İnananlar inanmayanlar bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

İnananlar inanmayanlar bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir ateist olarak paylaşmak istedim.
Sizin de yorumlarınızı alayım... Hakaret etmeden ve saygıyla yaklaşarak eğer yorum yaparsanız sevinirim.

Güncellemeler:
2ay ...

2|3
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Koskoca Allah'ın işi yok da dünyaya elçi gönderecek, onun cinsel hayatıyla ilgilenecek, kitabını bile doğru düzgün yazamayacak..
    İslam zaten Muhammed'in dinidir, Allah ise onun uydurduğu bir Tanrı tipidir.

Allah zalim, egoist. Kendi yarattığı insana küfreden, cehenneminde yakan varlık...
    Hayal ürünü bir inanış, bir gram mantık içermiyor.

1|1
    1|2
    • 2ay

Fatiha suresi Allah’a yapılan bir duadır. Dolayısıyla “deyin ki” kelimesiyle başlamalıydı. Kur’an’ın son iki suresi olan Nas ve Felak sureleri de duadır ve “de ki” ile başlar. Fatiha suresinin başında olmasa bile 5. ayetinde “kûlû” yani “Deyin ki” sözcüğü muhakkak kullanılmalıydı.

Fatiha/ 5-7. (Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.

Görüldüğü gibi ayette Allah’a sesleniş, Allah’a yakarış vardır. Dolayısıyla ayette seslenen Allah değil, insandır. Ama “Deyin ki” sözcüğü olmadığından Allah kendisine dua etmiş gibidir. Hadi diyelim ki Fatiha Kur’an’ın açılış suresidir, bir önsöz gibidir, o nedenle “deyin ki” denmesine gerek duyulmamıştır. Peki ya diğer ayetlerdeki eksikler? Şimdi de aşağıdaki ayetlerde hitap edenin kim olduğunu görelim:

• 2ay

Hud-2. Allah’dan başkasına kulluk etmeyin. Ben size O’nun tarafından müjde vermek ve uyarmak için gönderilmiş gerçek bir peygamberim.

Zariyat-51. Allah ile beraber başka bir tanrı edinmeyin. Zira ben size O’nun tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

Bu ayetlerde anlaşılacağa üzere konuşan Muhammed hazretleridir. İnsanlara kendisinin peygamber olduğunu iddia etmektedir.

Şura-10. Hakkında ayrılığa düştüğünüz herhangi bir şeyin hükmü Allah’a aittir. (De ki) İşte bu, Rabbim Allah’tır. Yalnız O’na tevekkül ettim ve ancak O’na yöneliyorum.

En’am-104. Rabbinizden size muhakkak ki deliller gelmiştir. Artık kim gözünü açar görürse kendi lehine, kim de hakkı görmeyip batılı seçerse kendi aleyhinedir. (De ki) “Ben sizin üzerinizde bekçi değilim.”

Bu iki ayette de konuşan Muhammed hazretleridir. Görüldüğü gibi “de ki” sözcükleri kullanılmadığından mealciler parantez içerisinde göstermek zorunda kalmışlardır.

En İyi Kız Görüşü

• katiliyorum. buyuk bir celiski var. seytan onun dedigini yapinca bizi niye yakiyor? allah kendi istediginin disinda hareket edecek bisey neden yaratiyor. hadi yaratti niye onu disliyor. sen onu oyle yaratmadin mi? varolusu yuzunden suclaniyor. zenci beyaz ayrimi yapmak gibi. seytan sonradan kotu olmadi ya.

1|1
    0|0
    • 2ay

Bu uyduruk bilgi islama göredir inanmayın yalan hristiyanlık sevgi dini sevgi elçisi isa böyle ögretmedi

• 2ay

hatta bize biseyleri sevdirip sonra onlari ölduruyor. bu sacma hayattan kurtulmayalim diye ölum korkusuyla yaratmis falan bana gore hapis gibi bisey dunya her sey cok anlamsiz geliyo. simdi her seyi Allah yaratmis ama o kendini yaratmamis yoktan var olmus. biz bunun varligini asla bilemeyiz anlayamayiz inaniyoruz iste. onun da nedeni insanoglunun ulu bir guce siginmaya ihtiyaci olmasidir.

