Küçük şehirden büyük şehre taşınmak hakkında?

merhaba arkadaşlar, ben küçük bir şehirde doğdum büyüdüm yine üniversiteyi de küçük şehirde okudum. Şimdi yeni mezun oldum ve İstanbul'da iş buldum. Geleli bir hafta oluyor ve yarın işe başlayacağım. Burası bana çok karmaşık keşmekeş geliyor. Korkutuyor. İnsanlar bencil, samimiyetsiz, aşırı çıkarcı gibi geliyor.. Yolda birine birşey soruyorum tersliyor. Ortam çok yabancı. Evime kaçıp gitmemek için zor tutuyorum kendimi. Sürekli ağlayasım geliyor. Ama bir yerden başlamam da gerekiyor. Burada yaşayanlar nasıl yaşıyor bilmiyorum. Alışır mıyım sizce sever miyim burayı?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• 5 yıl İstanbul'da çalıştım çok saf temiz insanlara göre değil insanları hakkında söylediklerin çok doğru kör sağır dilsiz olmayı öğrenmelisin uyanık olmasın yerine göre hareket etmeyi bilmelisin özellikle metro ve metrobüste oturanlara yakın ol ineceklerini gözlerinden anla kalkar kalkmaz kendini onların yerine at oturunca yaşlıları görmemek için uyu 😂Böyle insanların aç kurtlar gibi olduğu pisliğin zirve yaptığı bir yer ora çok kırılgan olma kimse acımaz bir de iş ortamında uyanık ol saf düşünme çalar çırpar bozar üstüne atarlar

1|0
    0|0
    • 2ay

Analizlerin çok doğru. Ama memleketimde iş yok. En azından atanana kadar burda mesleğimde kendimi geliştireyim diyorum. Tavsiyelerin için çok teşekkürler atanırsam fazla kalmayı düşünmüyorum:)

• 2ay

O zaman işin daha zor soracağın birşey olursa özelden sorabilirsin elimden geldiğince yardım ederim

• 2ay

teşekkür ler

En İyi Kız Görüşü

• Kendine koruma duvarı ör. Herkese güvenme ve inanma!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bu bir geçiş evresi, insanlar savaş halinde şehir hayatı boğar... bencil oldukları kadar iyi insanlarıda mevcuttur. Kimseyle işin olmasın hayatını düzene sokmaya bak, en başından keyfine bakmaya başlarsan yok olup gidersin bu şehirde... alışmana yardımcı olacak şeyler ile oyalan mesela.. alışverişe gidebilir şehri dolaşabilirsin... daha yolun başındasın dayan ;)

0|0
    0|0
  • Sevdiren birisi Olursa seversin İstanbul iyidir

1|0
    0|0
  • 1. sene istanbuldan nefret edersin... 2. sene İstanbul güzel ama insanları şöyle böyle dersin.. 3. sene istanbullu olursun.. 4. sene gözün kapalıyken istanbulu dinlemeye başlarsın.. ondan sonra zaten nereye gidersen git, aklına İstanbul gelir her zaman..

0|0
    0|0
  • Ben 30 senedir doğduğum büyüdüğüm İstanbul'dan kaçıp gitmek için fırsat kolluyorum. Senin böyle hissetmen çok normal. Çekilmiyor artık İstanbul.

1|0
    0|0
  • alışırsın..
    zamanla ögrenirsin
    kendi kariyerin için bunu yapmalısın

0|0
    0|0
  • Bence uzaklaş ordan. Samimi sehirlerde buyumus insanlari yutuyor öyle şehirler...

1|0
    0|0
  • Bende 3 yıl önce geldim çabuk alıştım buraya. Hatta kariyer bile yaptım ilerde herseye alisirsin. bu arada ben kuaforum bişey olursa her konuda yardımcı olmak isterim

0|0
    0|0
  • Küçük şehirden kastın hangi şehir

0|0
    0|0
  • Alisirsin

0|0
    0|0
  • hoşşşş geldin cehenneme.
    dostluk komşuluk ınsanlık yardım severlık bunları aram.
    çıkar menfaat bencıllık stres kalabalık küfür kavga dolandırıcılık hırsızlık
    ıhanet yalan bunlar fazlasıyla var. kaç kurtar kendını ıstanbuldan başka memleketmı yok

0|0
    0|0
  • İstanbul gerçekten edepsiz bir şehir türlü türlü insan var. Dolandırıcısı mı dersin, hırsızı arsızı kolpası mı dersin kolla geziyor. Büyük şehir istiyorsan Ankara'ya gel. Ankara'nın insanı daha samimi daha iyi niyetlidir.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Cok seversin merak etme. Zamanla onlara benzersin

0|0
    1|0
  • belki sevmezsin ama alışırsın

1|0
    0|0
Yükleniyor...