Alışveriş yaparken kibar mısınız (detayi okuyunuz)?

Mesela bir mağazaya, dükkana girdiğinizde sizinle ilgilenen insana nazik misiniz? Yoksa "nasıl olsa bu onun işi tabiki benimle uğraşacak" deyip insanları meşgul edip hiç bir sey almadan gidenlerden misiniz? Ya da karşınızdakini bezdirecek derece de pazarlık yapanlardan mısınız? Veya 200tl'lik alışveriş yapınca kendini mağazanın sahibi sananlardan mısınız? 20tl'lik ürünlere ısrarla orjinal mi diye soranlardan mısınız? Ya da bir mağazaya dükkana girdiğinizde nazikçe"Günaydın, kolay gelsin, iyi günler" deyip aradığınız şeyi sorup varsa bakmak istediginizi yoksa tesekkur edip gitmeniz gerektigini bilenlerden misiniz? Almayacaksaniz 'rahatsiz olmayin diger musterilerle ilgilenin sadece bakiyorum' diye aciklama yapip nezaket gosterenlerden misiniz? En son makul fiyati sorup 'maalesef yapabilecegimiz en dusuk fiyat budur' dendiginde tesekkur edip alisverisinizi tamamlayanlardan misiniz? Türk milletine "Nasil alışveriş yapılır" dersleri verilmesi gerek!

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bir şey almayacağım mağazaya girip bakmak adetim değildir.
    Alacağım zaman girer bakarım ne var ne yok diye eğer beğendiğim bir şey olmazsa mağaza sorumlusuna teşekkur eder kolay gelsin der çıkarım..
    Şu indirim olayına acaip ayar oluyorum.
    Hiç tarzım değil hoşlandığım bir şey değil alışveriş yaparken indirim yap demek neyse o fiyatını öder çıkarım.
    Sadece sürekli alışveriş yaptığım yerden devamlı müşterisi olduğum yerde indirim talep ederim.
    Zaten çoğu zaman gerekte kalmaz çünkü kendileri indirim yapıyor daimi müşterisi olduğum için

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Meşgul etmeyi de meşgul olmayı da sevmem, aradığımı söyler yerini göstermesini rica eder beğenirsem belirteyeceğimi söyler teşekkür eder aradığım ürüne odaklanirim. Aldığımda ise kasaya götürmesi için mutlaka ilgilenen kişiyi bulup ürünü ona veririm ki ekstra kazancı olsun.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• dükkana girdiğinizde nazikçe"Günaydın, kolay gelsin, iyi günler" deyip aradığınız şeyi sorup varsa bakmak istediginizi yoksa tesekkur edip gitmeniz gerektigini bilenlerden misiniz? Almayacaksaniz 'rahatsiz olmayin diger musterilerle ilgilenin sadece bakiyorum' diye aciklama yapip nezaket gosterenlerden misiniz? En son makul fiyati sorup 'maalesef yapabilecegimiz en dusuk fiyat budur' dendiginde tesekkur edip alisverisinizi tamamlayanlardan misiniz?
    Kısmındakilerdenim. çünkü bende bir parakende zincirinin hizmet biriminde çalısıyorum. kendime nasıl davranılmasını istiyorsam başka yere gittiğimde öyle davranıyorum.

1|0
    0|0
  • her zaman hizmet sektöründe çalışan herkese karşı nazik ve hoşgörülüyüm..

Çok kişiye rastlıyorum mesela, yemeğin yanında patates istememiş, ama patates gelmiş.. Terslemeler, değiştirtmeler vs.

Ben ise kırmam getireni, patatesleri ayıklar yemeye devam ederim.
    Emir vaki asla konusmam

1|0
    0|0
  • Kibarım

1|0
    0|0
  • Mağazada dükkana girdiğimde benimle ilgilenen kişiye karşı nazik değilim, hayatımda en nefret ettiğim şey mağazada peşime birinin takılması.

0|1
    0|0
  • En az 2 kere teşekkür ederim

1|0
    0|0
  • Kibarimdir

1|0
    0|0
  • mağaza çalışanı bay/bayan yavru ördek gibi g. ötüme takılmasın. onun işi o ürünü bana itelemek bunda hem fikir miyiz?
    ben en sevilen müşteri tipiyimdir; bir ürün almayacaksam o mağzaya girmem, ürünleri alt/üst etmem

0|0
    0|0
  • neden hep uç noktaları örnek olarak seçtin

0|0
    0|0
    • 2ay

Istanbulun seckin denilebilecek bir semtinde 5 magazam var. Bu islere atilmadan once ben milletimi severdim Şu an burdan kacabilmenin yollarini ariyorum.

• Hemde coook

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kibarım

1|0
    0|0
  • fazlasiyla kibarimdir

1|0
    0|0
  • Nazik olurum.

1|0
    0|0
  • Çok samımı olmadıgım kişiler dışında nazik biriyim

1|0
    0|0
  • kibarım

1|0
    0|0
  • Her ne olursa olsun senin karşındaki de bir insan O onun orada işi kibar ve nazik davranmak gerekiyor :) sonuçta herkes evine ekmek götürüyor

0|0
    0|0
  • Alacağım bir şey yoksa insanlara boş yere uğraştırmam ve zaten birine asla kötü davranmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...