Gezmekten en çok keyif aldığınız yer neresi?

Yurt içi ve yurt dışında olabilir. Neleri güzeldir, ne yenir ne içilir?

Benim Dalyan İztuzu Plajı kesinlikle. Zaten Dünya çapında ünlü bir plaj ve koruma altında. Deniz ılık ve orta derinlikte. Plaj geniş bir alanda kum ve denizin içi de kum. Plajın art alanında yemyeşil ormanlarla kaplı dağlar var. Akşam 20:00'den sonra caretta carettalar sahile geldiği için plaj insanlara kapanıyor. Sahilde yer yer kaplumbağa yumurtlama alanları demir kafesle koruma altına alınmış. Plajda havlu sermek ve şemsiye açmak belli bir alanda yasak. Bekçiyle görüştük, kaplumbağalar akşam oldu sanıp vakitsiz yumurtadan çıkabiliyormuş.
Plajda bir tesis bulunuyor, ihtiyaç görüyor. Halk plajı, giriş ücretsiz. Otopark ücreti 5 TL otomobil için.
Ayrıca Dalyanda tekne turu yapabilir, kaplumbağalarla yüzebilir, deniz restoranlarında mavi yengecin tadına bakabilirsiniz.

Siz anlatın bakalım. Bilmediklerimiz öğrenelim, listemize alalım.

Güncellemeler:
2ay Ben anlamadım cevaplarınızı. Manisa, bodrum, Bayburt vs vs vs bu mudur? Anlatın yani nesi ünlüdür, oraya gidince mutlaka yapmadan dönme dediğiniz ne var? Nesini seviyorsunuz? Sırf cevap vermek midir mesele?
1ay Herkesin en güzel yeri başka olabilir. Listede, skyscanner isimli seyahat sitesinin seçtiği dünyanın en iyi plajlarını bulabilirsiniz. bunlardan beşi de Türkiye'de bulunuyor. Yurt dışına çıkma imkanı olanlar, bu imkanı sonuna kadar kullansın elbette ama yurdumuzun güzelliklerini de görmezden gelmeden bunu yapmak sanırım en doğrusu.
onedio.com/haber/dunyanin-en-iyi-15-plaji-541313

1|2
4|22

En İyi Erkek Görüşü

• mauritius madagaskarın doğusunda tatil için mükemmel biyer, o kartpostallardaki beyaz kumlu tertemiz deniz hayalinizde ise kaçmaz
    Hem uzak doğu ülkelerinin ezgilerini hissedip hem sıcak kanlı ve yardımsever insanlarla takılmak isterseniz taiwan
    Latin amerikanın güzel kızları mükemmel bir doğa ve karayip denizinin enfesliğini yaşamak için venezuella
    günah şehri vegas
    ve anlatılmaya gerek olmayan amsterdam

1|0
    0|0
    • 2ay

yurt dışına hiç çıkmadım.
      çıktığımda kesinlikle güzel tavsiyeleriniz aklımın bir köşesinde olacak. özellikle mauritius'u yazdım bir köşeye.
      teşekkürler.

• 2ay

bir an önce çık ozaman çok şey kaçmış hayatında acilen telafi etmeye bak :)

Mauritius çok iyi bir seçim, ordan oraya ne işlerinin olduğunu anlamadığım fransız toprağı insanlarının kültür seviyeleri, yemyeşil doğası vs tam kafa dinlemelik yer ve bu doğanın denizle bitişimi yok artık dedirticek cinsten. Gerçek bir tatil yapmak istiyosan doğru adres

• 2ay

Aklıma yazdım, teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Çeşme ayrı bir güzelliğin sahibi, uçta bulunduğu için farklı bir hava veriyor. Yerli turistlerin gözdesi. Kumru çok leziz, liman kafeleri şirin ve zevkle dekore edildi.
    Fethiye, Ölüdeniz sadece denizin renginden ve temiz berrak suyundan aşık edebilir. Az kaldım, giriş ve şezlong 20şer liraydı.
    Dahasi var şimdilik bu kadar☺

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• kaz dağları

1|0
    0|0
    • 2ay

eşim gitmiş is sebebiyle, vay diyor başka bir şey demiyor.. şey var orada tuncel kurtizin oteli değil mi... hasan boğuldu şelalesi, bir de köy müzesi vardı. dünyanın sayılı oksijen alanlarından. ve ben gezmedim! peeehhh! teşekkür ederim. yazdım kenara.

