Benim Bu Ülkeyi Tekrardan Sevmem Lazım?

Aslında ben Türkiyeyi ülkemi çok severdim ama son birkaç yıldır insanlardan o kadar tiksindim ki artık burada yaşamak istemiyorum. Cinayetler, tecavüzler, insanların anlayışsızlığı, pahalılık, gelir dengesizliği, her gün terör şehit olay, siyaset filan artık yıpratıyor sokağa çıkmak istemiyorum herkes gergin birbirine patlamak için fırsat kolluyor.

Ben tekrardan eskisi gibi sevmek istiyorum ne yapmalıyım?

0|2
1|17

En İyi Erkek Görüşü

• sevmen için şanlı geçmişine bakman yeterli arkadaşım emin ol cinayet ve vahşet her yerde vr. bizim ülkemiz yine iyi

1|0
    0|0
    • 2ay

bende kendimi öyle motive etmeye çalışıyorum ama bir dışarı çıkınca insanların yüzündeki o ters ifadeleri gördükçe moralim bozuluyor

• 2ay

insanları sevmek güzel olurdu yaratılanı yaratandan ötürü sevmek diyorsun

• 2ay

işte konun öznesini buldun. gerçekten sevmek güzel bir şey yaratandan ötürü

Erkekler Ne Diyor 16

• En haz etmediğim insan tiplerinden biridir ülkesini bir şekilde sevmeyip kötülemeye kalkanlar yahut gitmek eğiliminde olanlar.

Şayet sizin için burası yaşanılmazsa; avrupa gidip yaşayın tutan yok.

Mesele nedir peki öte yandan? Suç oranları ve insanların yaşama bakış açıları mı? Mesele bunlarsa çoğu diğer ülkelerde de var; şunu unutmayın ki tarihte gelişim kaydeden ve de büyük ülke ünvanını almış hanig ırk ve millet var ise kesinlikle yönetim biçimlerinde ve halklarında vatancılık ve milliyetçilik vardır. Kanada 120 Suriyeli kabul etme kararını parlementoda zar zor oy birliği ile aldı, istemiyoruz yabancı; karıştırmayın ülkeyi, refahı bozdurtmayız diyorlar. Anlatabiliyor muyum?

Diyeceğim o ki; ülkeyi sevmek bugün çalkantılı, zor olabilir ama burası bizim. Üç beş kendini bilmez için ülkeden nefret edilmez, vatanını bir çırpıda bırakıp kaçan insanlara döneriz sonra. Ayrıca şunu da söylemem gerekir ki; tarihi, örfü ve adetleri, dine bakışı, topluma ve değerlere bakışı dünyada sayılı ve bence en kaliteli ırklardan biriyiz. Kesinlikle elimizdekilerin kıymetini bilmeyiz, burası cennet bir vatandır; ötesi ise kafa bulanıklığı...

0|0
    0|0
    • 2ay

yahu sen ne anlamaz adamsın yaşanmaz demiyorum hatta seviyordum ama sen ve senin gibi at gözlüklü insanlar bu ülkede çok fazla olduğundan sizin yüzünüzden bunaldım ülkeyi bırakıp gitmek isteseydim bu soruyu sormazdım ben sadece bu ülkede nasıl daha mutlu olabileceğimi nasıl eskisi kadar çok sevebileceğimi sordum

• Sevip ne yapacaksın? Çok mu alıştın bu insanların kalitesizliğine pisliğine, menfaatçilik, ikiyüzlülüğüne.

0|0
    0|0
  • Tabii ki Türk kültürünü öğrenmelisin. Ziya gökalp'in Türkçülüğün esasları adlı kitabını okumanı tavsiye ediyorum. Dediğin suçları işleyen insanlarla koskoca Türkiye'yi itham etmemelisin bence. Bir savaş çıksa gözünü kırpmadan can verecek birsürü insan vardır.

0|0
    0|1
    • 2ay

orası öyle tabiiki gördükte zaten ama sokağa çıktığımda asık suratlı insanlar görmek sıktı

• haydaaaa niye böyle bir ruh halina büründün ki? bak insanlar hallerinden memnun :)) hayaldi gerçek oldu :))

0|0
    0|0
    • 2ay

akşam haberlerini izliyorum

• 2ay

şükür kendi başımın çaresine bakıp azda yüksek yaşam standartlarında yaşayabilmeye yetecek kadar ama hem çalışıp hemde 2 işte birden çalışıyorum

• 2ay

okuyup diycektim

• Ülkemi cok seviyorum kisiler kotukukler olumsuzluklar bu vatanin nasil yurt edinildigi gercegini degistirmiyor insallah daha mutlu olabilcegimiz gunler gelir ve bu fikriniz icin utanirsiniz

0|0
    0|0
  • dışarıda ki ülkeler 4 x 4 luk mu sanıyorsun 😃 gidecegin yerler buradan çok mu daha iyi olacak diğer ülkelerdeki suç oranlarına bak olanlara bak sonra dön ulkene bak...

0|0
    0|0
    • 2ay

hiç biryer mükemmel değil zaten ancak en azından daha rahat nefes alınabilen yerler var

• 2ay

oda yok imkanım olsa maldive değil mardine yerleşirim

• Sevmen seni mutlu etmeyecek, git avrupaya hayatını yaşa.

0|0
    0|0
  • Seviyosan git bir konus bence

0|0
    0|0
  • biaey yapmazsin dunyanin sonu geliyor

0|0
    0|0
  • Herşeyden önce Kapitalzm Olduğu için zannetmiyorum düzeleceğini Ki

Tek yol Komünizm ♥

0|0
    0|0
  • Sevme daha iyi hacı

0|0
    0|0
    • 2ay

o zaman burada yaşadığım sürece mutlu olamam

• kaçmak değil mücadele lazım

0|0
    0|0
    • 2ay

kaçmak istemiyorum zaten

• 2ay

teşekkür ediyorum üç beş terbiyesize bırakılmaz bu ülke onları terbiye etmek lazım

• Suriye dicektin sanırım. Türkiye miydi burası?

0|0
    0|1
  • Başka ülkeye git sen en iyisi byeee

0|0
    0|0
    • 2ay

imkanım olsa denerdim

• 2ay

Aslında bu ülke çoğu ülkeden daha iyi mesela amerika amerikan rüyası diyorlar ama bir sağlık sistemi bile yok özel kuruluşların insafına kalıyorsun seri katilleri gangesterleri mafyası uyuşturucu kartelleri psikopat halkı her gün bir okul ya da başka yer taranıyor terör bitse türkiyeyi kimse tutamaz ama bitmez maalesef

• 2ay

amerika bela ya bildiğim paranın başkenti

• Ya sev ya terk et.

0|0
    1|0
    • 2ay

he kardeşim he çok hevesliydim zaten keyfimden kalıyorum

• Sevmek zorunda değilsin sevgili değiştirdiğiniz gibi şansınızı başka ülkede deneyin bu ülke size hasta zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yasadigin sehri degisdirsen bile yeterli olabilir İzmir den bu sene bende negativ elektrik aldim

0|0
    0|0
Yükleniyor...