İşinden olmamak için size kötülük etse affeder misiniz?

Birisiyle 5 aydır düzenli görüştüğümüz bir iş ilişkimiz vardı. Özünde iyi niyetli. Ama birkaç sebepten bana karşı hataları oldu ve konuyu biraz deşmemle ortaya çıkacağından ve işini kaybedip veya kariyerini ciddi anlamda zedeleyeceğini düşünüp hatasını yalanlarla örtmeyi denedi.

Onu affetmeyeceğimden endişe etti ve kendini garantiye almak için beni kandırmaya çalışarak ortada bıraktı. yaklaşık bin-2bin lira parasal ve biraz da zaman kaybım söz konusu. Ve duygusal açıdan yıpratıcıydı yaptıkları. Düşündükçe Üzüldüm, kızdım, başkalarıyla da benzer bir kaza yaşamasın diye konuşup uyarmak istemiştim ama olmadı..

siz olsanız ne yapardınız?

• Acıma patronuna şikayet et
    100% (11)69% (9)83% (20)Oy Ver
  • Affet unut
    0% (0)23% (3)12% (3)Oy Ver
  • diğer. Ama Nasıl?
    0% (0)8% (1)5% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay İkimiz de asgari ücretin 3-5 katı kazanabilen, ev geçindirme yükümlülüğü olmayan insanlarız bu arada
2ay Başkaları da zarar görmesin diye onu düzeltme sorumluluğu hissettim. Öç alma amacıyla değil yoksa

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Bence bu gibi durumlar affedildiğinde tekrarı sıkça yaşanıyor. Patronunla paylaşmalısın

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Beni de çok üzrn bir arkadaşım olmuştu. Diğetlerinin başına gelmesin diye onları da uyardım ama şimdi onların arası iyi benim aram uyardığım kişilerle de kötü.
    Bu devirde iyilik yapmak bir işe yaramıyor azizim. Kendileri deneyimlesinler bırakın. O kişiyi de Allah'a havale edin. Umrunuzda bile olmasın.

1|1
    0|0
    • 2ay

Patronu da o da tekrar görüşeceğim insanlar değil. O yüzden patronuna anlatmayı düşünüyorum o uyarırsa düzelmesi için faydası olur sanırım

• 2ay

İnşallah.

• Sebebi ne olursa olsun dürüst olamayan insanlardan uzak dur. Herkesin kendine göre geçerli sebebi var bu başkalarına dürüst olmamalarını diğer insanların canını yakmalarını gerektirmiyor. Biraz ağıt olacak ama kimse salak değil. Ona bunu göstermelisin

0|1
    0|0
  • Onun hayatı kendi yoluna bak ve değişebilecek kabiliyet yoksa zamanını boşuna harcama para gelir ama hisler ve zaman geri gelmez

0|0
    0|0
    • 2ay

Başkalarının da zarar görmesini önlemek için bir sorumluluk hissediyorum.

• 2ay

Kendimin sorumlusuyum. Bana dokunmayan bin yaşasın dersem Allah hesap sorabilir. Gördüğüm yanlışa banane deyip geçmek de doğru olmaz

• 2ay

Sabır versin o zaman şimdiden

• Bayan mi bu kisi

0|1
    0|0
  • Bilemezdim bunun acısını nasıl çıkaracağımı...
    Allah'a mı havale etsem, yoksa burnundan mı getirsem...
    Bilemiyorum...

0|1
    0|0
    • 2ay

Gördüğüm yanlışı düzeltmekle sorumlu hissettim kendimi. Yoksa öç alma çabasında değilim bana bişey katmaz da

• İşine karşı dürüst ol, kendine gelecek zararlardan kendini koru

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben dürüstüm zaten. O bana karşı dürüst olmadı. Cezasını da bana ödetti

• bence sen de onun zarar görmesini istemiyorsun ama öylece kalmasın bir tepki vermelisin bu öç almak anlamına gelmez

0|0
    0|0
  • Bilemedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Seçim yapamam. Olayı sadece sizin ağzınızdan dinledik. Tek taraflı. Üstelik bunu da kısa 2 paragrafla yapmışsınız. Bu kadar kısa bir anlatımla bir karara varabilme yeteneğine sahip değilim. Size ne yapmanızı söyleyenlerin de sağlıklı bir sonuç üzerinden fikir beyan etmedikleri ortada.
    Yapmanız gereken sağlıklı düşünüp, mantığınızla hareket ederken içgüdülerinize güvenmek. Olayı en iyi siz biliyorsunuz. Bu kararı verebilecek en doğru insan sizsiniz. Aradığınız sorunun yanıtı bizzat sizin içinizde.

0|0
    1|0
    • 2ay

Zaten anlattığım şekildeki bir olay için fikrinizi bakış açınızı sordum. Benim bu durumda be yapmam lazım ayrı mesele

• Onu takip eder başka birinini tuzağına düşürdüğünde o tuzağa düşeni i, kaz ederdim..

0|1
    0|0
    • 2ay

Danışmanlık tarzı kapalı kapılar ardında alınan bir hizmet. O yüzden zor

• 2ay

O zaman gidip çalıştığı yere söyleyeceksin..

• Affetmelisin.

0|1
    0|0
    • 2ay

Tekrar başkalarına yaparsa? Hata yapıp bunun sorumluluğunu almıyor çünkü

0|1
    0|0
  • Allaha havale et. Patrona ya da başkalarına şikayet etme. Bu sonuçta ikinizin arasındaki bir sorun... Şikayet etmen, haklı dahi olsan pek yakışmaz.

0|0
    0|0
    • 2ay

Benden önceki kurbanı bişey yapsaydı ben bunu yaşamayabilirdim. Ve yapsın isterdim kesinlikle

• 2ay

Oooyyy bir dakika. Tahmin yürütme sakın. Mağdur olabilirsin ama aman haa. Günahını alma. Gerçekten bilemeyiz. Boşver Önceden yaptıysa da kendi karaktersizliği. Hala ne yapmış olabilir çözemiyorum bile konuyu ahahaha. Kızgınsan intikam almak istiyorsan yapma yine de. Bazen bazı durumlarla karşılaşıp yediremeyebiliriz kendimize. Sen ezik ve aptal birisi değilsin, alakası yok. Sadece kandırılmışsın. Her insan kandırılabilir ya da hata yapabilir. Gayet normal. O yüzden dedim boşver uğraşma Allah'a havale et. Eğer senden sonra başkası kandırılacaksa da bu olay O kişiyi bağlar. Bizi ilgilendirmez. Durum adli bir vaka ise vatandaşlık görevini yap ve şikayetçi ol. Tek diyebileceğim bu.

• 2ay

İntikam derdinde değilim. Günahını alabileceğim konuları ayırdım geri kalan emin olduklarım yeterince çirkef geldi. Tabi hatası meydana çıkarsa kendi ne zarar görür sert bir uyarı mı alır ne olur bilemiyorum ama gerekiyorsa alsın diyorum. Başkalarına da ibret olur

0|1
    0|0
Yükleniyor...