Kız, bayan değil kadın diyeceksin görüşüne sahip olanların fikrine katılıyor musunuz? Sizce ne denmeli?

Bazen kız değil kadın diyeceksin diyen insanlar 10 yaşındaki çocuğa kadın diyor. Evet ayrım olmamalı ben de bunun tarafındayım ama insan kendini kötü hissediyor. Toplumumuz da kadın deyince genel de 30 yaş üstü çocuklu insanlar akla geliyor. E 18 yaşından sonra herkes kadındır bunu anlarım ama neden küçücük çocuklara kadın denmesi tuhafıma gidiyor.Kız, bayan değil kadın diyeceksin görüşüne sahip olanların fikrine katılıyor musunuz? Sizce ne denmeli?

Veya kimliğimizde doğuştan kadın yazıyorsa neden bebeklikten itibaren onu kullanmadık? Dizilerde bana bayan deme kadın diyeceksin diyenlerde cabası.

Güncellemeler:
2ay Geçen sene 17 yaşında daha lisenin bile farkına varamamış bir çocukken benim için arkadaşıma denilen "O kadın senin neyin?" kelimesi içime oturmuştu. Ve o gündem beri nefret ettim evli değilim bir şey değilim. Ve 18 yaşında değildim!

0|0
12|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bayan denmez kadın denir dediler kadına dönüldü kadın denmez dediler hatta tv lerde kadınlar basketbol ligi vs söylemlere döndüler sonradan farekettimki tekrar bayana döndüler nerden geldi bu akım şimdiye kadar yabanimiydik kadın diyerek modernmi olduk hepsini yeri, ne göre kullanırım bayan kadın hanım hanımda fitleşelim kanımca:/

1|0
    0|0
    • 2ay

Bu sey son zamanlarda belirginlesti tum dizilerde filmlerde. Daha bir kac hafta once star da bir dizi yuksek sosyete sanirim onda da soylediler. Yakinda kadin degil hanimefendi diye cikarlar.😊

• 2ay

Herkes çok modern çağdaş ya kendine göre çağdaşca kelime türetiyor şu çağdaş ve modernciler hakikaten tam moron :/

En İyi Kız Görüşü

• hanimefendi desinler konu kapansin bence en dogrusu tarbiyelisi seviyelisi budur

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• yani 10 yaşındaki kıza kadın denmesi tuahf olur ya da erkek çocuğa adam.
    kadınlar takıntılı. çok önemli bir konu da değil

2|0
    0|0
    • 2ay

Yalniz kadin diyeceksin diyen de erkek. Kendini felsefe kitaplarina bogmus, lys den 520 puan aldigi icin kendini ileri goruslu sanan hepsinin sey oldugunu anlamayan bir beyefendi.

• Bize de bay demeyin erkek diyeceksiniz.
    Millet iyice sapıttı arkadaş.
    Ayrıca bayan kelimesi kadına göre daha kibar bence.

1|0
    0|0
    • 2ay

Bencede kibar ve saygili. Ama bunu anlamak istemeyen -kadinlarimiz- var.

• Biz de şaşırdık ne diyeceğimizi

1|0
    0|0
  • Üçünü de duruma göre kullanıyorum, tuhaf bulanları da anlamıyorum

1|0
    0|0
    • 2ay

Duruma gore ama genelde gorunuse gore cikarim yapiliyor ve turkiyede bu algi cok farkli kadin dendiginde nasil ya ben gercekten evli gibi mi gorunuyorum diyor insan

• 2ay

Insanlar yanlış anlar diye kasmaya gerek yok o kadar..

