Tesettürün kalkan olduğuna inanıyor musunuz?

Newyork'ta yapılan bir sosyal deney bir kadın 5 saat boyunca tişört ve pantolonla geziye çıkar ordaki erkeklerin kadına olan bakış açıları çekilir... 5 saat sonra da aynı kadın tesettürlü sokaklarda gezintiye çıkar erkeklerin kadına olan bakışları çekilir... Videoyu izleyin sizce tesettür kalkan mıdır?

Güncellemeler:
2ay Arkadaşlar soruyu çok yanlış anlayanlar olmuş sizin için tekrar açıklayayım "Sizce tesettür ERKEKLERİN kadınlara bakış açısını değiştirir mi yani kadın tesettürlü diye ilgisini çekmez mi kadını bu anlamda (tesettür) korur mu?
2ay çoğu arkadaşımız erkeklerin gözünden (bakış açısı) değilde kendi bakış açılarından bakmış

1|1
18|16

En İyi Erkek Görüşü

• Çıkartılacak iki sonuç görüyorum...
    Birincisi; ''Ay Türkiye'deki herkes sapık ya!!!'' görüşü, görüyorsunuz ki cehalet ürünü; Avrupa'dan ahlaksızı yoktur, ellerine su dökemeyiz iffetsiz, edepsizlikte.
    İkincisi; eminim bu araştırma ve uygulama Türkiye'de yapılsa idi, Avrupa'dan farklı olarak biz tesettürlüye de asılırdık.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet bu videoyu izlemistim. Goruslerise okudum. Cahil cahil konusanlar olmus. Tesettur bir kalkandir. Ama tabi hakkini veren icin. Yoksa pantolon giymis tarz kapanmis biri icin bu soz konusu degil. Tesettur kotu dusunceli erkeklerin pis bakislarindan uzak tutar. Neden? Cunku vucut hatlari kapanir. Kadin goze hitap etmez. (Erkek acisindan) hani erkekler istiyorki goze hitap etsin her yeri meydanda olsun. Onlar boyle dusunuyor. Hakkiyla kapanildiysa tesettur cidden bir kalkan. Ama bir kapalinin aciktan farki yoksa. Dar giyip dikkat cekici renkler giyiyorsa kendini korumaktan cok daha beter kotu gozlere maruz kalir. Basortusu fantezisi olan sapiklar da var.. neden tesettur gerekli? Pis bakisli pis dusunceli erkeklerin vebalini almamak gunahina girmemek icin. Onlem alinmali. Eger sen kapandiktan sonra yine pis pis bakan olursa o erkegin gunahidir artik. Cunku kadin onlemini almistir. Ama eger kadin onlemini almadiysa. Sonrada erkegi sucluyorsa bakiyor diye bu kadinin sucudur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• yorumlara bakıyorumda ne alaka falan diyorlar. ulan kızın içine düşücekler kapandıktan sonra rahatsız edici bir kelime bile yok daha ne olsun. güzel bir deney olmuş.

1|0
    1|0
  • Video'nun fake olduğunu anlamadın yani? Kendi adamları. Ama tesettürün amacı bu zaten, tipsizleştirmek.

2|0
    3|1
  • bazı kadınlar dinen baska erkekler görmesın dıye allah ıcın kapanırken.. bazı kadınlarda yaptıgı tum igrenclıklerı örtmek ıcın kapanırlar yalancıktan.. bazılarıda dini kötulemek amaçlı kapanır ve her haltı yıyerek kapalıları kötuletmek amaçlı kapanır.. yanı binbir çeşit kapalı çesidi var.. muhım olan niyet ve kımın ıcın kapanıldıgı ne ıcın kapanıldıgı

1|0
    0|0
  • Yorumlari okudum türkiyede amerika dan daha cok iblis var

1|0
    0|0
  • ahahhahah. tanrı seni korusun dedi lan asdfghj

0|0
    0|0
  • Degil

0|0
    1|0
  • Bir tanesini tanidim.. vay allah ile aldatanin haline..

0|0
    0|0
  • İnanmıyorım

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • kalkan değildir tabikide insanın ne düşündüğüü önemli aklındaki olanlar

0|0
    0|0
  • Manhattan mı orası? Kimi kekliyorlar.