• İztuzu plajının kumu rahatsız edicidir, kulak burun ciddi anlamda kum dolar ciddi kulak rahatsızlıklarına neden olu.
    İki
    Kaplumbaile yüzemezdin ön ayakları jilet keskinliğindedir dokunursan parçalanırsın
    Üç
    Mavi yengeç diye ikram edilen daha doğrusu kakalanan yengeç sıradan yengeçtir. Lalin fiyatı uygundur.
    İztuzu plajı çok ama çok dalgalıdır yüzmek işkenceye döner. Dalyana açılan boğazın arka tarafında deniz çok durudur dalga sıfır ve akvaryum berraklığındadır orda yüzün.
    İztuzu plajına evcil hayvanlarınızla gitmeyin.

Sorunuzun cevabına gelince keyif aldığım okadar çok yer arki ülkemiz cennet gibi her karışı gezmeye değer. Hangi birini yazayım ki 😊

0|0
    1|0
    • 2ay

kumu sevmeyebilirsiniz, biz kumsuz plaj sevmiyoruz.
      iztuzu dalgalı değildi gittiğimizde, gayet makul hafif bir hareket vardı sadece, saatlerce yüzdük. rüzgar vardı evet ama denizin dalgasını arttırmamıştı.
      evcil hayvan haklısın yasak. kaplumbağalara zarar vermesini istemiyorlar.
      kaplumbağalar ile biz yüzmedik dalyanda tekne turu ile kaplumbağaların olduğu yerlere gidilebilir bahsettiğim buydu. biz marmariste tekne turuna katıldığımız için bir daha dalyanda katılmadık.
      vallahi eşimin seçtiği yengeç masmaviydi, gerisini bilemem.
      dalyana açılan boğazın arka tarafını aklıma yazdım, bir dahaki sefere kısmetse.

• Kultur gezilerini severim, ankarada gitmedigim muze yoktur.. tarihin kokusuda baska dokusuda.. midasin mezarinda cok tuhaf olmustum.. pul muzesinde 4 saat kalmis insanim:)

1|0
    0|0
    • 2ay

Ankara'da müze gezmedim ama eski AOÇ'yi gezdim, hayvanat bahçesini gördüm, harikalar diyarını gezdim, elbette Anıtkabir'e gittik ailece. Müzelere fırsat olmadı ama Anıtkabir'in dokusu çok etkiliyor beni.

• 2ay

Ciftligi melih efendi mahvetti disneyland yapacagim diye.. harikalar diyari ise evimi arka tarafinda.. orada mudavimi oldugum cay bahcesi vardir semaver yapariz arkadaslarla.. etnografyayi gordionu mutlaja gormelisiniz.

• 2ay

en son bu yaz Anıtkabir'e gittik, Çanakkale'yi ışıklı ve sesli canlandırmışlar evet. çok etkileyici.
      Ayrıca Çanakkale'nin kendisini de ziyaret etmiş biri olarak, yapılan çalışmayı beğendim.

• Maşşallah çok açıklayıcı olmuş Dalyan anlatımın yorumlara bakıyorum da sen zaten Maşşallah bir çok yeri gezmiş yiyip içmişsin tavsiye vermekte zor :)

1|0
    0|0
  • sahil kenari daglarda veya limanda

1|0
    0|0
  • Mugla akyaka tarif edilmez yaşanır

1|0
    0|0
    • 2ay

akyakaya gittim. önce çarşının ortasında arabamız bozuldu. itekleyerek sokak aralarından birine park ettik. çarşısında biraz gezdik, denize indik. sahili çok kalabalıktı ve çok arı vardı plajda. arılardan biri oğlumu soktu. hemen orada bir market var, marketin bahçesindeki saksılardan toprak verdiler, toprağı bastık, acısı dindi oğlumun. neyse ki bu bizim hevesimizi kaçıramadı. azmakta tura katıldık. dere çok soğuk. ördekleri görmek çok eğlenceli. suya ayağımı sokmaya ürktüm ama benim büyük oğlan hiç çekinmiyor öyle şeylerden. biraz talihsiz başladı ama toparladık günü.

• 2ay

Azmakta ki berrak su kite sörf ayrı bir his

• Rizeliyim.. rizeyu cok seviyorum cayin baskenti yesil ile mavinin birlestigi yer.. en cokta yaylasi huzur verir insana ayder yaylasi camlihemsin huzur doluyo insanin ici tereyaginda kirmizi pullu alabalik degmesin keyfine muhlamasini saymiyirum bile.. ustune bide mukemmel br cay degemsin keyfine.. herkesi beklerim

1|0
    0|1
    • 2ay

Oofff Trabzon'a gittim, Rizeden şöyle bir geçtim, yaylalarına çıkamadım. Ama aklıma yazdım. Çok teşekkür ederim. İşte aradığım türde cevap.

