Ölümü düşünüyor musunuz?

Öleceğinizi ve bundan sonra ne olacağını hiç düşünüyor musunuz?

0|1
30|16

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 29

• pek değil. deistim ve ahiret inancım yok. kafamda ölümle ilgili mantıklı ve bilimsel açıklamalar getiriyorum çok fazla bilim kurgu fantastik dizi-film izlediğimden arada fantastik dünyaya kaydığım da oluyor. son noktada yaşayıp göreceğim diyorum ve fazla düşünmüyorum. ölümden korkmuyorum bu doğal bir süreç

0|1
    0|0
    • 2ay

Yani öldükten sonra çiçeğe hayat veren bir toprak parçası olacağını düşünüyorsun.

• 2ay

@uzayaişeyenadam buda bir görüş tabi.

• 2ay

Deizm Akıla bakar. Tanrısı evrenle konusur.

• Evet

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Evet düşünüyorum

0|0
    0|0
  • evettt

0|1
    0|0
  • Rüzgar gülü, hiç ölümü düşündünmü?😢

0|0
    0|0
  • O kadar çok şey düşünüyorum ki ölümü düşmeye gücüm kalmıyor. Yani yorgunum.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • nadir

0|0
    0|0
  • Cok düsünüyorum..

0|0
    0|0
  • Öldükten sonra sonsuz bir karanlıkta kaybolacağım için kasmaya lüzum yok.

0|0
    0|0
  • Farklı boyut

0|0
    0|0
  • Ölümlüyüz elbette düşünüyruz

0|0
    0|0
  • Düşünmüyorum. Düşünerek anımı mahvetmeyi istemiyorum

0|0
    1|0
  • Yok düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Genç olmeyeyim de 😂

0|0
    0|0
  • düşünüyorum ve istiyorum

0|0
    0|0
  • Dahah demin dusunuyordum cidden :3

0|0
    0|0
  • Bazen dusunuyoeum ama kendi olumum beni hic korkutmuyor sevdiklerim ölür diye cok korkuyorum ama 😥

0|0
    0|0
  • Evet düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Bazen cok düsünrm derine kadar inerm. Zaten ölecez ve sonra ne olacak görecez

0|0
    0|0
  • Kaçınılmaz bişey

0|0
    0|0
  • Gebercez

0|0
    0|0
  • İmanımın ibadetlerimin kabul olmayacağından yetersiz olacağından korkuyorum sadece

0|0
    0|0
  • Ben bedeni haric her seyi olmus biriyim. 6 yasimdayken olunce bir agac olacagima inaniyordum, golgeleri dunyanin yarisini kaplayacak ve her dalinda pembe pembe cicekleri acan cok buyuk ve guzel bir agac. Sonra bana bu kadar erken yaslarda hayatin bu agac kadar masum olmadigini gosterdiler. 9 yasimdayken kahraman gibi olmak, olmek istiyordum. Birilerini kurtarirken, dunyanin basina gelecek felaketleri engellerken. Sonra boyle bir kahramanin olmadigini, herkesin sadece kendini kurtarma derdinde oldugunu anladim. 13-14 yaslarimda olumden degil, bir anda olmekten korkmaya basladim. Yapmak istedigim cok sey vardi, baya umutlu bir cocuktum, cok buyuk hayallerim vardi, ya gerceklesmeden olursem, ya bunu yapamadan olursem korkusu. 18 yasimda umudumu oldurduler, umudumla birlikte yavasca her parcam curudu. İste olum benim icin boyle bir kavram, yastan yasa buyurken gittikce daha da curuyen, 'olen' bir kavram.

0|0
    0|0
    • 2ay

Find me

• 2ay

Siz gizli kişi kendim misiniz

• 2ay

Bizde öyle. Ben sen o herkesin herşeyin sonu var. Önemli olan bu sona kadar neyi yapıp ne yapmadığımız. Seçeneklerini iyi değerlendir daha güzel olur eminim.

• Hayır

0|0
    0|0
  • Evet hem istiyorum hem de sonrası için korkuyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Düşünüyorum kardeşim. Ölüm bu dünyanın gerçeği ve bu gerçeği aklıma kazımak bana bazı şeyler için hala fırsatımın olduğunu hatırlatıyor. Ayrıca ölümü sürekli olarak hatırlamak ahiret içinde önümü açıyor. Allah yolumuzu şaşırtmasın.

0|1
    0|0
  • Bu bir kere hak olan bişey boyun eğicez ölümden sonra kabir hayatı var kıyamete kadar rabbimizden başka sığıncak dua edicek kimsemiz yok sözün özü bu

0|1
    0|0
  • Düşünmem yok olup gideceğiz hepimiz

0|1
    0|0
  • Din hakkında herşeyi bilsem de kişisel hesaplardan pek uygulamıyorum. Enerji yok olmaz kanunundan yola çıkarak bile hayatın devam edeceğine inanıyorum.

0|0
    0|0
  • her gün mütemadiyen düşünürüm

0|1
    0|0
  • hayir

0|0
    0|0
  • Aklıma geliyo tabi bazen düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Ölünce bakarız orasına önce yaşadığımız hayatı çözelim de

0|0
    0|0
  • düşünüyor olmam neyi değiştirir ki öldükten sonraya hazırlık yapmadıktan sonra?

0|0
    0|0
  • Bazen hayatı hızlı yaşadığımı düşünüyorum 18 yaşından beri her anım boş geliyor

0|0
    0|0
    • 2ay

O zaman duraksa dostum

• 2ay

Ne için aynı şeyler yaşıyorsun yine aynı hayat ne kadar farklı yaşasanda sonuç hep aynı

• Evet biran önce ölsem de kurtulsam diyorum

0|0
    0|0
  • Hayir sacma

0|0
    0|0
  • ölüm hergün düşünülcek bişey nezaman ölücegimizi bilemeyız

0|0
    0|0
  • düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Öleceğimi hatırladıkça içime bir huzur doluyor, ölüp yok olacağımı bildikçe rahatlıyorum.

0|1
    0|0
    • 2ay

O kadr mı bezdin

• 2ay

Peki neden geldin?

• 2ay

Boşu boşuna.

Yükleniyor...