Nasıl bir hukuk bizdeki? Neden adaleti kâğıtlara gömüp, mağduru değilde, mağdur edeni koruyor?

Nasıl bir hukuk bizdeki? Neden adaleti kâğıtlara gömüp,mağduru değilde, mağdur edeni koruyor?

Mahkeme 12 yaşındaki çocuğu defalarca istismar eden 73 yaşındaki sanığa 16 yıl ceza verdi, Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği ‘15 yaşın altındaki çocuklara her türlü cinsel davranışın istismar sayılacağı’ hükmünü gerekçe gösterip serbest bıraktı. Çokmu zor bir yasa çıkartıp, mağduriyeti gidermek? Millet vekili emeklilik yaşını düşüren kanun, çokmu daha önemliydiki öncelik o yasaya verildi? Her gün bir sevgili, sevdiğini öldürür oldu, neden devlet, koruyamayı beceremediği mağdurun, affetme hakkın gasp edip, bu hakkı kendisi kullanıyor? Adalet göze göz, dişe diş olması gerekirken, neden bir hayata, birkaç gün oluyor?

1|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Yorum yapmak istemiyorum zira küfür etmeden konuşamayacağım bu konuda :/

0|1
    0|0
    • 2ay

İstediğin kadar demeyebilirsin. Bende istiyorum ama demiyorum. Zira ben bunlara neden olanlara, "şerefsiz" demek istiyorum, ama demiyorum, "yavşak" demek istiyorum ama demiyorum, köpek sürüleri demek istiyorum, ama demiyorum. Haysiyetsiz, şerefsiz, kifayetsiz, abdestsiz, ruhsuz, onursuz, katıksız demek istiyorum ama demiyorum. Allah islah etsin diyorum. Oh be kötü birşey demedim.

• 1ay

Teşekkür ederim

• 1ay

Reca ederim.😊

En İyi Erkek Görüşü

• boyle bır ulkedeyız ıste

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Mecliste bir yerlerini büyütüp oturanların umrunda değil kimse. Onlar aldıkları paralara rantlara rüşvetlere bakarlar.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sakallı şeytanlar hep bu konularda müdahil.. Akılları küçük kızlarda olan biten bu.. Cemaat kulu olan bir hakimde bu konuda fazla bir şey yapamıyor.

1|0
    0|0
Yükleniyor...