Bayanların çarşaf giymesine bakış açınız nedir acaba?

Amaç kapanmaksa daha modern olunamaz mı?

0|0
15|9

En İyi Kız Görüşü

• çarşaf yahudi kıyafeti. şimdi ben bunu diyince bır bır konuşanlar olacak yahudi kıyafetlerini araştırsınlar karşılarına çarşaf ve burka (çarşafa çok çok benzer) kıyafetler çıkacak kendi gözleriyle görsünler cevap vermeyeceğim çünkü.

soruna gelirsek de ben bir müslümanın yahudi gibi giyinmesinden rahatsızım. ama herkes istediğini giyebilir beni alakadar etmez.

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kapanmanın türleri vardır. Kuran'da mahrem yerlerinizi kapatınız buyuruyor. Ancak erkeği tahrik edecek, cezbedecek şekilde giyim tarzlarından kaçınmakta mahrem yerlerini kapatma durumu aynı anlama geleceğinden türban takıp dar paça jean giymek bu duruma ters düşer. Çarşaf tamda bu yüzdendir. Yani aslında bol durması, vücudunda herhangi cezbedicek biryer gözükmemesi, bir erkek gördüğünde aklına kötü birşey gelmemesi gibi durumları kapatacağından çarşaf seçimi mantıksız değildir. Ama şahsen bana sorarsanız pek gerek yok. Yani anlattığım gibi olacak şekilde de giyinilebilir. Ama insanların seçimlerine saygı duymalıyız. Çünkü onları yargılamak bize düşmez. Mesela göz alıcı, dikkat çekici renkler kullanmadan, dar giyinip vücut hatlarını belli etmeden, deve hörgücü gibi topuz yapıp güzel görüntü vermeye çalışmadan da giyinilebilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Saygıyla karşılıyor ve çok zor olduğunu düşünüyorum. Bu devirde inancı için bunu yapabilmek çok büyük iş.

4|2
    2|1
  • Isteyen istedigini giyer beni ilgilendirmez. Ayrica "modern" kapanmak diye bir sey yok ya adam gibi kapanacaksin ya da süslüman damgasini yersin.

0|0
    1|1
  • cumhurıyet oncesı gıbı...

0|1
    1|1
  • herkes ozgur olmali

2|3
    1|1
  • Herkesin kendi seçimi, beni rahatsız etmiyor çarşaf ya da örtü.

1|1
    0|1
  • Modernlikden kastın başına eşarp yapıyo altına bone takmadan saç gözüküyo ya da çenesinin altını açık bırakıyo çenesi boynu falan gözüküyo dar pantolon giymekmi dirseklerden kıyafet gymek altta dar pantolon üstüne bir bluz onn üatüne ceket götü bariz odtada bumu kapanmak acaba kapanıyorsan düzgünce kapan hatta kapanmak sadece başıörtmrk değildir tüm bedeni helalin olmayan erkeklerin bakışlarından sakınmaktır lütfen yanlış anlaşılmasın kapanmanın örtünmenin sadece başörtüsü olarak algılanmasın

1|0
    0|0
  • Hakkıyla kapanmaktır bence

4|1
    3|2
  • Isteyen istediği kapanır arkadaşım bende bu mentaliteyi anlamıyorum. Yok o şort giymiş, bu çarşaf giymiş. Kadının ne giydiği habire erkeklerin dilinde.

0|0
    0|0
  • İsteyen giysin ama ben kara çarşaf giyulmesinden yana değilim. Musluman kadın güzelliğini saklanmalı ama siyah koyu renklerde giymesin bence.

1|1
    0|1
  • kur'anda kara carsaf yok zaten yinede kendileri bilir

0|1
    0|0
  • açık konuşucam keşke Türkiyede de yasaklansa.

1|1
    0|0
  • Modern? Allah için kapanmanın moderni mi var? Renkli süslü püslü giyinince ne değişecek? Bence insanlar dilediği gibi kapansın. değerlendirmesi Allah katında. Sonuçta düşünüldüğünde sen burada dünyanın en güzel giyineni olsanda ölünce tek götürebileceğin inanç ve imanın olacak güzelliğin veya tarzın değil.

0|0
    0|0
  • amaç güzel görünmek vs değil sen de söylüyorsun 'kapanmak'

0|0
    0|0
  • Kimsenin giydiğine karışmak haddim değil ama tesettür dikkat çekmemek için örtünmek demekse çarşaf giymek tesettürle taban tabana çelişiyor çünkü herhangi bir kadından daha fazla dikkat çekiyor. Ayrıca her şeyi dönemine göre yorumlamalıyız.

0|1
    0|0
    • 2ay

Buradaki dikkat çekmeme konusu fiziki özellikleri dikkat çekmesindir. Günümüzde bu kadınlara bakan gözler fiziğine değil Hayret bir şey şu kadına bak nasıl giyinmiş böyle diyerek bakan gözlerdir.

Erkekler Ne Diyor 8

• Onlar ninjalar... Senseileri tarafından sürgüne yollanmış karanlık savaşçılar...

1|2
    0|3
  • Şunu ifade etmekte fayda var. Diyelim açık giyimin yoğun olduğu yerlerde hocalar Çarşaf tavsiye etmiyor. Sebebi fitne fesat olacağından ve dedikoduları arttıracağından kapanan kişiye zararının fazla olacağı için normal hat belli etmeyen tesettür tavsiye ediliyor. ALLAH kapanan bacılarıma yardım etsin ve sayılarını artttırsın.

1|0
    1|0
  • Hür irade.

0|2
    0|1
  • Tesettürün taçlandırılmış hali 😀

0|1
    3|2
  • Aklıda edepli ise en değerli kadındır gözümde

0|0
    1|1
  • Ne olabilir ki dini açidan kapaniyolar