Osmanlı'nın Valileri gerçekten adaletli mi yönettiler onlarca ülkeyi halkı milleti şehiri? Sizce? Bu Valilerde devşirme?

Osmanlı'nın Valileri Osmanlı Padişahının gölgeleridir ve hukuken çok güçlü bir konumdadırlar. Peki sizce bu Valiler onlarca ülkeyi, milleti adaletli adil yönettiler mi? Nedir fikriniz? Bu Valilerde devşirme insanlar sizce buda garip değil mi? Kendi halkına şans vermemiş sanki?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• yeniçerilerde devşirme bana göre en iyi sistem demek ki o zamanın şartları bunu gerektiriyormuş bu sistem 600 yıl devam etmiş elbette sıkıntıları çıkmış yeniçeri isyanı rüşvet ve iltimas bunlar padişah a olan bağlılığı azalttı nitekim arkasındaki güç paraydı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• göreceli kavram. sadece kendimizi övmesini seviyoruz. 3 aşağı beş yukarı bu gün neyse o gün de odur

0|0
    0|0
  • Günahları kendi boynuna beni bağlamaz

0|0
    0|0
  • Adalet varmış demekki 700 yıl hüküm sürmüş

0|0
    0|0
    • 2ay

145 yıllık Türk egemenliğinin son Macaristan Valisi Abdurrahman Abdi Paşa, bu yerin yakınında 1686 Eylül ayının ikinci günü öğleden sonra yaşamının 70. yılında maktul düştü. Kahraman düşmandı. Rahat uyusun."
      Bu Osmanlı'nın son Macaristan Valisi Paşa'nın mezarında yazanlar bunlar Macarca Osmanlıca Türkçe yazar, ve mezarı Budin Kalesindedir. Ziyarete açıktır Macarlar sürekli ziyarete gider fotoğraf çektirirler çok ilginç değil mi ama mesela ve bu Vali 70 yaşında Macar Dük Karl ile savaşırken elinde kılıçla şehit olmuştur 350 yıldır Macaristan'da anlatılır.

• Bu saatte nasıl bir kafayla devşirdin bunu

0|0
    0|0
    • 2ay

Tarih öğrencisiyim ve ders çalışıyorum :D

• 2ay

Hahah evet 😂

• 2ay

Numaranı ver bakalım tanışalım senle 😊

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...