Hayata nasıl dönebilirim fikri olan? :( ?

Arkadaşlar hayat artık çok yoruyor daha yas 21 ama yoruldum. Depresyondayım galiba hiçbir sey zevk vermiyor.. Kurs vs bir şeylere gitmek istiyorum ne yapmam lazım nasıl kurtulurum bu durumdan? yardımmm :)

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• hayata dönmek mi bu sorunun cevabı sadece kendin verebilirsin ama bende yardımcı olayım biraz geleceğini düşünerek yaşa mesela çocuklarının sana anne demesini? güzel bir işin olacağını mutlu bir ailen olacağını yarından itibaren değişmeye karar verirsen yani yarından itibaren artık ben mutlu olacağım dersen yarınların mutlu olur

1|0
    0|0
    • 2ay

can senin canın hayat zaten kısa kısacık zamanda üzülmeye değmez hayat
      Not: bende ağır depresyondayım ilaç kullanıyorum

• 2ay

sen değersiz değilsin tiyatroda oyunculara roller, replikler verilir bilirsiniz. işte biz doğarken de elimize bu roller verilir. şöyle bir bakarsınız. "ı-ıh olmamış ne biçim rol bu yaa" dersiniz. işte kendinin değersiz olduğunu bilmek de böyledir. siz kendi donanımınızdan memnun değilsinizdir ama başka çare yoktur, rolünüzü değiştiremezsiniz, kendinizden kaçamazsınız. belki çirkinseniz dış görünüşünüzü az da olsa değiştirebilirsiniz. ya da fakirseniz bir ihtimal zengin olabilirsiniz. yani burada kesinlikle maddi değerlerden bahsetmiyorum. çalışkan, zeki, dirayetli, mücadeleci, yardımsever, ne istediğini bilen vs.. olmak insanı değerli kılan meziyetlerdir. bu saydıklarımızdan hiç birini sağlamadığını gören bir insan da kendini değersiz görecektir. bu aşamadan sonra intihar eden kişilerin hiç bir zaman yargılanmaması gerekir. intihar en muhteşem bir öz eleştiridir.

• 2ay

bunu ikinci kez yazıyoruö

Erkekler Ne Diyor 6

• oncelıkle senı nelerın bu duruma getırdıgını kagıda not et sonra senın en cok sevdıgın ve nelerın mutlu ettıgını not et ve hosladıgın aktıvıtelerın oldugu kurslara gıl ısı resım muzık senı baglayan seylere bunu cok ıyı arastırmalısın ama senı en cok mutlu edenı bulmalısın dunyada ucup goturecek olanı

1|0
    0|0
  • donemezsin

0|0
    0|0
  • Owowow abla İstanbuldaysan hemen İsmek e git.

0|0
    0|0
  • Ben de aynı durumdayım yaşlanmış hissediyorum şu yaşımda. Belki bir iş bulabilirsin okumuyorsan. Okuyorsan da dil veya resim müzik gibi kurslara yönelebilirsin ya da farklı bir hobi edin.

0|0
    0|0
  • Bos ver dönme benim nisanlim vefat etti ben dünyaya kustum açma gözlerini

0|0
    0|0
    • 2ay

Başın sağolsun :( zordur insanın sevdiği birini kaybetmesi bilirim. Ama hepimizin er ya da geç bu başına gelecek bunu düşününce gidenlerden şanslı değiliz aslında aynıyız. Yaşıyoruz ama acılarıyla.. kendini çok yıpratma olumlu düşünerek yasa yarının garantisi yok..

• 2ay

Allah sabir versin sana zor ne diyeyim. Ama insan her seye alisiyor asla dediklerimiz bile oluyor zamanla. Umarim unutursun demiycem unutmak imkansiz en azindan acın hafifler insallah kisa surede. Sana tavsiyem baska seylere odaklan manevi veya bir hobi seni sakinlestirebilecek bir seyler. Surekli onunla olursa aklin hayat zor olur. Onu da rahat birak kendini de..

• 2ay

oo yuzden bu site biraz iyi geliyor neyse bos ver ben onu unutamam bir bazen benimle bir kiz konuştuğunda yuzune bakmam ki kotu bilsi. Beni neysr senin soruna gelince açma hayata gözlerini derim iyi geceler

• Hayata dönmek zor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...