Arkadaşınıza bir şey ödünç verdiğinizde geri alamadığınız zaman huzursuz olur musunuz?

Taa 1 sene önce arkadaşıma kitap vermistim okuyup geri verecekti ama hala kitabı alamadım. 3 kere söyledim tamam deyip geçiştirdi ben artık istemeye utanıyorum o hala utanmıyor, haliyle huzursuzum. Siz verdiğiniz bir şeyi geri alamadiğınız zaman huzursuz olur musunuz?

Arkadaşınıza bir şey ödünç verdiğinizde geri alamadığınız zaman huzursuz olur musunuz?

0|0
11|27

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ödünç verdiğim birşey ise her koşulda onu alırım. Gerekirse aradaki arkadaşlığı keserim ama alırım. Sonuçta o ödünç verilmiş birşey aldı isen kim olursan ol onu geri iade etmen gerekiyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Bir keresinde model araba kolleksiyonumdan bir tanesini ödünç vermiştim bir kaç günlüğüne almış başkasına satmış bir dahada yüzüne bakmadım.
    birde bizimkiler avustralyadan özel getirttiğim kot ceketimi abimin arkadaşına vermiş üşüyor diye baya kıyameti koparmıştım o gün allahtan geri getirdi yoksa elimden çekecekleri vardı...

1|0
    0|0
  • Geri alsak bile verdiğimiz gibi olmuyor. Daha çok kullanmak için değil de savaşta kullanmak için alıyorlar :) Ama genelde ödünç bir şey isteyen olmaz. İsteseler de kolay kolay vermem. Cimri hiç değilim sadece kullandığım ürünleri ortak kullanmayı sevmiyorum. Verirsem de tamamen veririm.

1|0
    0|0
  • Çıldırıyorum abi ya hayır bir şey rica etmişsin vermişim işin görülsün işini gör sonra getir teslim et yok illa ben isteyeceğim ama nedir bizde dersimizi alıyoruz her kişiye her şeyi vermiyorum verip kötü olacağıma vermeyim kötü olurum bari kafam rahat olur birazda adamına göre muamele gibi bir şey...

1|0
    0|0
  • Huzursuz olursam, huzursuz ederim..

Aramızdaki samimiyete bağlı olarak gerekirse gider, evinden zorla alırım.. ;)

#Vesselam

1|0
    0|0
  • Alamadigim zamanlar oldu tabi. ben soylemedim oda vermedi. artik unuttumu yoksa bilerek mi vermedi bilemem. helal olsun 😊

1|0
    0|0
  • sinir oluyorum ve gerilirim
    ama bu şekilde üstüne soguk su içtigim şey çok oldu

1|0
    0|0
  • Ben de huzursuz olurum. Söylemeden getirmelerinden yanayım ama bazılarında sorumsuzluk diz dirsek boyu.

1|0
    0|0
  • Öyle biriyle arkadaşlık yapmanın yanlış olduğunu düşünürüm, onu hayatımdan çıkarırım.

Düzensiz ya da sözünü tutmayan insanları hiç sevmem. Bir şeyi aldığında, en kısa zamanda geri vermen gerekir çünkü. Empati yapman gerekir.

1|0
    0|0
  • evet.

1|0
    0|0
  • Yokluğundan huzursuzluk duyacağım bir şeyi vermem. Verdiğim bir şeyin de benim için varlığı ile yokluğu arasında pek fark yoktur. Beni huzursuz eden, verdiğim şeyin geri gelmemesi değil, o kişinin bu konuda hassasiyet göstermemesi olur.

1|0
    0|0
  • En sevmediğim şey. Ben artık utanmadığını anladığım için, kaba kelimeler kullanıp zorla alıyorum sonunda.

1|0
    0|0
  • Arkadasimsa borc verdigim zaman, stres yaptirmam nezaman durumu iyi olursa ozaman verir kendisi

1|0
    0|0
  • verdiğim şeyi geri beklemem çünkü gelmez o yüzden vermemde

1|0
    0|0
  • Ben huzursuz ve rahatsız oluyorum. O yüzden çok aşırı güvenmediğim kimseye hiçbir şey vermiyorum.

1|0
    0|0
  • aynısı oluyo aciz hissediyo insan

1|0
    0|0
  • kimsede alacağım kalmadı vereceğimde 1 can kaldı o da zamanı gelince sahibi alır

1|0
    0|0
  • Eger çok önemli birşeyimse geri alamama durumu olmaz 😂😂
    Önemsizse huzursuz olmam

1|0
    0|0
  • Ödünç aldığı şeye göre değişiyor başına birşey geldiyse bile söylemeli

1|0
    0|0
  • İnsanlar emanetin değerini hiç bilmiyolar baştan vermicen

1|0
    0|0
  • Ödünç verdiğimde geri gelmiyorsa, çalmış demektir :D

1|0
    0|0
  • Önemli birşeyse alırım

1|0
    0|0
  • tabikide olurum neden olmayayım

1|0
    0|0
  • Verdiğim bir şeyi geri alamazsam şiddete baş vururum.

1|0
    0|0
  • şu an alacağım var ondan biraz mutsuzum tabi ama kitap falan bu şeyler yüzünden üzülmem

1|0
    0|0
  • Cok soverim

1|0
    0|0
  • Çıldırırım, uykularım kaçar, çok sinir bozucu bir durum...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• utanma kiz biraz ya da baska bir arkadasim istedi de ben oyle yapmistim. yuzsuze yuzsuz olmak lazim

1|0
    0|0
  • Unuturum hic aklima gelmez, kitaplarim haric. Verdigim zaman elim titrer, basim doner, gozum dolar. Ya duzgun davranmamissa diye dusunurum. Uzun sure geri vermemisse yuzsuzlugu bosverip geri isterim.
    Bir kitabimi hediye etmistim arkadasa. Arkadasimin evine gittim, kitabim sehpda kiris kiris duruyodu. Okumamis acip ustunde tepinmis. bir sey diyemedim cok uzuldum. O zamandan beri pek kimseye kitap vermiyorum.

1|0
    0|0
    • 2ay

Bende öyle oluyorum verirken; Keyfini çıkar! Diyorum..
      Ama içimden; Kitabima bir şey olursa saćini basını yolarım! Diye geciriyorum.

• Evet, çünkü malım kıymetlidir. Bir de ödünç vermişim, adam gibi gel teslim et. Deli olurum.

1|0
    0|0
  • o salata tabağım geri gelseydi, 3 tane aldım ama onun yerini tutmuyor:(

1|0
    0|0
  • Evet, insan bir süre sonra kendi eşyasını istemeye utanır vaziyette oluyor karşı tarafın sorumsuzluğu yüzünden

1|0
    0|0
  • Arkadaşım yok. Olsa da huyumdur ödünç falan vermem.

1|0
    0|0
  • huzursuz olmam. hatta cok onemli degilse unnutabilirim

1|0
    0|0
  • Evet çok hemde bundan sonra vermiycem

1|0
    0|0
  • Ayy aynen ya deliriyorum

1|0
    0|0
  • Bazen.