Sunum yapmaktan çok korkuyorum?

Üniv. deyim formasyon alıcam ama duyduğuma göre sunum yapılması şartı varmış. Bu iş benim mesleğim olcak biliyorum ama korkumu yenemiyorum. Sesim titriycek söylediklerimi unutucam kızarıcam diye ne yapacağımı bilemem rezil olurum :/ Üstelik tam 200 kişinin önünde sunum yapmam gerekicek :( Ölsem mi ya ne yapsam ben

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• izleyici tarafinda kendin oldugunu dusun ve bir hayal etmeye calis simdiye kadar izledigin sunumlarin hicbirini hatirliyor musun? buyuk ihtimalle hatirlamiyorsun cunku salonun yuzde doksani nasilolsa sunumu sallamayacak. ya telefonlariyla oynacaklar ya baska biseyle ilgilenecekler. o yuzden sen de bu kadar ciddiye alma. o 3 dakikanin hayatindaki baska herhangi bir uc dakikayla bir farki yok cunku. hatta su kadar seyi yazip yollayana kadar bile 3dk'yi doldurdum sanirim.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yok ya bende aldım. Bilgisayardan herkes bir bölümü okuyor işte. Toplu sunum gibi. Ezber yapmana gerek yok. Oku geç.

1|0
    0|0
    • 2ay

3-5 dakika sürüyor galiba duyduğum kadarıyla doğru mu?

• 2ay

Evet büyütmene gerek yok hocalar pek onemsemiyor

Erkekler Ne Diyor 13

• Bu senin için zor gözüken bir sorun, sunum yapacağın ortamdaki kişileri bu kadar önemseme ilk başta ve zamanın varsa tanımadığın insanları toplayarak sunum çalışması yapabilirsin, kimi zaman olur kendinle dalga geçer duruma gelirsin bunu başarırsan, bu kadar önemseme.

0|0
    0|0
  • O 200 kişiyi tuvalette oturuyor olarak gör ve hiç ciddiye alma. Başaracaksın...

0|1
    0|0
  • Zaten kimse dinlemiyor rahat ol, başlamadan önce yetkili bir hocayla konuş gereksiz soru soracak olan olursa ortaya atlasın

0|0
    0|0
  • Çıkacaksın paşa paşa o sunumu yapacaksın...
    Evet belki sesin titreyecek bazı kelimeleri yanlış teleavuz edeceksin ama ilerde bu korkularını yendiğin için mesleğini severek yapacaksın...

0|0
    0|0
  • Duruma hakim olmaya çalış sesin titreşe bile duyma karşındakilere kendini dinlettirmeye çalış gözlerinin içine bak korkularının üzerine git çünkü yapabilirsin herkes yapıyor sen de yapabilirsin

0|0
    0|0
  • Prova yap bol bol, kendine güven ve yapacağın konuşmaya iyi çalış. Hazır hissettiğinde korkun azalacaktır.

0|0
    0|0
  • yap bişeyler ne olacak sanki ne heyecanı hepsi insan sonuçta yaparken kimseyede bakma kafana göre anlat bişeyler.

0|0
    0|0
  • Bende yapamam bunu önceden yapmıştım ama çok kötü yapmıştım bence sunuma yapmadan önce alışman için 10-15 kişinin karşısına çık yapabilirsen 200 kişidede yaparsın eminim

0|0
    0|0
  • Korkma o kadar kişi yapıyor utanmanı gerektirecek bir şey yok. Sunuma başladıktan sonra gevşersin merak etme.

0|0
    0|0
  • 200 mu 🙈🙈

0|0
    0|0
  • Güven kendine pes etme

0|0
    0|0
  • bol bol prova yap

0|0
    0|0
  • Yarın ilk iş günüm sayılır benimde senin yaşadığın endişeyi taşıyorum fakat bir şekilde başlamamız lazım hayatla mücadele etmeye kendine güven elinden geleni yapmaya çalış bende inşallah öyle yapmaya çalışacağım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sonra da biz öğretmeniz diceksiniz, oysa biz öğretmenlik okuyanlar hergün sunum yapıyoruz mesleğe hazır vaziyete geliyoruz... fakat siz daha topluluk önünde bile konuşmaya çekiniyorsuz. Yazık!

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu benim karakterimle ilgili bir durum. Topluca formasyon alanlara haksızlık etmeyin çok rahat olanlar da var Ben hayatımda ilk defa sunum yapıcam ve bunun heyecanını yaşamam gayet doğal bişey. Siz de elbette ilk defa sunum yaparken mutlaka heyecan yapmışsınızdır. Asıl eğitimci olarak ve aynı yollardan geçmiş biri olarak halden anlamadığınız için size Yazık !

• Peki neden mesleğin? Bende aynı dertten muzdaribim ama bazı şeyler üzerine gidildikçe çözülmüyor iyice kötüleşiyor mesleğini seçerken buna dikkat etseydin keşke

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok pişmanım keşke keşke keşke sağlık alanına yönelseydim diyorum. yüksek okul okusaydım diyorum :( kendi kendimi yaktım O zamanlar yaparım diyordum ama öyle olmuyormuş

• Formasyonla sunum biraz kel alaka değil mi ya

0|0
    0|0
  • 3-5 dakika konuşucaksın slayttan okursun zaten. Ucunda ölüm yok kekelesen de unutsan da anlık olcak ve ertesi gün oh kurtuldum diceksin Kimse seni sen kadar önemsemez senin rezil olmanı da kimse önemsemez bunu unutma

1|0
    0|0
  • Öğretmen olduğunda da aynı sorunla karşılaşıcaksın. Korkunla yüzleş Hepimiz ölücez gidicez takma böyle şeyleri

0|0
    0|0
Yükleniyor...