kardesim, eger yanliş cevaplarsan cesaretsizligin sizoid k. b. grubunda mi degilmi ve nasil yokedebilecegine dair vercegim tavsiyeler işe yaramaz. 'Seviyorum' diye bir anlik bile gecmiste dusunduysen ayri sekilde sadece 'hoslaniyorum' dusuncesi olduysa ayri sekilde ilerlencek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sadece fazla yalnız kalmışsın doktora görünmeden kendine böyle teşhis koyma tehlikeli 🙏🏻

0|0
    0|0
    • 2ay

danışmalımıyım sence

• 2ay

psikoterapi düşünüyorum aslında, içimde mücadeleci bir asi var ama açığa çıkaramıyorum

• 2ay

Hayatın verdiği yorgunluk işte, istesen yaparsın ama gücün kalmamış gibi. Bilirim.

• Inşallah değilsindir

0|0
    0|0
    • 2ay

ne zaman bir ortama girdiysem hep itici göründüm ve dışlandım, bu yüzden günden güne mimiklerimi azalttığımı farkettim ve son 1 2 aydır telefonum kapalı kimseyle iletişime geçmiyorum bir işe yaramıyo telefon

Erkekler Ne Diyor 2

• bendede saydıkların birebir var ama böylesi hoşuma gidiyo arkadaşlık = menfaat başka bisey değil ha bu arada 3-4 kafa dengi arkadaşım var ama onlarda uzak olduğu için böyleyim :)

0|0
    0|0
    • 2ay

evet her zaman darbe yedim artık kanatlarım kırıldı, hiçbir şeye isteğim kalmadı, yiyip içip yatıyorum hayatı ciddiye almıyorum

• 2ay

bu birazda insanların içini görebildiğimiz için oluyor millet o kadar sahte olmuş ki canımlar kardeşimler havada ucusuyo ama arkadan sövüyorlar birbirlerine boyle oluncada insan yalnızlığı tercih ediyo

• Hastasın

0|0
    0|0
    • 2ay

evet galiba ne yapabilirim bilmiyorum

Yükleniyor...