Erkekler Ne Diyor 14

• Bunu ancak 97 doğumlu bir çocuk paylaşabilirdi zaten. Bu resmi yapanda bir çocuk muhtemelen...
    Büyüyünce anlayacaksınız evlat.

2|3
    2|3
    • 2ay

Bu mu cevabınız yani Gerçekten çok komedi islamcıların yanıtları konu cinsellik seks olunca inciler döken uzun uzun yazan sizler konu islam eleştirisi olunca hakaret etmek oluyor nedense

• 2ay

Senin yediğinden çok bizim sçmışlığımız var evlat :D

• 2ay

Cıks olmadı.

• Selam. Bu tamamen islam odaklı bir iddia Tanrı kimseyi sınav ve imtihan yapmaz gerek açlık fakirlik zenginlik vs tanrı bizi sınav yapmaz.
    kötülük konusuna gelirsek tanrı bizleri özgür bırakmıştır kader yoktur kader inancı islamda vardır hristiyanlıkta bizde yoktur özgür irademiz ile yaparız ne yaparsak yapalım tanrının sınavı ve kader değildir

1|0
    0|0
    • 2ay

Soruya cevap vermekten çok islamcı arkadaşlar adeta küfür etmeye gelmiş soruyu takipteyim bakalım cevap verebilecek bir islamcı çıkacak mı

• 2ay

Level yetersiz diyor link için

• 2ay

Bilemedim..

• köpek beslenen eve melek girmezmiş ozmn bir köpek al evden çıkma ölümsüz olursun sonuçta azrailde bir melek :D

1|1
    0|1
  • Beynini kraya mı verdin kanka

2|0
    2|2
    • 2ay

Sizin beyniniz çürümüş

• 2ay

@spydercoupe Ben okuma yazma bilmiyorum ki kanka :D

• 2ay

Yazmıyorum daha fazla, iyi akşamlar.

• Allah sana ve senin gibilerine akıl fikir versin doğru yola eriştirsin

2|1
    2|2
  • Ah be kardeşim bu site bu konuda çok vahim bir yerde cami duvarına işemişsin sen.

1|0
    1|0
  • Senin saygın nerde?

0|0
    2|2
  • Bakın eğer her kötü olayda bir tanrı müdahalesi gerekseydi imtihanın anlamı kalmazdı herkes ondan korkar itaat ederdi biraz mantıklı yorumları yapın başı şeyler için.

0|0
    0|0
    • 2ay

Her şeyi Allah yarattıysa neden sakat bebekler doğuyor. Sakat doğan bebek ömür boyu bu inanılmaz sıkıntıyı çekecek. Eğer Allah bile bile bu bebeği dünyaya sakat getiriyorsa gaddardır, acımasızdır. Ayrıca böyle bir tanrı kusursuz bir dünya yaratamamış demektir. Dünyada ve canlılarda çok kusurlar var. Kısacası beceriksiz ve acımasız bir Allahla karşı karşıyayız.

• 2ay

Benim kardeşim sakat allah onu öyle yaratmayacaktı o zaman başkasında deneseydi diyor muyum! Hayır demiyorum çünkü her insan normal doğmayabilir çünkü dünya sizi tanrınızın yarattığı kadar mükemmel değil! Bunu şu kafanıza sokun artık. Çünkü sizin allahınız bencilin teki kendini düşünüyor ve sırf kendi egosu için imtihan için sakat birini dünyaya getiriyor!

• 2ay

Kimi insanları da mükemmel yaratıyor, kimilerini Zengin yaratıyor, her insanın imtihanı vardır, eğer imtihan olmasaydı biz olmazdık, dünya olmazdı ve sizler isyan ederek bu imtihandan kaldınız ıslah olmanız dileğiyle.

Araf suresi, 7/179: "Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir."

