Bir ülkenin kalkınmasında para mı eğitim mi?

Gençler münazara konusu bu ve ben parayı savunuyorum bunun hakkında fikirlerini ve bildiklerinizi alayim. Ama ikisi demeyin sadece para hakkında yorum yapın ve eğitimi savunan grubun düşüncelerini curutebilecek şeyler söyleyebilirsiniz bana teşekkürler 😊

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• eğitimi çürütemezsin bence parayla sadece hazır alırsın bagımlı kalırsın örnek paran cok f16 ucak alıyosun ama o ucaklar abd ucaklarını vuramaz kodları özel
    ama kendin yaparsan ucagı herkesi vurursun şimdi para olmadan ucak olmaz diyebilirsin ama ufaktan ufaktan

0|0
    0|0
    • 2ay

İyi de uçağı alıp pilotu da satın alabilirsin

• 2ay

işte her pilotu satın alamazsın sana 5 trilyon verelim annenin kafasını kes deseler kesermisin?
      ya onlar senden cok veriyosa?

• 2ay

herkes geliştirirse komple kalkınır

En İyi Kız Görüşü

• Egitim tabi ki. Para olabilir ama onu nasil kullanilcagi, nasil yatirim yapilacagini vs bilmeyen egitimsiz insanlar olan parayi bitirirler. Ama egitim ile zamanla para gelir sermaya doner ulke kalkinir. Egitimden kastim her alanda sadece okul egitimi de degil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Para araç eğitim ise amaçtır, arap ülkeleri zenginlikleriyle ünlü ama eğitim olmadığı için dünya üzerinde hiçbir vasıfları yok gelen sömürüyor giden sömürüyor

0|0
    0|0
  • eğitim derim neden biliyomsn eğitim olmasaa para hiç bişey ifade etmz örnek veriyorum suudi arabistan çok zengin bir ülke değilmi paraları cookk ama eğitim yönünden sıfır kadına verilen değer sıfır hep gerici yobaz bir zihniyet var demkki para hersy değilms

0|0
    0|0
  • ilk önce eğitim. sonra da para

0|0
    0|0
  • Para olmazsa kitap alamazsın mesela. Kitap alamazsan egitemezsin

0|0
    0|0
  • eğitim şart

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Eğitim parayı getirir. Zekası iyi huri ne yapar ne eder yaptığı işte gelir sağlar ve ilerletir. Ama Araplar gibi sadece paran varsa hazıra dağ dayanmaz elbet Birgün zekayı sorgularlar çöküşe uğrarsın

0|0
    0|0
  • Para olursa eğitimin alâsı olur zaten. Bu devirde her şey parayla...

0|0
    0|0
  • Eğitim diyenlere eğitim içinde para gerek dersen herkes bugda kalır ve direkt bulunduğun grup kazanır öğretmenlerin ayakta alkışlar ve sevgi seline kapilırsın ahsbzjiansjsaoj 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Egitim. Ama suanki gibi bir egitim sisteminden bahsetmiyorum :D parada egitimden geciyor

0|0
    0|0
  • Eğitim.
    Paran olsa bile en verimli şekilde nası kullanıcağını anca eğitimle bilebilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...