Nasıl bir hukuk bizdeki? Neden adaleti kâğıtlara gömüp, mağduru değilde, mağdur edeni koruyor?

Nasıl bir hukuk bizdeki? Neden adaleti kâğıtlara gömüp,mağduru değilde, mağdur edeni koruyor?

Mahkeme 12 yaşındaki çocuğu defalarca istismar eden 73 yaşındaki sanığa 16 yıl ceza verdi, Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği ‘15 yaşın altındaki çocuklara her türlü cinsel davranışın istismar sayılacağı’ hükmünü gerekçe gösterip serbest bıraktı. Çokmu zor bir yasa çıkartıp, mağduriyeti gidermek? Millet vekili emeklilik yaşını düşüren kanun, çokmu daha önemliydiki öncelik o yasaya verildi? Her gün bir sevgili, sevdiğini öldürür oldu, neden devlet, koruyamayı beceremediği mağdurun, affetme hakkın gasp edip, bu hakkı kendisi kullanıyor? Adalet göze göz, dişe diş olması gerekirken, neden bir hayata, birkaç gün oluyor?

2|1
42

En İyi Kız Görüşü

• Yorum yapmak istemiyorum zira küfür etmeden konuşamayacağım bu konuda :/

0|1
    0|0
    • İstediğin kadar demeyebilirsin. Bende istiyorum ama demiyorum. Zira ben bunlara neden olanlara, "şerefsiz" demek istiyorum, ama demiyorum, "yavşak" demek istiyorum ama demiyorum, köpek sürüleri demek istiyorum, ama demiyorum. Haysiyetsiz, şerefsiz, kifayetsiz, abdestsiz, ruhsuz, onursuz, katıksız demek istiyorum ama demiyorum. Allah islah etsin diyorum. Oh be kötü birşey demedim.

• Teşekkür ederim

• Reca ederim.😊

En İyi Erkek Görüşü

• boyle bır ulkedeyız ıste

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Teşvik olmuş cezadan çok. Adalet ölen yerde sıra devletin ölümüdur zira ülkemiz lideri dış basında epey gündemde kötü bir şekilde. Tek adam ülkesi olduğumuz için yolun sonuna geldik.
    Adalet olmemeliydi devletin yaşaması için.
    Allah canimizi korusun ve adaletciler ne yapıyor çok merak ediyorum çıkarın o cuppeleri bi!

0|1
    0|0
    • Malesef, önce adalet öldü. Bizim yanımızda görünen devletlerin kıskaca alındığı, bize çok büyük bir taruza hazırlanıldığı şu zamanda, adalet dik olmalıydı.😔

• İnşallah, darbede amaç natodan çıkarmaktı, çıkarmaktı ki müdahale edebilsinler olmadı, şimdi suriye, gibi, Irak gibi göstererek, dikdatör taktiği ile saldırıyorlar. Katar'ı kıstırarak, hatta Arabistan'a hediye ederek mali desteğin önünü kestiler, Ruslarla anlaşıp, Türkiye'nin yanından uzaklaştırdılar. Büyük bir yanlızlaştırma politikası, şimdilik medyayla saldırıyorlar, tıpkı Suriyeye yaptıkları gibi. İktidar Suriye konusunda ne kadar yanıldığını şimdi çok daha iyi anlıyordur.

• Kulliye en zor zamanini yasiyoruz yolun sonu belli oldu Sadak miydi kurtaramaz

• Mecliste bir yerlerini büyütüp oturanların umrunda değil kimse. Onlar aldıkları paralara rantlara rüşvetlere bakarlar.

1|1
    0|0
  • Balık baştan kokar. Önce yönetenler adil olmalı.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sakallı şeytanlar hep bu konularda müdahil.. Akılları küçük kızlarda olan biten bu.. Cemaat kulu olan bir hakimde bu konuda fazla bir şey yapamıyor.

1|0
    0|0
Yükleniyor...