Gezmekten en çok keyif aldığınız yer neresi?

Yurt içi ve yurt dışında olabilir. Neleri güzeldir, ne yenir ne içilir?

Benim Dalyan İztuzu Plajı kesinlikle. Zaten Dünya çapında ünlü bir plaj ve koruma altında. Deniz ılık ve orta derinlikte. Plaj geniş bir alanda kum ve denizin içi de kum. Plajın art alanında yemyeşil ormanlarla kaplı dağlar var. Akşam 20:00'den sonra caretta carettalar sahile geldiği için plaj insanlara kapanıyor. Sahilde yer yer kaplumbağa yumurtlama alanları demir kafesle koruma altına alınmış. Plajda havlu sermek ve şemsiye açmak belli bir alanda yasak. Bekçiyle görüştük, kaplumbağalar akşam oldu sanıp vakitsiz yumurtadan çıkabiliyormuş.
Plajda bir tesis bulunuyor, ihtiyaç görüyor. Halk plajı, giriş ücretsiz. Otopark ücreti 5 TL otomobil için.
Ayrıca Dalyanda tekne turu yapabilir, kaplumbağalarla yüzebilir, deniz restoranlarında mavi yengecin tadına bakabilirsiniz.

Siz anlatın bakalım. Bilmediklerimiz öğrenelim, listemize alalım.

Güncellemeler:
Ben anlamadım cevaplarınızı. Manisa, bodrum, Bayburt vs vs vs bu mudur? Anlatın yani nesi ünlüdür, oraya gidince mutlaka yapmadan dönme dediğiniz ne var? Nesini seviyorsunuz? Sırf cevap vermek midir mesele?
Herkesin en güzel yeri başka olabilir. Listede, skyscanner isimli seyahat sitesinin seçtiği dünyanın en iyi plajlarını bulabilirsiniz. bunlardan beşi de Türkiye'de bulunuyor. Yurt dışına çıkma imkanı olanlar, bu imkanı sonuna kadar kullansın elbette ama yurdumuzun güzelliklerini de görmezden gelmeden bunu yapmak sanırım en doğrusu.
onedio.com/haber/dunyanin-en-iyi-15-plaji-541313

2|2
422

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...