• 2ay

yok ablacım, gideceğimiz zaman çok ayrınılı araştırma yapıyoruz netten, eşim her yerini gezdiriyor, en ünlü yerlerine bakıyoruz, tadıyoruz. seyahetten zevk alıyoruz. ben burada hoş bir paylaşım olsun, bilmediklerimiz açığa çıksın istedim.

• 2ay

Him anldim.. tavsiye ederim rizeyi

• Bayburt = ))

1|0
    0|0
  • Bu dediklerinizi hargiuen yaptim 2 yil fethiyede yasarken muglanin tum guzelliklerini gordum patara dan yalikavaka kadar

1|0
    0|0
    • 2ay

şanslısınız. :)

• 2ay

ya aslında sırf yemek turizmine çıkmak lazım güneydoğuya :)))) kebaplar güzeldir.

• 2ay

Evet lezzetli tadlar cok burda.. umarim en kisa zamanda gelirsiniz

• tarihi mekanlar

1|0
    0|0
    • 2ay

Nereler?

• 2ay

Haklisin ama gelme be kardesim nesini öveyim tarihi mekanlarimjz sanata tarihe ne veriyoruzki kiymeti bikinmiyo hicbiyerde icler acisi en son gecen sene temmuz ayinda gittim girsen tarihi doku icler acisi guvelik yok koruma yok gelenler karda gzmeye kaymaya cabaliyir tas heykellerin uzerine cikanlar gezenler abuk subuk davrananlarmi dersin lababilarinin sukarinjn akmadiginami elektrik direkleri coktan yikilmis teller direkler orta yerde hat yok ama turistlere bile kucucuk market su sisesinden 5 tane satip lavaboya gir diyokar su akmasa bile hicmi galonlu sular koymazlar isletneciker uyanik yazik nesini oeyim ki yol calismasi yapcakarina trihi dokuyu korusalardi daha iyi olurdu birzamanlar 7. Harikalari aasinda olduguna inanmak guc nekadar resrore etselrde geln onca turist olani dunyaya anlattiktan sonra ben nasil gel derim sana

• 2ay

Sen de haklısın

• bodrum

1|0
    0|0
    • 2ay

Eee? Nedir sana bodruma sevdiren?

• 2ay

sen aileni özlemişsin belli ki öğrencisin şehir dışındasın. sağlıcakla, gururla, başarıyla Allah ailene kavuştursun kardeşim.

• 2ay

Öyle oldu bildin hepsini..: ben her şeyi yaparım sanıyordum ama zorlamdım biraz mücadeleye devam edicem mecbur teşekkür ederim iyi dileklerin için

• bir kadının ruhunda gezmek varını yoğunu görmek..)

1|0
    0|0
    • 2ay

O da güzel. Ama turistik değil:)

• 2ay

bodruma iki kere gittik, ikisinde de aksilikler oldu. şimdi çocuklar lanetli bodrum diyor, gitmek istemiyorlar. aksilikler olmasaydı eminim biz de keyif alırdık.

• 2ay

şansınıza.. ben balığa gidiyorum daha çok belkide en az 50-60 defa gitmişimdir hı bu sene tatilede gittim 5-6 gün güzeldi :) ama artık sezon açıldı fırsat buldukca gideriz balıığa

• Selamlar Akvaryum ne alemde bitti mi 😁 iztuzu kesin gidilecek yer öncelik orda görmem gerek burdan daha detaylı anlatmışsın eline sağlık okudum

1|0
    0|0
    • 2ay

Akvaryum bir gecede bitmez. Adam tasarım yapıyor. Aylarca sürecek. Hobi yani... Bitince videosunu paylaşırım.

• 2ay

Karagöle baktım da inanılmaz görseller var aile için harika. ben yine antalyaya vurayım kendimi rusça sözlüğümle en iyisi. ikinizde şanslısınız çok uyumlu çift tebrikler

• 2ay

teşekkürler. iyi eğlenceler size :)

• Çeşme dalyan huzur verir bana..

1|0
    0|0
  • Türkiyenin her noktasının ayrı bir keyfi var. Hangi birini anlatayım ben şimdi sana

0|0
    1|0
    • 2ay

bu da cevap olmamalı yahu :))) bir yerden söz edin, en sevdiğinizden... soru zaten bu. tüm ülkeyi anlatmanızı beklemiyorum, korkmayınız rica ederim :) sizi en çok çarpan bir yer yok mudur? her yer ayrı güzel, inanın gezdikçe ben de bunu anlıyorum ama bazı yerler özel oluyor.

