Evleneceğiniz kişinin dini inancı sizin icin önem taşıyor mu?

Bence herkes kendi hayatindan sorumlu değil mi :)

0|0
14|19

En İyi Erkek Görüşü

• Çok dindar biriyle evlenmem. Canımı sıkar, dini görüşü benimkine yakın biriyle evlenmek daha güzel olur. Çünkü ben sürekli laf sokarım.

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Yok taşımıyor başka şeyler önem taşıyor. Müslüman hristiyan yahudi ateist deist agnostik farketmez

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Herkesin kendi hayatından sorumlu olması ile evlenilecek kişinin seçimindeki kişiye ait inanç seçimini nasıl bağdaştırdınız çok merak ediyorum. Zira aynı evde kalan iki kişinin bağımsız yaşayacaklarsa neden evlenmeyi seçtiği sorgulanır bu ortamda...

Evleneceğim kişinin inancı, ailevi sorumluluk ve değerleri, sosyolojik ve kültürel bağ ve özellikleri son derece önemlidir benim için. Biliyorum ki evlenmek sadece iki kişinin birbirini sevmesinden ibaret birşey değil; ''bir'' olabilmek ve her manada uyuşmak kesinlikle sıhhatli bir gelecek için şarttır.

Allah herkesin kalbine göre versin, herşeyin de hayırlısını versin...

0|0
    0|0
  • Herkes kendi hayatından sorumlu elbetteki. ama evlilikten sonra ortak bir hayat paylaşıcaz ve sorumluluklarımız olacak bu sorumluluklar ayrı dinlerde olduğumuz sürece önümüze sorun olarak cıkacak hep. hele ki ilerde cocuk olduğunda mesela, o yüzden sevmek için engel değil ama evlenince bir yolu bulunmalı bununda geçiştirelecek bir konu değil bu.

0|0
    0|0
  • Dini inancı önemli değil ama çocuk büyütürken sıkıntı olacağı için istemem.

0|0
    0|1
  • Benim için sadece insan olması önemlidir, dinine ya da ırkına bakmam.

0|0
    0|1
  • insan üzerindeki din olgusunu (inanç demiyorum) ve ırk kavramını çekip alın geriye sadece insan kalır. ama herkes yaşadığı cevrenin, edindiği deneyimlerin getirdiği birikimlerle sipariş verir gibi hayat arkadaşı arıyor. oysa aşık olduğun saf duru sevebileceğin biri olmalı.

0|0
    0|0
  • tabi ilgilendirmez ama en azından bir inancı olsun

0|2
    0|0
  • hayır başkalarının hayatına da gerektiği kadar müsahil olmalı. yoksa geçen gün biri intihar etti. ona gerektiğinde el uzatılsa belki düşünmezdi. dini inanç çok değerli ve gerçektir.

0|0
    0|1
  • Çok büyük önem taşıyor birinci sırada :D

0|0
    0|1
  • elbette Müslüman olarak gayri müslimle evlenemem

0|1
    0|0
  • Taşımaz

0|0
    0|1
  • Yani sevdiysem dini ne olursa olsun evlenirim ama İslam mesela bunu hoş karşılamıyor. Nereden baktığına bağlı. :)

0|0
    0|1
  • önem taşiyor :)

0|0
    0|0
  • Müslüman müslüman olmayan biriyle evlenemez dine göre ancak müslüman olursa evlenebilir o yüzden evet önemli

0|0
    0|0
  • Evet...

0|1
    0|0
  • dini inancı önemli

0|1
    0|0
  • Asla.

0|1
    0|0
  • Taşımıyor

0|0
    0|1
  • Önemsiz.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 13

• Farklıysa uyumsuzluk olacağı için evet önemli

0|0
    0|0
  • Hayır iyi bir insansa eğer inanıp inanmaması beni değil onu ilgilendirir.

0|0
    0|0
  • Evet kendi hayatından sorumlu ancak belli noktalarda büyük ayrılıklar olucaktır bu da ilişkime zarar verir. O yüzden evet önem taşıyo

0|1
    0|0
  • Kesinlikle 👍

0|1
    0|0
  • Herkes kendi hayatından sorumludur. Doğal olarak hayatıma alacağım ve bir ömür geçireceğim insanla kafalarımın ve fikirlerimin uyuşmasını isterim. Aksi taktirde sağlıklı bir ilişki olmaz.

0|0
    0|0
  • Dindar biriyle evlenmem mesela

0|0
    0|1
  • evet tasiyor, sorumlu zaten benim dinime uygun kisiyle zaten olmaz

0|0
    0|0
  • Hayır önemi yok

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • benm için önemli

0|0
    0|0
  • önceden fark etmezdi ama şmdi kesinlikle evet

0|0
    0|0
  • Benim için önemli

0|0
    0|0
  • Evet, müslüman olmazsa daha iyi anlaşırız.

0|0
    0|0
Yükleniyor...