Türkiye'de toplumsal ahlakın olmaması?

Mesela bir aile düşünün 1 oğlu bir kızı var. Oğlu bir kızla konuşmaya başladı ailenin buna tepkisi "aslan oğlum be, yakışır, paran yoksa verelim" şeklinde oluyor ama kızda aynı durum olsa kız zaten ölümüne gizlemeye çalışıyor olur da kendini ele verirse telefonu elinden alınıyor psikolojik baskı yapılıyor sürekli ahlaktan mahlaktan bahsediliyor. Bu bir çifte standart değil midir? Bu ailelerin toplumun ahlakını falan düşündüğü yok. Benim oğlum tüm kızları elinden geçirsin diyor ama kendi kızına gelince ahlaklı olası geliyor. Böyle kaypak ve ikiyüzlü bir toplum ne kadar ahlaklı olabilir bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Toplumsal değişimi sağlamak yönetimin elindedir. Bizdeki bu yönetim ile bu konuda olumlu yönde değişim sağlamak imkansız. Ancak kendi çocuklarımızı düzgünce eğitebilirz.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye'nin çarpık kültürünün, mantar gibi yerden biten bütün cemaat ve sevicileri ortadan kalksın inşallah

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Gerçekten bazen ahlak olmuyor.

0|0
    0|0
  • Türkiye de ahlakın olmamasından öte ota boka her şeye inanan bilgisiz, öğrenmeye teşviksiz, yaşama amacı olmayan cahil insanda çok.

0|0
    0|0
  • Toplumsal programlanma işte

0|0
    0|0
  • Bunu topluma mal etmek doğru bişey değil

0|0
    0|0
    • 2ay

Topluma mal edeceğiz tabiiki. Çünkü bunu toplumdan görüp de yazıyoruz.

• 2ay

Senin çevren bozuk demekki

• 2ay

Benim çevrem değil genel olarak böyle zaten. İzmir 'i hariç tutalım. Erkek sevgili yapınca ooo aslan kız yapınca ahlak terbiye din allah. Oh paşam.

• Senin bacın var mı kardeşim?

0|0
    0|0
    • 2ay

Kız kardeşim var. Konumuzla alakası ne?

• 2ay

Ya erkekle işte kız yazmışım troll yapmaya çalışma

• 2ay

Düzgün yaz o zaman kardeş. Bulunmadım. Sadede gel

• haklısın. Saçma sapan bir ahlak ahlayışı var

0|0
    0|0