• 2ay

Benim tr de gitmediğim yer yok ve her biri ayrı bir tat bıraktı. Mardinin sokakları ayrı Antalya kale içi ayrı. Karadeniz başka ege daha bir başka. İstanbul da kız kulesi mersin de kız kalesi. Cennet cehennem obrugunu ovsem Hasankeyf darılır. Diyarbakır ciğeri desem Edirne tava ciğer hey ne okuyor der ve Erzurum çağ kebap küser. Abant ı anlatsam Adrasan alacağın olsun der. Pamukkale ye dem vursam peri bacaları yıkılır. Sivasin tarihi desem Urfa titrer yuh der. Antebin hamamlarina methiye dizsem Balıkesir in termalleri ısınır. Nereye gidersen git her birinin ayrı bir güzelliği ayrı bir tadı vardır. Şöyle yapalım. Gitmek istediğin bir yer varsa söyle orayı sana anlatayım

• 2ay

gitmek istediğim yeri eşime söylüyorum ya da eşim bana söylüyor. oturup araştırıyoruz, bakıyoruz. geziyoruz. buradaki soru "ben nereye gitsem" değildir. bilgi paylaşımı amaçlıdır. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. ben farklı bir anlayışa sahibim. gezdiğim epeyce yer var, her biri ayrı güzel. birini seçtim, tanıttım elimden geldiğince. sorum da bu yöndeydi, siz seçemiyorsanız canınız sağolsun, sağlık olsun. şen ve esen kalın.

• sevgilim olsaydı ben biliyordum bu hafta nasıl gezeceğimi ama malasef yok

1|0
    0|0
  • Kayıp atlantic tabii

0|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
    • 2ay

ben oraya gittiğimde tesis vardı, bakanlığa aitti. :)
      sen kendi beğeninden bahsetsene.

• 2ay

ben istuzu gibi doğal olan yerleri beğeniyorum. teknolojinin bile olmasını istemediğim türden doğal yerleri beğeniyorum :)

• Reklam yapmışsın hayırlı olsun esnaf dükkanın mı orda bir kafile çekmek için gördüm seni

0|0
    0|0
    • 1ay

Deniz kum görmek istiyorsan Marmara adasını görmelisin önce ben denizciyim dünyanın heryerine gittim Marmara adası kadar güzel deniz kumsal görmedim 🙈 cocuğum

• 1ay

http://i.hizliresim.com/PQzJ88.jpg bir yere takılıp kalmışsın sanıyorsun ki bir tane plaj var deniz var güzellik anlayışın çok vasat http://i.hizliresim.com/Y4RZ1E.jpg
      Buda benden sana gelsin ispanya Barcelona

• 1ay

Ben soru sordum, soruyu oku. Var mı dedim sizin beğendiğiniz yer, siz de anlatın dedim. Ben de bileyim, hepimiz öğrenelim dedim. Sen de lisanı münasiple anlatabilirsin ama bu tavrın, üslubundaki kabalık, ukalalık halini sevmedim. karşı tarafın beğenileri küçümsemek senin ne haddine? Sen benim anlatımımı beğenmek zorunda olmadığın gibi ben de senin tarzını beğenmek zorunda değilim. Yapma sen yorum, git kendine başka başlık aç.

• çıplaklar kampı

0|0
    1|0
  • Ben gezmekten nefret ederim.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Manisa dolayları...

1|0
    0|0
    • 2ay

Anlatsana Manisa da nereye gidilir?

• 2ay

Spil dağına çıktım, vahşi atları gördüm. gürlede dere kenarında piknik yaptım, eşekarıları pek fenaydı. Merkezde Atatürk Kent Parkında harika bir gün geçirdik çocuklarla. Şu yukarı fırlatan oyuncak neydi, kartala benzeyen, ona bindim. Kırkağaçta aile çay bahçesinde bir akşam oturdum eğlendim, darbe oldu o gece. Hatta gündüz Kırkağaç yakınlarında bir piknik alanı var büyük, su kenarı, içinde küçük bir hayvanat bahçesi var... Neydi adı?

• Prag. Hiç gitmedim ama gitmeyi çok isterdim.

1|0
    0|0
    • 2ay

Nesi çekiyor? Nerelerine gezeceksin? Plan projeden bahsetsene.

• 2ay

Kafka sebebiyle ilgimi çekiyor. Onun yaşadığı yeri gözle görmek ilk yapacağım şey olurdu.

• Fark etmez benim için doğal güzelliği olan her yeri gezerim :) hepsi aynıdır benim için

0|0
    1|0
Yükleniyor...