Muhafazakar, tutucu, dindar ailede asi bir anarşist olarak büyüdüm?

Muhafazakar tutucu dindar gelenek devam ettirmekten hayatını yaşayamayan bir ailenin asi , anarşist kızıyım. Küçükken her şey tıkırındaydı ergenliğimin ilk yıllarımda kafamda kargaşalar oluşmaya başladı. Cinsiyetsel roller, dinler, kapital sistem... Sürekli düşünüyordum niye böyle diye. Abim ev içinde ve dışında son derece rahatken benden evi çekip çevirmem abimin hizmetlerini yerine getirmem gibi işleri "saygı" adı altında yapmam istendi. Giyeceğim kıyafete kadar karışıldı. Gocundum. Çok zoruma gitti. Yapmadım tabii sürekli kavga ettim, e tabii saygısız da denildi haliyle. Hayat hikayesi benim gibi olan var mı? Şimdi 19 yaşındayım nasıl bir yol izlemem gerekir ne önerirsiniz?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Malesefki çocuklarımın gelişim yıllarında baskı yapılınca içinde biriken herşey biyerden sonra patlama yapıyor

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bende aynı durumdayım. Henüz bir çıkar yol bulamadım. Üniversiteye başka bir ile gittim. Açıkçası ailemden biraz olsun uzakta, kendi kişisel alanimda kalmak oldukça iyi geldi. Fazla uzak olmadığı için istediğim zaman hafta sonları git gel de yapabiliyorum. Tabi hafta sonu bile yetiyor sabrımı sınamaya

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kendin olmaya devam et

1|0
    0|0
  • Cumaya ne için gittiğimizi bilmeden, sırf gitmediğim için bağıracaklar diye giderdim. Sonra bir süre yalnız yaşadım. İşte o zaman düşünmeye başlamıştım.

0|0
    0|0
  • Sıkıntı yok ailem hacca gıtmek üzere bnse satanıstım herkesin tercıhlerı farklı onlar güvenlikli lüks bir sitede ewli cocuklu yasamamı istıo bnse mandıra fılozofu mısalı yalnız tıkırında olcaksada o sartlarda gelcek hatun

0|0
    0|0
  • Ne yaparsan yap, ama asla telafisi olmayan hata yapma

0|0
    0|0
  • alimdede zalim oluyo tersbi durum değil merak etme

0|0
    0|0
  • Allah'a olan inancın varsa, şu ayeti tavsiye ederim:
    "Emrolunduğunuz gibi olun..."

0|0
    0|0
  • Hala ailenle msin

0|0
    0|0
  • iste hocanın oğlu şarapçı, sarapcinin oğlu hoca olur diye boşa dememisler :)

0|0
    0|0
  • Hayat kimseden yardım alamayacağın kadar basit, şimdiden sonra iyice bak etrafına sende görebilirsin.

0|0
    0|0
  • Hizmetmiş.. Adam kendi işini kendisi yapar onlarin saçmalik dolu davranişlarini kabullenmemiş olman cok guzel bisey 👍

1|0
    0|0
  • Benimkilerde biraz tutucu dindar. Ama ben tam tersiyim ailemden farkliyim. Insanin kendi iradesi var gercekleri gorebiliyor

1|0
    0|0
  • Bende dindar ve sıkı bir ailede, ateist olarak büyüdüm. İmam hatipliyim ve ateistim.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ne açıdan nasıl bir yol izlemen gerek anlamadım?

0|0
    0|0
    • 2ay

Genel olarak. Üniversiteyi kazanacağım bu sene

Yükleniyor...