Atanamayan öğretmenler ölmeyi hak ediyor mu?

"Gösterişçi intihar eylemi" diyen biri Bakan olsun ama öğretmenler atanamasın. Ne güzel dünya.

Kocaeli'nin Başiskele İlçesi'nde, KTÜ'nün resim öğretmenliği bölümünü bitirerek Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) hazırlanan 24 yaşındaki Özge K. Kocaeli'ndeki evinde kimsenin olmadığı sırada babasına ait tabancayı başına dayayarak ateşledi..

Önceki senelerde öğretmen adaylarının sınavdaki şaibeler ve stres yüzünden intiharlarını değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ölen öğretmenlerin ardından "Gösterişçi intihar eylemi" tabiri kullanmış ve tepkilerle karşılaşmıştı.

Sınavlarda şaibeler olduğunu kabul eden ama hak ihlallerinin önüne geçmeyen, hırsızlıkları ''sehven'' yapılmış olabilir diye aklayan, sonra da yüzlerce kamu çalışanını mağdur eden sistem sınava hazırlanan adayların karamsarlığa kapılmasına, emeklerinin boşa gideceklerine inanmalarına, umutsuzluğun da etkisiyle intihar etmelerine yol açıyor..

2016'nın Şubat verilerinde son 5 yılda sınav stresi yüzünden intihar eden öğretmen adayı sayısının 45'e ulaşması meclis gündemine taşınmıştı.
Atanamayan öğretmenler ölmeyi hak ediyor mu ?

1|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• çok kötü gerçekten o kadar emek ver oku senelerce ve sonuç hüsran olsun :( bu sıkıntıyı inşallah yaşamam ileride :(

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Atanamayan öğretmen yoktur, Ak partili olmayan öğretmen vardır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Önce eğitim fakültelerinin puanı yükselmeli ki bilmemkaç bininci olan adam giremesin, girenler de mezun olur olmaz direkt atanmalı.

0|0
    0|0
  • Yazık gerçekten

0|0
    0|0
  • Yakında öğrenci ölümleri de artar, toptan intihar edelim en iyisi 😖

0|0
    0|0
  • Kötü ya😕

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• devlet yol yapacağına ülkenin eğitim seviyesini yükseltsin gelecek nesil aaaa yollara bak ne güzel demiyecek, bak biz eğitimliyiz şunları şunları yapalım diyecekler

0|0
    0|0
    • 2ay

şunuda söyleyim örnek veriyorum sayıları, Türkiye'de 50.000 cami varsa 5.000 okul var. eğitim olmadan o kur'anı o namazı nasıl öğrencek bu nesil

• Etmiyorda bunların psikolojisi bozuluyor sonra gelip okulda öğrencilere kan kusturuyorlar ya tam dayaklıklar

0|0
    0|0
Yükleniyor...