• Yeni doğmuşsun daha zorlama fazla böyle seylerle kendini

0|0
    3|2
  • Sonuçta önemli olan bu dünya değil ki o bahsettiğin karakter yoksunu insan olmayan varliklar obur dunyada cezasini çekecekler.

0|0
    0|0
  • Bu nasıl anlaşma işin sonunda şeytan da cehennme gidecek? Yaptıkları yanına kar kalmaz elbet

0|0
    0|0
  • vala bilemicem

0|0
    0|0
  • Kendi yarattığı şeytanla sidik yarışına giren tanrı ne derece gerçektir?

1|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 6

• Beyninizin olmadığını düşünüyorum.

1|3
    2|1
    • 2ay

Ben senin düşüncene hakaret ettimi? Asıl sizin beyniniz yok

• 2ay

Siz bize daha çok hakaret ediyorsunuz

• 2ay

Ne poh yerseniz yiyin olmayan seyimde değil de benm tanrima böyle saçma bir iftira atarsan aynı şekilde alırsın cevabını. İnanmıyorum de geç ne gerek var olayı provoke etmeye

• Bu nedir be?
    Ne biçim bir zihniyet. İçimden hiç etmediğim küfürleri ettim!
    Kur-an ı Kerim'i okumazlar, müslümanların kitabı diye, sonrada çok biliyormuş gibi yüzeysel olarak gördükleri şeylerle kendilerini aklamaya çalışır, bir şey biliyorum zannederler. Allah ıslah eylesin

0|1
    3|1
    • 2ay

Siz ateist kitaplarını okudunuz mu? Bu kadar ateizmden emin konuşabiliyorsunuz? Sizin zihniyetiniz nedir? Bilim zaten tanrıyı reddediyor neyin kafasını yaşıyorsunuz?

• 2ay

Hud-2. Allah’dan başkasına kulluk etmeyin. Ben size O’nun tarafından müjde vermek ve uyarmak için gönderilmiş gerçek bir peygamberim.

Zariyat-51. Allah ile beraber başka bir tanrı edinmeyin. Zira ben size O’nun tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

Bu ayetlerde anlaşılacağa üzere konuşan Muhammed hazretleridir. İnsanlara kendisinin peygamber olduğunu iddia etmektedir.

Şura-10. Hakkında ayrılığa düştüğünüz herhangi bir şeyin hükmü Allah’a aittir. (De ki) İşte bu, Rabbim Allah’tır. Yalnız O’na tevekkül ettim ve ancak O’na yöneliyorum.

En’am-104. Rabbinizden size muhakkak ki deliller gelmiştir. Artık kim gözünü açar görürse kendi lehine, kim de hakkı görmeyip batılı seçerse kendi aleyhinedir. (De ki) “Ben sizin üzerinizde bekçi değilim.”

Bu iki ayette de konuşan Muhammed hazretleridir. Görüldüğü gibi “de ki” sözcükleri kullanılmadığından mealciler parantez içerisinde göstermek zorunda kalmışlardır.

• Zırvalıklar dini. Müslümanlar ne zaman müslüman? Birileri içki tüketince, iki sevgili öpüşünce, kadın bakire olmadığını söyleyince, birileri mini etek giyince.
    Peki çocuk tecavüze uğrayınca, insanların yaşama hakları ellerinden alınınca, hayvanlar işkenceye maruz kalınca
    "Olur öyle sınav dünyası. "

Merhamet dini sözde.

1|1
    0|1
    • 2ay

Merhametli olan isa mesihtir kardeş burda anlatılan diyalog uyduruk islam dininin hikayesidir

• 2ay

İslam merhamet dini hoşgörü falan değildir. Muhammed bedevisi kendisi gibi olmayan herkesi hobi edinmiştir, o merhamet kısmı sözde. Aksine islam dini vahşet dinidir.

• 2ay

kendisi gibi olmayan herkesi öldürmeyi hobi edinmiştir*

• inanan var buna sfasgfadg

1|1
    1|0
  • 🙄🙄🙄🙄🙄🙄

1|0
    0|1
  • Senin demenle mi vazgeccem inancimdan 😠😠😠

0|2
    2|2
Yükleniyor...