Bu Afgan kadının "cinsiyetçiliğe" karşı yaptığı eylem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Afgan kadın önce sünnet oldu.. Yetmedi rahmini aldırdı , göğüslerini kestirdi.. Göğüslerini, rahmini ve vajina artıklarını toprağa gömerek haramlıktan kurtuldu. Sadece organlarını değil.. Eski kadınlığına, kadın oluşuna ait tüm belge, kimlik vs hepsini toprağa gömdü.. O artık erkekleri tahrik eden, onları cennet yolundan alıkoyan, haram biri değil.. Hiç bir mümin erkek ona bakarak hallenip, günah işlemeyecek. Beni tahrik ediyorsun diye hiç bir mümin erkeğin saldırısına uğramayacak olmanın rahatlığı ile 'YAŞAMINA' devam edecek..(!)
Başkent Kabil'de yakın arkadaşlarının da katıldığı ve geleneksel Afgan cenazesinin tüm ayrıntılarını taşıyan bir tören düzenleyen Muhammedi, kendi ülkesinde erkeklerin her alanda ayrıcalıklı bir sınıf olduğunu savunduğu için toprağa gömdüğü şeyin aslında 'cinsiyeti' olduğunu belirtti. ARKADAŞLARINI DA ÇAĞIRDI Mezar taşına adını yazdıran ve yakın arkadaşlarına da cenaze davetiyesi düzenleyen Fehime Muhammedi, Sputnik'e konuyla ilgili verdiği röportajda 'Kimseye cinsiyeti ön plana alınarak değil, ancak kişiliği ön plana alınarak yaklaşılmalı. Her zaman kadın olduğum için gurur duydum, ancak Afganistan'da cinsiyetin ayrıcalığın gölgesinde kalması asla kabullenebileceğim bir şey değil" dedi.

GÜNLÜKLERİNİ DE GÖMDÜ

Fehime sözlerine şöyle devam etti: "Bunun acısını bu ülkedeki bütün kadınlar çekiyor. Kadın olduğunuz için insan yerine koyulmadığınız bir yer hayal edin. Buna nasıl katlanılabilir? Cinsiyetimizi değiştirmemiz imkansız. Kadınları aşağılamıyorum. Ancak kadın olarak bütün hatıralarımı bu toprağa gömmek istiyorum".

Fehime, ayrıca günlüklerinin de içinde olduğu hayatına dair bazı önemli anı eşyalarını da bu anıt mezara gömmeyi tercih etti. Fehime, asıl gömdüğü şeyin ise cinsiyeti olduğunu belirtti.

ADINI DEĞİŞTİRDİ Fehime, bundan sonra ismini değiştirerek Danişgar yapacağını, bu ismin Afganistan'da hem kadın hem erkeğe verilebildiğini, cinsiyeti ortaya koymadığını söyledi.

Alıntı
Bu Afgan kadının


1|0

Kızlar Ne Diyor 17

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...