• Devrimcidir o oyle birini taniyorum

1|0
    0|0
    • 2ay

Zaten nerde boylesi var felsefeci devrimci😊

• 2ay

Kız deyince sinirleniyordu kadın de bana diyodu birde açıklama yapıyordu o zamanlar 18 yaşındaydık bak düşün

• Bayan olsun

1|0
    1|0
  • Kendilerini seks objesi olarak gösterenlere ses çıkarmazlar ama kadın, bayan kız tartışması yaparlar eheheheheh. Dişi diyelim en iyisi

0|0
    1|0
  • Bayan ne ya hanım desek hepsine

0|0
    0|0
  • Bayan değil kadın!! bravo artık şiddet görmeyeceksiniz? bu mu yani... bunun yerine yemek yapın bence

1|0
    3|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Saçma sapan şeyler. Kız desek ne olur, bayan desek ne olur, kadın desek ne olur sanki. Kastettiğimiz şey aynı sonuçta. Gitsinler öyleyse kendi çocuklarına da "kızım" demek yerine "kadınım" desinler.

1|0
    0|0
    • 2ay

Oğlan = Kız, Erkek=Kadın

• 2ay

O yüzden kadın denmesini istiyoruz. Soruyu sorandan da anlaşılacağı üzere kadın-kız ayrımı sanki bakirelik ile alakalı gibi davranıyor herkes. Bunun önüne geçilmesi için. Bu şekilde takıntılıyız

• 2ay

@spritum1 Hayir kesinlikle bu dusuncede degilim. Sadece algiyi anlamaya calisiyorum.

• Allah mı Tanrı mı gibi bir sorun haline dönüştü bu konu ya... karı arvat avrat vs kelimeleri soylenmesinde başka ne denirse densin

1|0
    1|0
  • Yetişkin iinsan dişisine kadın denir.
    Çocuğa kim kadın diyor, hiç duymadım.

1|0
    0|0
    • 2ay

Dedigim gibi kendini felsefe kitaplarina bogmus ve dogdugu anda kimliginde kadin yaziyorsa o kadindir diyen kisi. Cok var cevremde. Nasil bir cevrem var supheye dusuyorum artik.

• Ben hanımı daha çok seviyor ve kullanıyorum

2|0
    1|0
    • 2ay

Naif bir kelime. Insanların anlam karmasasindan uzak. 🙏

• 2ay

Aslında hanım ve bey çok güzel kelimelerdir ev hanımı, hanım ağa, küçük hanım, hanımcık, eçe hanım gibi belki onlarca farklı ekler ile bir araya getirilip 6 yaşındaki çocuktan 110 yaşındaki teyzeye kadar hepimiz içinde kullanılırdı bizim evde ama sonradan bir şeyler bize hanımı unutturdu bekareti filan çağrıştıran anlamlar yüklediler çok lazımmış gibi biz hepimiz hanımdık

• 2ay

Yorumunuza bayildim🙏 kesinlikle haklisiniz. Bu guzel gorusunuz icin tesekkur ederim🙏

• Bayan bir hitap şeklidir. Kadın ise cinsiyet belirtir.

2|0
    0|0
    • 2ay

Ah tabi bakire ise kız, değilse kadın. Kusura bakmayın da mal mısınız? Ben bana kadın demediklerin de kızıyorum. Oğlan = Kız, Erkek=Kadın
      Şunu öğrenin artık.

• 2ay

Delibal da bile bayan degil kadin! Repligi vardi. Cok sacma.

• 2ay

Rica ediyorum terbiyenizi takinin.

• Bende bunlari anlayamiyorum

0|0
    0|0
  • Gereksiz

1|0
    0|0
  • Kadın kadın. Ben kadınım.

0|0
    0|0
    • 2ay

Siz de eger bu dusunceye koyu koyuya bagliysaniz benim tanidiklarim kadar sitenin adindan bile hosnut degilsinizdir😊

• Takma

0|0
    0|0
  • ayy gercekten sinir oluyorum su bayan deme kadin diyeceksin diyenler! yani bayan ne nolmus? erkeklere nasil bay deniliyorsa kadinlara öyle bayan denilir ne yani? erkeklere nasil adam deniliyorsa bizede kadin denilir!!! ayy sinirlndim yine!

1|1
    1|0
  • Onu kafasina takablari da anlamiyorum. Bayan kotu bir lafmiki? Turkce bir kelime.

2|0
    1|0
    • 2ay

Ben de anlamiyorum bence bayan kibar bir kelime.

Yükleniyor...