0|0
    0|0
  • tesettür kimin nasıl giyindiğine göre kimi zaman kalkan kimi zaman "kaldıran" olur

0|0
    0|0
  • heralde kalkan bunu isteyen kabul etsin isteyen etmesin bu bir GERÇEK.. hemde SAF gerçek ;)

0|0
    0|0
  • Sümer tarihini sorgulayacak cesarette olanlar tesettürün nereden geldiğini bilir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• ahlak örtüsü olmayanı tekstil ürünü bir örtü ne derece koruyabilir ki? Ne kapalılar var açıklardan daha işveli cilveli hareket eden. Tabi hakkıyla kapalı olup da tesettüre uyanları tenzih ederim bu durumdan. Ne açıklar var hal dili ile kendine kalkan oluşturan. Korunmak isteyen birisi bilinçli hareket eder. Ha bilinçli olan açık ya da kapalı bireylere sataşan olmuyor mu oluyor. Bu da cinsel açlık seviyesine göre değişim gösterebilecek olan başka bir etken tabi.

2|0
    0|0
    • 2ay

senin bu söylediklerin bayan açısından böyle.. erkek açısından kalkandır bir çok erkek bakmaz saygılı davranır

• 2ay

Yalnız ben erkegin bakis acisini ele alark hazirladm soruyu

• 2ay

öyle mi ben yanlış anlamışım o zaman soruyu pardon :)

• Farklı ülkelerdeki farklı kültürlerden dolayı bu görüş değişir. Amerikaya gidersin kalkan olarak kullanırsın Suudi Arabistanda her yerini kara çarşafa sokarsın ama yine yobaz pislik arap erkekleri yapacağını yapar 😂

1|0
    1|0
  • kalkan filan değil. tesettürlü olup çok pislik yapanı da gördük tesettürlü olup tacize uğrayanı da. tesettürü kadın değil erkek sağlayabilir. kadınlara bu kadar yüklenilmesin.

0|0
    1|0
  • cok eskı bır sosyal deneydır bu. kesınlıkle tesettur bır kalkandır. vucudunuzu abazan bakıslardan ve tacız- tecavuzden alıkoyar. en kotu ıhtımalle en az sevıyeye ındırır. ALLAH bızım zararımıza olan seylerı bıze haram - mekruh kılmıstır...

2|0
    0|0
  • içini doldurana kalkan dolduramayana süs olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Kime göre neye göre.

0|0
    0|0
  • Ne alakaymış iş bizde biter kılık kıyafetle hiç bir ilgisi yok

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
    • 2ay

neden

• 2ay

@otçul ben kapalı biriyim bir kalabalığın önünden geçerken deli deli bakıyolar saf değiliz anlıyoruz görülmeyen daha çok dikkat çeker bunu bil ve dediğime gel

• 2ay

ben cümlemde belirttim gerektirği gibi kapanan diye. kapalı var kapalı var. evet bazı kapalılar varki açıklardan çok ilgi çekiyor. sen başında ayet taşıyosun farkındamısn? Allah bize kalkan olsun korunalım diye tesettürü emretti. ama sen gelmişssin görünmeyen daha çok ilgi çeker diye Allahın ayetini yalanlıyorsun haşa. nasıl kapalısın? makyaj yapan ya da vücut hatları belli ipek şallar takan veya ilgi çekici renkli şallar takan topuklu giyen bu tarzmı? onlara bende bakıyorum be canm :)) belin göğsün kalçan hiçbiryerin belli olmayack hiç bir şekilde. okadadr bol olacakki 5 kilo alsanda versende belli olmayack düzeyde. başındaki örtü göğsüne inecek örtecek. toğuz olmayack örtünün altında. budur tesettür. sonra çıkıp deme bende kapalıyım bakıyorlar kalkan değil diye. not bende kapalıyım.

• Tesettür demek orası burası belli olmayan bayan demek, diğer kadının her yeri belli laf atmaları normal çünkü bakıyorlar ve dikkat çekici ki kimi zaman ben bile hatunlara bakıyorum.

0|0
    0|0
  • Evet..
    Videoyu da izlemiştim

0|0
    0|0
  • tesettur daha cok dikkat cekiyor

0|0
    0|0
  • Evt oyle

0|0
    0|0
  • Erkekleri eğitimek yerine tesettür giyin mesajı veriliyor yani. Sorun her zaman kadında çünkü.

1|0
    0|0
  • hayrrr

0|0
    0|0
  • Zırva bir sosyal deney bence. Bunun tesettürle ne alakası var?

0|0
    1|0
  • new yorkun varoşlarında gezersen olacağı budur ayrıca çarşaflıyı bombacı sanıp korkmuşlardır

1|0
    1|0
  • Elbette kalkandır. Tesetture girince Rabbimin koruması altında olursun. Keske tesetturlu olsaydım

0|0
    0|0
Yükleniyor...