Ise yeni basladim ama hakkim yeniyor?

Ögretmenim. Ilk kez bu sene ise basladim. Fakat ne kadar yeni de olsam bazi seylerden anlayabiliyorum. Sigortami 1 hafta gec baslatmislar. Bunu gidip konusacaktim ki sus dedim icimden kendime. Bekle. Zaman gecmeden ikincisi geldi.. Ogretmenlere verilen egitime hazirlik odenegi ozel okullarda da odeniyormus fakat benim calistigim okul bana odeme yapmiyor. Arastirdigimda yasal suc islediklerini gordum bu konuda. Simdi seytan diyor sikayet et ceza alsinlar hakkin olan 1000 lirayi sana odemek zorunda kalsinlar. Ama dusununce henuz yeni basladigim icin daha onumde uzun zamanlar var insanlar sikayet ettigim icin bana karsi olurlarsa diye de bir korku icerisindeyim. Sizce be yapmaliyim?

1|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Özel sektördesiniz anlaşılan o yüzden fazla sesini çıkartma zamana bırak yavaş yavaş

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hakkını yedirmemelisin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• hakkını ara

1|0
    0|0
  • Devlet okulu mu eğer öyleyse hata yapıyorsun sizde kim ilgileniyorsa bunlarla git söyle bir hafta geç başlamış de belki de bilmediğin bişe var ayrıca para sen'inle aynı statüdeki diğer çalışanlara veriliyor sana verilmiyorsa buradaki hata olabilir söyledin mi düzeltilir kimse paranı alıp yiyecek değil muhasebe mutemetlik vs çalışanlar bazen böyle hatalar yapabiliyorlar takip edip söyle

0|0
    0|0
  • Önce biraz sabret. Nihayetinde yenisin biraz Zaman geçtikten sonra bir konuş onlar ile. Bilmediğin bir yönetmelik vs olabilir. Eğer mantıklı bir açıklama yapamazlarsa kanunları hatırlat. Konuştuktan sonra bir iyileştirme yapma yoluna gitmezler ise sende kanunen gerekli olanları yaparsın. Aceleci davranma.

0|0
    0|0
  • etmeyecen napacan ekmek parasi

0|0
    1|0
  • Sabret biraz biraz kendini geliştir ve diğer kurumlar tarafından da bilinirlik kazan Zaman'la kariyer otursun geriye dönük haciz gönderirsin

0|0
    0|0
  • birşeylerden vazgeçmeyi göze alırsan ilk vazgeçilecek kişi sen olursun.
    bana söyler misin öğretmen hanım?
    daha kendi hakkını bile savunamazken sen nasıl yeni nesile haktan hukuktan bahsedeceksin?

0|0
    0|0
    • 2ay

Hakkimi savunmak icin sabirsizlaniyorum. Ama kesin bir bilgi alamadim henuz milli egitim bakanligindan. Iki gundur ariyorum ama acilmiyor telefonlarim. Tam bir bilgi alip sonra idareye gidip konusmayi dusunuyorum. Ama insan dusunuyor daha fazlasiyla karsilasir miyim sonrasinda diye. Hatta boyle devam ederse isi bile birakabilirim diye dusunurken buluyorum kendimi. Ama sinifimdaki ogrencilerime kiyamiyorum. Ortada kaldim sanki

• 2ay

e devletten bimer aracılığıyla yardım talep edebilirsin. haklı olduğuna inandığın davandan asla vazgeçme hocam

• 2ay

Tesekkur ederim sonuna kadar gidecegim insallah

• Ya icindekini dinle ya da boşver gitsin

0|0
    0|0
  • benim paramı vermiyckler varya o okul müdürünün evini basarım korkudan patates sıçırtırırım. eşşek gibi oku öğretmen ol. zar zor atan bide paranı vermesinler.

adamın g*tünden kan alırlar şakiiir. paranı yedirmyceksin kimse.

0|0
    0|0
  • Sonucu ne olursa olsun Hakkını aramalısın.
    Birileri dur demedikçe bu düzen böyle gider.

0|0
    0|0
  • sen onları şikayet edince kovulursun başka bişey olmaz bence.

0|0
    0|0
    • 2ay

Benimde aklima gelen bu. Bu yuzden emin olamadim

• 2ay

Ben de devlette ogretmenim bence sakin özelde şikayet etme devlette bile işleyiş bu şekilde

• Okul müdürüne anlat bir derdini. Eğer ilgilenmezse hakkını yasal yollardan ararsın

0|0
    0|0
  • Bence hakkını aramalısın, hak verilmez alınır hoca hanım

0|0
    0|0
  • nerde işe başladın meslektaşım?

0|0
    0|0
    • 2ay

Kurum adi vermeyeceğim :)

• 2ay

kurum adı istemedim zaten sadece özel sektörde böyle durumlar çok oluyor birde bölgesine hangi şehir olduğuna göre de maaş ve yan haklar çok farklı olabiliyor o açıdan sordum

• Sorumlunuzla otur, bunları konuş.
    Sen çalışansın, köle değilsin hakkını dile getireceksin.

0|0
    0|0
  • şikayet et

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...