Benim annem nasil bir anne? Biraz uzun okuyun lutfen tavsiyelerinize ihtiyacim var?

Kendimi bildim bileli evimizde hic huzurlu bir ortam yok. Bu evin samar oglani benim, kim neye sinirlense gelir hincini benden alir. Annem neye sinirlense hincini hep benden cikarir, benimle arasi gayet iyiyken bana tavir aliyor uzuyor beni. Sinirini benden cikariyor ama beni yiprattiginin farkinda degil ya da umrunda degil. Annemi hic bir zaman memnun edemedim, hicbir zaman söyle kalpten aferin kizim seninle gurur duyuyorum seni seviyorum gibi seyler duymadim. Hic annemin gelip bana sarildigini, öptugunu hatirlamam. Buna ragmen ben anneme duskundum, giderdim öpmek icin sarilirdim. Beni iterdi of git diye.. Artik bende sogudum. Beni surekli elestiriyor cok kirici bir bicimde. Onemsiz seyler yuzunden beni cok kiriyor. Haddi hesabi yok yazmak isterdim ama hangi birini yazayim. Ben öyle cok alingan biri degilim, ama duygusal bir insanim. Annemle hep cok iyi iliski kurmak istedim. Ama o bana her saniye anlamsiz bir sekilde tavir aliyor. Onun yuzunu yere getircek hicbisey yapmadim. Aileme en duskun ve en sadik cocuklari gercekten benim. Abimler onu üzer, o gelir beni üzer.. Beni isini yaptirmak icin kullaniyor, bu da beni gururuma dokunuyor, isine yaramayinca kendince beni yok sayiyor. Annem kucuk abimle cok iyi anlasir, ama bazen abime sinirlendigi zaman en sevdigi cocugu o oldugu icin ona hic kizmaz, gelir butun hincini benden alir. Fiziksel bir siddet yok ama psikolojik kesin var. Annemi ben defalarca affettim. Kucukken beni babama kizdigi icin dövmustu aglamami duymasin komsular diyede agzimi kapatmisti nefessiz kalmistim onun travmasi hala var acisi hala var. Annem beni anlamak istemiyor ben kendimi anlatamayinca aglamaya basliyorum ve annem aglamamla alay ediyor taklidimi yapiyor. Yinede annemin her zaman yaninda olan benim her kosulda ama bosuna. Benim degerimi anlamiyor. Hem buyuk bir öfke duyuyorum, hemde ona hic kiyamiyorum o benim herseyim ama ben onun hicbirseyi olamiyorum dusmaniyim sadece.

Sizce ne yapmaliyim cok uzuluyorum anca bunlari yazabildim...

0|1
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Anca yarısını okuyabildim devamını okusam benimde şu an günüm zehir olucaktı. Aynı dertler bendede var anlatmakla bitmez. Bu konuda bazen arkadaşlarıma içimi dökerim iyi geliyo ama bende bıktım anlatmaktan yapıcak bişey yok ben görmezden geliyorum artık. Sesleri bile yetiyo inan. o yüzden canın skıldıgında mesaj atıp içini dokebilirsin büyük ihtimal bende öyle yapıcam. Sinirlendim o değilde.

1|0
    0|0
    • 2ay

Sende ayni dertten muzdaripsen beni anladigina eminim. Yani ben her ne pahasina olursa olsun hayatta annemde daha yakin kimseyi görmuyorum kendime. Ama soguttu beni gercekten. Bence insanin hayattaki en guvendigi annesi olmali. Ben anneme guvenemdikten sonra, ona derdimi anlatamadiktan sonra kime anlatayim? Guvenilir arkadasim yok ki dert ortagim olacak beni anlayacak. Bir de ben disariya duvarlar örerim gercekten kamufle ederim kimse benim icimde ne gectigini anlamiyor galiba guclu durmak icin yapiyorum bunu ama cok yipraniyorum cok kiriliyorum. Hayatta kendimi teslim edecegim insandan korumaya calisiyorum kendimi. Guya anne insanin yaninda en buyuk destekcisiymis, ne bileyim cocugunu karsiliksiz severmis. Kulliyen yalan ya islerine yaramayinca sevgi diye birsey olmuyor maselef. Inan samimi olarak soyluyorum ilk defa buraya yazdim bunlari hic bir yakinima arkadasima anlatmadim artik doldum ilk defa buraya yazdim. Kimden yardim istesem anneme kendimi nasil anlatsam bilmiyorum...

• 2ay

Bekliyorum

• 2ay

simdi oldu

Erkekler Ne Diyor 1

• İlerde bir gun anne oldugun zmn sen yapma bunlari. Anne bu atsan atilmaz satsan satilmaz. Annenin huyunu suyunu ogrenmissin takmamaya calis cunku o annen.

1|0
    0|0
    • 2ay

Tabii ki ben ona onun bana davrandigi gibi davranamiyorum kin tutamama gibi bir huyum var kirilganligim geciyor belki ama soguttu beni kendinden. Ben ona her zaman hic birsey olmamis gibi kirilmamis gibi davraniyorum her seferinde yeniden yaraliyor. O bu sadakatimi ona bu sefkatimi haketmiyor sanki ben anneyimde o benim nankör evladimmis gibi ona en cok faydasi dokunan benim annemi herkes terketse yaninda kalacak olan benim. Asla Allah korusun kendi cocuklarima ben bunlari yapmam. Annem benim hayatta en cok sevdigim insan ve en sevdigim insan bunlari bana yaptigi icin beni sevgisizlestirdi insanlara hep bir suphe bir guvensizlik var icimde hep bir onyargi. Ben cocuklarimda iyi hatiralar birakirim insallah baskalarinin annelerine bakip keske bizim annemizde böyle olsaydi diye heveslenmesinler...

• 2ay

Sihirli bir degnek cubuk vs yok bazi seyler haaa diyince duzelmiyo keske olsa degisse... Saglicakla kalin dertlesmek istersen de buralarda olabilirim. iyi aksamlar

• 2ay

Cok tesekkur ederim, iyi aksamlar :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...