Bu lozan antlaşması tam olarak özetle karışık olmadan anlatabilecek var mı?

cevapları bekliyorum

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Liseye gitmedinmi knkss

0|0
    0|0
    • 2ay

yahu gittim de adam akıllı anlatılmıyor ezbere anlatılıyorrrrrrr

En İyi Erkek Görüşü

• Sana objektif bir görüş sunucam değerlendirmeyi sana bırakıcam
    Çanakkale savaşında 57 bin şehidimiz vardır
    Kurtuluş savaşında 9 bin tüm sakarya inönüler büyük taarruz ve çeteciler dahil
    Dünyanın toprak paylaştığı bir zamanda amann kursunlar bir ülke biz onları sömürürüz nasılsa antlaşması lozandır
    Lozandan öncesi de bir bağımsızlık savaşı değildir

0|0
    0|0
    • 2ay

yani lozanda ne paylaşıldı kardeşim bana objektif sunma bana lozanda nereler paylaşıldı ne oldu onu anlat

• 2ay

Lozanda kurulan Türkiye devleti bir eyalet kapsamındadır
      İstedikleri yönetimin kurdurulduğu
      Alfabesinin değiştirirldiği
      Kılık kıyafetin düzenlendiği
      avrupai bir eyalet olmanın antlaşmasıdır
      Gizli maddeleri vardır en yaygın söyleneni ise 100 yıl içinde istenilen standartlara erişilememesi durumunda antlaşmanın geçersiz sayılacağı ve bir önceki antlaşmaya yani sevr e geri dönüleceğidir

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Kardeşim Lozan bu ülkenin tapu senedidir. sana uzunca anlatmak çok isterdim ama telden yazıyorum zor olur benim için eğer cumhuriyet tarihi ile ilgili herşeyi belgeleri ile öğrenmek istiyorsan Sinan meydan okumalisin. e n azından face e gir Sinan meydan yaz ve gözden geçir kısa zamanda çok şey ogrenecegine eminim.

0|0
    0|0
    • 2ay

he bu cahiller yine lozana laf atıyorda ondan aklıma geldi

• 2ay

ee bu cahiller neyin kafasını yaşıyo böyle mal bir konuşma ve böyle mal bir millet olur mu

• 2ay

Bilgisizlik. bu şekilde çok güzel kullanıyorlar insanlari. insan eşek olunca semer vuran çok olur.

• Bende tam olarak anlayamadım ki o antlaşmayı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...