Sizce Türkiyede toplumun geneli engelliler konusunda yeteri kadar bilinçli, duyarlı mı?

Sizce Türkiyede toplumun geneli engelliler konusunda yeteri kadar bilinçli, duyarlı mı?

• Evet duyarlı
    11% (2)14% (1)12% (3)Oy Ver
  • Hayır geneli kesinlikle yeteri bilince sahip değil
    89% (16)86% (6)88% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Hayır elbette. Onların yoluna arabalar park eden, asarsöre onlardan önce binen milyon tane insan var yurdumda. Zaten bizim toplum hiç bir şeye duyarlı değil.
    Ayrıca bilinçli de değil. Sonradan olan engellere yapacak bir şey yok ama anne karnında engeli belli olan bir bebeğin dünyaya getirilmesini suç olarak görüyorum ben. Şahsi fikrimdir. Zira anne babalar bunu sadece cenneti garantilemek kafası ile yapıyorlar.

0|1
    0|0
    • 2ay

Ama o da Allahtan geliyor bir şekilde kanser gibi diyelim bir sınav gibi ama görüş meselesi tabiki herkese göre farklı değerlendirilebilecek bir durum o 😊

• 2ay

Aynen işte sadece doğurmakta değil mesele. Bakmakta da değil. Ne olursa olsun senin evladın ama, ben bir gün yok olacağım ve büyük olasilik ile ondan önce yok olacağım.. Bir kardeşi olsa dahi kardeşine de bu kadar büyük bir yük bindirmek hiç adil değil. Yani çok geniş bakıyorum ben o yüzden de böyle düşünüyorum. 😊

• 2ay

Allah hayırlısını nasip etsin diyelim bari 😊

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...